ТЕНДЕНЦІЇ | Бачення майбутнього 26 квітня 2016 р.

Сценарії майбутнього. Версія Пітера Кокрейна

Джерело: innovations

За останні 30 років кількість людей на планеті збільшилась з 3 до майже 10 мільярдів. Це спричинило чималий тиск на різні галузі, у тому числі на сферу охорони здоров’я. Футуролог Пітер Кокрейн (Peter Cochrane), у минулому директор British Telecom з технологій, вважає: людство зможе відповісти на цей виклик. Але для цього знадобиться чимало інновацій. У цій статті, в рамках спільного проекту kmbs та компанії Dell, розповідається, яким бачить майбутнє людства Пітер Кокрейн.

Сценарії майбутнього. Версія Пітера Кокрейна
На думку Кокрейна, наступні 25 років мають принести нам чимало нових технологій. Його прогнози стосуються, наприклад, появи таких інновацій, як освітлення, яке допомагає людям видужувати після хвороб, віртуальні операції та пристрої, які можна буде носити на собі і які визначатимуть молекули раку.

Звичайно, темпи зростання людської популяції можуть лякати. Але Пітер Кокрейн каже, що досі технології задовольняли усі наші потреби, і зараз ми знаходимось у найкращій позиції за всю свою історію.

Розмірковуючи про сферу медицини, футуролог доходить висновків, що вона згодом кардинально зміниться. Якщо зараз складні медичні технології сконцентровані переважно у великих лікарнях, то поступово «масова медицина» перетворюватиметься на персоналізовану, індивідуальну. Спочатку вона «мігрує» до кабінетів докторів, а потім люди самі почнуть дбати про своє здоров’я, використовуючи спеціальні додатки та віртуальні операції.

Вже зараз ми можемо побачити перші ознаки цього тренду. Скажімо, сайт NetDoctors пропонує віртуальні консультації з лікарями. Пацієнт може розповісти про те, що його хвилює, та отримати пораду у випадку, якщо з якихось причин не може потрапити до свого лікаря.

У майбутньому з'являться пошукові «системи правди», які пропонуватимуть лише підтверджену інформацію

Кокрейн прогнозує появу сенсорів, які будуть здатні зменшувати біль, виявляти ранні ознаки раку чи хімічного дисбалансу в організмі. Він вважає, що у 2045-му році наш побут виглядатиме наступним чином. Прокидаючись, ми йдемо у ванну кімнату, де дзеркало вимірює наш пульс та рівень кисню у крові. Ультразвукова зубна щітка бере пробу слини та аналізує її, а вбудовані у підлогу ваги перевіряє нашу вагу та оцінює стан шкіри. Усі дані зберігаються та аналізуються щодня, включно з відомостями про нашу фізичну активність, їжу та напої, які ми споживали.

Однією з найсерйозніших проблем, пов’язаних із зростанням чисельності населення, є відходи. Їхня кількість збільшується такими темпами, що загрожує екології. Але Кокрейн вважає, що у майбутньому людство зможе вирішити цю проблему завдяки «хмарі речей», за допомогою якої можна від слідкувати долю будь-чого з тих речей, які нас оточують.

Ще один прогноз футуролога стосується зміни переліку професій, які будуть затребувані суспільством. За 25 років, на думку Кокрейна, робота банкірів, працівників кол-центрів, стокових брокерів, машиністів, пілотів та навіть журналістів стане нікому не потрібною. Натомість з’являться професії на кшталт «інженер кіборгів» та «провісник скоєння злочинів».

Стикаючись із будь-якою новою технологією, ми повинні ставити собі запитання: яку користь це привнесе у моє життя?

Дуже часто кажуть, що Twitter та Facebook сприяє розвитку громадянської журналістики, проте Кокрейн вважає, що соцмережі також допомагають широкому поширенню хибної інформації. Він прогнозує, що з часом це приведе до створення «систем правди», які діятимуть подібно до звичайних пошукових систем, але пропонуватимуть лише підтверджену інформацію.

«Взагалі, стикаючись із будь-якою новою технологією, ми повинні ставити собі лише одне важливе запитання: яку користь це привнесе у моє життя? — каже Пітер Кокрейн. — І відповідь на нього має визначати наше рішення щодо того, використовувати цю технологію чи відмовитись від неї».comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)