Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Дослідження 25 лютого 2011 р.

У найближчі 18 місяців навряд чи відбудеться відновлення глобальної економіки

Провідні фінансисти стверджують, що вихід з кризи відкладається

Відновлення світової економіки, темпи якого знижувалися протягом кількох останніх місяців, дало "задній хід", згідно з результатами глобального опитування експертів у сфері фінансів, проведеного Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА).

АССА
За результатами дослідження АССА економічної ситуації в світі (ACCA Global Economic Conditions Survey) у четвертому кварталі 2010 року, вдвічі більше експертів, аніж у попередньому, вважають, що відновлення світової економіки — на грані зупинки (28% проти 14%).

Впевненість у поліпшенні економічної ситуації також залишається на найнижчому рівні за 18 місяців. При цьому лише менше третини респондентів (32%) вважають, що ситуація покращується або близька до руху у кращий бік. У попередньому кварталі приблизно половина (47%) опитаних були налаштовані оптимістично щодо економічних перспектив.

У підсумку, індекс довіри та рівень впевненості у веденні бізнесу (business confidence), як показало опитування більш ніж 600 професійних бухгалтерів і фінансових експертів з усього світу, вперше, починаючи з третього кварталу 2009 року, набрали негативних значень, при цьому частина (37%) респондентів відповіли, що ступінь їх впевненості залишається на попередньому рівні, тоді як в 3-му кварталі 2010 року такої думки дотримувались 42% опитаних. У той же час, кількість респондентів, які втратили довіру до організацій, в яких вони працюють, збільшилася з 28% до 38%.

Наталія Вовчук, голова представництва АССА в Україні, державах Прибалтики і Кавказу, відзначила: «Основне питання, яке в останній час хвилює фахівців в сфері фінансів, — чи слід вважати паузу у стабілізації економічного становища, що вже була почалась, «перепочинком», чи початком другої хвилі кризи. Результати даного опитування показують, що зараз фахівці в фінансовій області схиляються до думки, що падіння є таки більш вірогідним».

Малий та середній бізнес, як виявилось, був найбільш витривалим в умовах кризи, за ним слідують підприємства приватного нефінансового сектора, при цьому рівень довіри у фінансових професіоналів, які працюють в крупних компаніях, що надають фінансові послуги, істотно знизився.

Можливо, це є реакцією на обставини, такі, як економічна криза в кількох європейських країнах. В результаті, сталось те, чого боялись, а саме — рівень довіри та впевненості серед фінансових фахівців та бухгалтерів, що працюють в державному секторі економіки, тепер є нижчим, ніж навіть у розпал кризи, до того ж рівень впевненості спеціалістів у даній області продовжує стрімко знижуватись.

Також опитування показало, що фахівці в фінансовій сфері вважають, що уряди держав не зможуть відвернути нову кризу. Дії державних органів оцінювалися окремо від економічної ситуацією, і оцінка ця залишилася відносно позитивною. Тоді як 38% респондентів (раніше 33%) дали низьку або зовсім негативну оцінку антикризовим діям урядів своїх держав, 26% респондентів (у порівнянні з попередніми 27%) стабільно давали оцінку «добре» або навіть «відмінно».

Крім того, опитування показало збільшення кількості прострочених платежів та неплатоспроможності. Дослідження також виявило погіршення ситуації на інвестиційному ринку через відкладення прийняття рішень, поки економічна ситуація не проясниться. Лише 8% (у порівнянні з попередніми 14%) респондентів відзначили зростання різного роду інвестицій, проте, кількість респондентів, які повідомили про скорочення кількості кадрових та капітальних інвестицій, суттєво не зменшилась (38% порівняно з 37% у попередньому кварталі).

За матеріалами прес-релізу ACCA.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Работайте меньше, делайте больше. 14-дневный тренинг повышения продуктивностиРаботайте меньше, делайте больше. 14-дневный тренинг повышения продуктивности
Пять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгоранияПять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгорания
Хватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работуХватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работу
Миф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть всеМиф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть все
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?

Відгуки

Энвил, anvil4@i.ua
Взгляд на две позиции из исследования:
1. «Вдвічі більше експертів, аніж у попередньому, вважають, що відновлення світової економіки — на грані зупинки».
2. «Дії державних органів оцінювалися окремо від економічної ситуації, і оцінка ця залишилася відносно позитивною».
Моё мнение: «первая позиция» - всё ещё боимся и теряем веру, а «вторая позиция» - всё равно идеализируем и не стараемся понять суть кризиса.
2011-02-25 13:04:47
Відповісти


Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)