ТЕНДЕНЦІЇ | Очищення 13 листопада 2008 р.

Зворотній бік економічної кризи

У фінансової та економічної кризи, яку всі ми почали відчувати протягом кількох останніх тижнів, може бути зворотній бік. Роджер Бутл (Roger Bootle), економічний радник консалтингової компанії Deloitte, переконаний, що сучасну економічну кризу доречніше порівнювати з кризою 1990-их, а не 1970-их, чи, що навіть гірше — 1930-их років.

Як і будь-яка криза — вона має свою позитивну сторону. Коли ситуація піде на краще наслідки кредитної кризи та розвалу банківської системи призведуть до очищення фінансового та економічного середовища.

"Хоча сьогодні ми навіть не можемо помислити, що наслідки економічної кризи можуть бути позитивними, можливо, через кілька років ми будемо вдячні Богові за цю кризу. За те, що вона струснула фінансову систему і спонукала різноманітні економічні інституції до очищення", — стверджує Бутл у своєму аналізі можливої глибини економічного спаду.

Організації, які вже скоротили або планують скорочувати кількість свого персоналу протягом найближчих трьох місяців, з більшою ймовірністю будуть продовжувати скорочення персоналу і протягом наступних 12-ти місяців. І це при тому, що "вартість скорочення" у багатьох країнах є зовсім не такою низькою, як хотілося б.

Більшість імпульсивних скорочень (які відбуваються "на гарячу голову") — а це 8 із 10-ти звільнених співробітників — відбуваються у приватному та неприбутковому секторах. І звісно ж — від них важко очікувати позитивних зрушень для компанії.

Під найбільший ризик "скорочень заради економії" потрапляють менеджери всіх категорії, професіонали та кваліфіковані співробітники, які займаються не фізичною працею (себто найбільш високооплачувані категорії працівників).

"Керівникам компаній варто розуміти, що скорочення — це зазвичай короткостроковий підхід до вирішення проблеми, який не усуває самої проблеми, а лише тимчасово "приховує" її симптоми. І особливо — в часи економічної кризи", — переконаний Дейв Кондер (Dave Conder), HR-директор компанії KPMG. Тому компаніям слід ставитися до скорочення кадрів як до останнього засобу перед обличчям кризи, а не починати звільняти свій персонал без жодних очевидних на те причин.

У свою чергу Майкл Рендел, партнер та голова відділу людських ресурсів у PwC, ділиться інформацією, що виробничі компанії вже почали скорочувати рівень зарплат своїх співробітників, щоб зуміти зберегти для них роботу. Він переконаний, що тепер багатьом компаніям доведеться діяти дуже винахідливо, щоб пережити економічну кризу.

За матеріалами "A Silver Lining?", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)