ТЕНДЕНЦІЇ | Інновації 23 березня 2009 р.

Інноваційна лавина або
Яскраві бізнес-ідеї для натхнення

Автор: Олександра Матушенко, інтернет-проект Innovations.com.ua

Інноваційна лавина або Яскраві бізнес-ідеї для натхнення У той час як глобальний бізнес-світ відчайдушно намагається впроваджувати інноваційні процеси в своїх організаціях, вартими уваги все одно залишаються ті бренди і компанії, яким просто це вдається. А чи не забагато на сьогодні інноваційних продуктів? Насправді ми всі — свідки абсолютної інноваційної лавини.

Сьогодні можна спостерігати більше інновацій, ніж за весь попередній час. Нові бренди, нові ніші, нові концепції, нові продукти, нові послуги і новий досвід невтомно відкривають нові ринки. Крім того, зараз набагато більше легкодоступних ресурсів для управління інноваціями ніж будь-коли до того. І насуваються вони з усіх куточків світу. Глобальний мозок вивільнено, і від нього вже ніде сховатися тим, хто ще не став його частиною.

Який же зв’язок між інноваційною лавиною і трендами?

Варто завжди пам’ятати, що тренди потрібні для одного — допомогти вам надихнутись на інновації і створити нові продукти та послуги для ваших споживачів.

Цікаво поглянути на інноваційні компанії у світі, які вже давно заробляють на трендах — у них є чому повчитись. Але попередньо варто завважити на таке:

  1. Інновація — це дещо більше, ніж «лабораторні» посиденьки. Інновація — це не обов’язково серйозні люди в білих халатах, які марнують час в лабораторіях. У сучасній економіці маркетингова інновація так само важлива, як і технічна, а часто — і важливіша.
  2. Можна і не бути дуже серйозним, коли йдеться про інновацію. Часто споживачам хочеться дурничок або витребеньок, тому інновація не повинна весь час пропонувати «серйозні» продукти чи послуги. З нею теж можна побавитись.
  3. Немає вам вибачення, якщо ви не в курсі, що роблять інші інноваційні компанії. Де б ви не жили, ви не маєте права не знати про інноваційні лавини, які постійно насуваються зі Швеції, Нідерландів, Бразилії, Штатів, Канади, Австралії, Японії, Південної Африки тощо. На цю тематику є дуже багато безкоштовних і доступних джерел: вебсайтів, новин та інших ресурсів, які необхідно час від часу проглядати.

Досить повчань — час для практики!

Дизайн

Не існує жодного продукту чи групи продуктів, які б не могли виграти від сміливої і яскравої модернізації. Якщо дизайнерське рішення було правильним — модернізовані товари і послуги прославлятимуться як інноваційні.

Сьогодні, коли дизайнери тримаються на одній нозі з бізнес-гуру, є всі підстави припустити таке: поки ви витрачаєте час на читання цього речення, хтось вже працює над новим дизайнерським підходом до вашого продукту. Тренд покращення і оновлення існуючого продукту сьогодні спрацьовує для всього, починаючи з вогнегасників і закінчуючи сувенірами.

Приклад: Канадський сувенірний магазин спеціалізується на переоснащенні дешевих затертих сувенірів у нові оригінальні вироби з національною символікою. Дизайнерська компанія, що звернулась до цієї ідеї, добре заробляє на своїй особливості — інноваційній ідеї, поєднаній з прагненням зберегти канадську культуру.

Канадський сувенірний магазин спеціалізується на переоснащенні дешевих затертих сувенірів у нові оригінальні вироби з національною символікою

Гіперлокальність

Ви вже чули це раніше: в глобалізованому світі більшість людей чіпляється за осередки місцевих звичаїв і традицій. Чи це страх невідомого, чи упередження, пов’язані з якимись факторами, або просто факт для сучасного суспільства — та зверніться до мільйонів споживачів, які захоплюються виготовленими у рідній країні, регіоні чи місті речами, і це підкине вам цікаві інноваційні ідеї вже сьогодні.

Приклад: У той час як онлайн-революція породжує віртуальні світи і спілкування без кордонів, в Сіетлі був створений новий безкоштовний вебсайт, створений із метою допомогти викладачам і студентам Сіетлу спілкуватись між собою. Студенти легко можуть знайти потрібного викладача серед 25 тисяч різних курсів і відібрати результати пошуку за місцем розташування університету, рейтингом викладача, відгуках про нього від інших студентів тощо.

безкоштовний вебсайт, створений із метою допомогти викладачам і студентам Сіетлу спілкуватись між собою

Натовп експрес

Роками ми зачаровано реагуємо на все, що засновано, організовано і скеровано натовпом. До вашої уваги кілька свіжих прикладів інновацій, які продовжують мастити колеса великого Натовп Експресу.

Приклад: У Великобританії створюється пивзавод, яким керуватиме спільнота у тисячі людей. Компанія має за мету створити завод і паб, де більшість життєвоважливих для організації рішень ухвалюватимуться їхніми членами, яких вже нараховується 50 тисяч. Кожен охочий може заплатити по 50 доларів і отримати право голосувати за назву компанії, логотип, дизайн продукту, маркетинговий план, рекламу і питання спонсорства. Прибутки між тисячами "акціонерів" також розподілятимуться за цікавими інноваційними схемами.

пивзавод, яким керуватиме спільнота у тисячі людей

Приклад: Нідерландський ING Банк запровадив послугу, яка дозволяє своїм клієнтам висувати пропозиції з купівлі будинків, яких немає на ринку, але які хотілося б придбати. Потенційні покупці заповнюють спеціальну анкету разом із адресою будинку своєї мрії і висувають свою унікальну пропозицію. Після цього банк виходить з ними на зв’язок, щоб обговорити доцільність такої пропозиції, і якщо вона вигідна — йде на зустріч клієнту. З’ясувавши фінансову сторону питання, банк спілкується з наявними власниками будинку і робить їм свою пропозицію з вигідними умовами угоди для всіх сторін.

ING Банк запровадив послугу, яка дозволяє своїм клієнтам висувати пропозиції з купівлі будинків, яких немає на ринку, але які хотілося б придбати

ІТгредієнти

ІТ-дівчата, ІТ-сусіди, ІТ-дизайнери, ІТ-гаджети…Коли йдеться про інновації, ти ніколи не програєш, презентуючи нове ІТ-щось. Найкращий приклад для повчання — галузь харчів і напоїв зі своїми безкінечними експериментами запровадження нових, ексклюзивних і екзотичних інгредієнтів, забезпечуючи своїм споживачам нескінченне бажання експериментувати разом із відчайдушними спробами купити щось таке, чого немає у інших.

Приклад: Здоровіша альтернатива поширеному сьогодні кава-буму — еспрессо, вироблений з червоного чаю. Південно-Африканський червоний еспрессо виготовляється зі спеціальних зерен, які можна знайти лише в диких місцях Південної Африки, і які лише вручну переробляються лише на одній фермі високо в горах. Запатентований метод обробки і приготування цього напою дає каву, багатшу на смак, колір і кращу для здоров’я ніж звичайна кава, оскільки вона не містить кофеїну.

еспрессо, вироблений з червоного чаю

Спробореклама

У світі вимогливих споживачів і великої конкуренції представити свій продукт, дозволивши спочатку його спробувати — дуже цивілізований і ефективний спосіб виявити клієнтам свою повагу.

Приклад: Компанія Wine Side пропонує вина, запаковані в примірникові пакуночки, які зберігають справжній смак і аромат вина. Таким чином, компанія надає можливість більшій кількості людей скуштувати вино, зберігши його властивості і не змушуючи покупця одразу купувати цілу пляшку.

Компанія Wine Side пропонує вина, запаковані в примірникові пакуночки, які зберігають справжній смак і аромат вина

зРучна економіка

Хочете долучитись до інновацій, які не знають часових обмежень? Тоді запроваджуйте інноваційні продукти і послуги швидше, робіть їх доступнішими і більш зручними. Ви ніколи не помилитесь, якщо зосередитесь на інноваціях, які несуть зручності, навіть (тим більше) у дрібницях.

Приклад: Канадський виробник харчів запропонував новий продукт — сухі медові кульки, які можна тримати в руці, кидати в чай чи просто з’їсти як цукерку. Мед, який застосовується для цієї технології є дуже якісним, смачним і довго зберігається. Крім того, компанія — виробник пропонує кілька смаків: просто мед і мед з лимоном.

сухі медові кульки, які можна тримати в руці, кидати в чай чи просто з'їсти як цукерку

Тож, дозволь поглинути себе лавині інновацій і спитай: як цим компаніям вдалось перетворити свої внутрішні осяяння у нові бренди, концепції, товари та послуги? Варто спробувати глибше зануритись у потреби споживачів, використовуючи креативний підхід до вироблення рішень.

А для тих, хто вміє надихатись, але не вміє вигадувати яскраві інновації: не хвилюйтесь! Просто будьте неперевершеними в наслідуванні, партнерстві з кимось чи покращенні чергового великого тренду!

Стаття написана на основі матеріалу "Innovation avalanche", Trendwatching.comcomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
15-19 березня 2021
Київ
Системне навчання HR-менеджера: HR-стратегія, Мотивація та Оцінка персоналу
16-17 марта 2021
Київ
Мотивація. Оплата праці. Пільги. Компенсації
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)