ТЕНДЕНЦІЇ | Бренд роботодавця 22 вересня 2015 р.

Шість засад створення внутрішнього бренду

Одним із найбільш недооцінених чинників успіху середнього бізнесу є чітко відмінна ідентичність фірми, а також умови праці, у яких не виникає бажання «прочісувати» сайти у пошуках вакансій.

Шість засад створення внутрішнього бренду
Ілюстрація: Shutterstock
Неважливо, як це називати — «внутрішній бренд», «бренд роботодавця» або якось інакше. Головне, як зазначає Middle Market Institute (MMI), наявність у компанії оргкультури, яка формує позитивне ставлення персоналу до працедавця, безпосередньо впливає на продуктивність бізнесу.

Так, відповідно до висновку дослідження MMI, з 25% середніх підприємств, які мають сильний внутрішній бренд, 71% вдалося покращити свої результати. Для порівняння: це спромоглися зробити 55% фірм, яким ще «потрібно вдосконалювати свій бренд», та лише 45% компаній, котрі поки що не мають власної корпоративної ідентичності.

Middle Market Institute пропонує шість засад, які допоможуть компаніям створити успішний внутрішній бренд.

1. Вивчіть ставлення персоналу до фірми. У працівників завжди є власна думка як про компанію, так і про її керівників. Отже, процес створення внутрішнього бренду слід розпочати з вивчення репутації підприємства як працедавця. Джерелами потрібної інформації можуть стати розмови з персоналом, анонімні опитування, вивчення згадок про компанію у соціальних мережах, інтерв’ю з людьми, котрі звільняються, або з тими, хто відмовився прийняти пропозицію щодо працевлаштування у фірмі.

2. Визначте способи диференціації вашого внутрішнього бренду. З’ясуйте, що може стати точкою диференціації фірми на ринку праці. Серед можливих чинників — те, що ви в змозі запропонувати як середнє підприємство (з того, що недоступно для малого бізнесу): наприклад, знижки на продукцію компанії та на абонементи у фітнес-клуб, безплатні обіди чи поїздки на роботу та з роботи). Варто врахувати, що швидке зростання бізнесу вже само по собі є фактором, яке приваблює потенційних працівників.

3. Сформулюйте сутність внутрішнього бренду. Навіть якщо ваш бренд і змінюватиметься з часом, ви мусите забезпечити цілісність його окремих компонентів.

4. Долучіть маркетологів до процесу створення бренду. Адже ніхто краще за них не зможе сформулювати відмінності вашої корпоративної ідентичності та забезпечити її відповідність зовнішньому бренду фірми.

5. Комунікуйте зміст вашого бренду. Декларація про місію, у якій викладено мету існування вашого бізнесу та його цінності, та інші аналогічні інструменти допоможе вам донести зміст внутрішнього бренду до персоналу та кандидатів на роботу в компанії.

6. Використовуйте внутрішній бренд у програмах найму. Привабливий внутрішній бренд — це один із найефективніших інструментів залучення висококваліфікованих фахівців. Особливо важливу роль у цьому відіграє ваш цифровий простір, який дає змогу доносити зміст вашого внутрішнього бренду до широкої аудиторії.

За матеріалами "6 Ways for Mid-Marketers to Build an Effective Internal Brand", Chief Executive.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
26 лютого — 2 березня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR (Оксана Кондратенко)
27-28 лютого 2018
Київ
Мотивація. Оплата праці. Пільги. Компенсації (Оксана Кондратенко)
27-28 лютого 2018
Київ, Готель «Адрія»
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Личная эффективность. Harvard Business Review: 10 лучших статейЛичная эффективность. Harvard Business Review: 10 лучших статей
Большая восьмерка. Результаты самого масштабного исследования успешных людейБольшая восьмерка. Результаты самого масштабного исследования успешных людей
Образование против талантаОбразование против таланта
Бизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку талантаБизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку таланта
Лидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесеЛидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесе


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)