ТЕНДЕНЦІЇ | Дослідження 25 лютого 2011 р.

У найближчі 18 місяців навряд чи відбудеться відновлення глобальної економіки

Провідні фінансисти стверджують, що вихід з кризи відкладається

Відновлення світової економіки, темпи якого знижувалися протягом кількох останніх місяців, дало "задній хід", згідно з результатами глобального опитування експертів у сфері фінансів, проведеного Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА).

АССА
За результатами дослідження АССА економічної ситуації в світі (ACCA Global Economic Conditions Survey) у четвертому кварталі 2010 року, вдвічі більше експертів, аніж у попередньому, вважають, що відновлення світової економіки — на грані зупинки (28% проти 14%).

Впевненість у поліпшенні економічної ситуації також залишається на найнижчому рівні за 18 місяців. При цьому лише менше третини респондентів (32%) вважають, що ситуація покращується або близька до руху у кращий бік. У попередньому кварталі приблизно половина (47%) опитаних були налаштовані оптимістично щодо економічних перспектив.

У підсумку, індекс довіри та рівень впевненості у веденні бізнесу (business confidence), як показало опитування більш ніж 600 професійних бухгалтерів і фінансових експертів з усього світу, вперше, починаючи з третього кварталу 2009 року, набрали негативних значень, при цьому частина (37%) респондентів відповіли, що ступінь їх впевненості залишається на попередньому рівні, тоді як в 3-му кварталі 2010 року такої думки дотримувались 42% опитаних. У той же час, кількість респондентів, які втратили довіру до організацій, в яких вони працюють, збільшилася з 28% до 38%.

Наталія Вовчук, голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики і Кавказу, відзначила: «Основне питання, яке в останній час хвилює фахівців в сфері фінансів, — чи слід вважати паузу у стабілізації економічного становища, що вже була почалась, «перепочинком», чи початком другої хвилі кризи. Результати даного опитування показують, що зараз фахівці в фінансовій області схиляються до думки, що падіння є таки більш вірогідним».

Малий та середній бізнес, як виявилось, був найбільш витривалим в умовах кризи, за ним слідують підприємства приватного нефінансового сектора, при цьому рівень довіри у фінансових професіоналів, які працюють в крупних компаніях, що надають фінансові послуги, істотно знизився.

Можливо, це є реакцією на обставини, такі, як економічна криза в кількох європейських країнах. В результаті, сталось те, чого боялись, а саме — рівень довіри та впевненості серед фінансових фахівців та бухгалтерів, що працюють в державному секторі економіки, тепер є нижчим, ніж навіть у розпал кризи, до того ж рівень впевненості спеціалістів у даній області продовжує стрімко знижуватись.

Також опитування показало, що фахівці в фінансовій сфері вважають, що уряди держав не зможуть відвернути нову кризу. Дії державних органів оцінювалися окремо від економічної ситуацією, і оцінка ця залишилася відносно позитивною. Тоді як 38% респондентів (раніше 33%) дали низьку або зовсім негативну оцінку антикризовим діям урядів своїх держав, 26% респондентів (у порівнянні з попередніми 27%) стабільно давали оцінку «добре» або навіть «відмінно».

Крім того, опитування показало збільшення кількості прострочених платежів та неплатоспроможності. Дослідження також виявило погіршення ситуації на інвестиційному ринку через відкладення прийняття рішень, поки економічна ситуація не проясниться. Лише 8% (у порівнянні з попередніми 14%) респондентів відзначили зростання різного роду інвестицій, проте, кількість респондентів, які повідомили про скорочення кількості кадрових та капітальних інвестицій, суттєво не зменшилась (38% порівняно з 37% у попередньому кварталі).

За матеріалами прес-релізу ACCA.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
ПрокрастинаціяПрокрастинація
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)