БІЗНЕС-ОСВІТА | Тенденції 1 червня 2008 р.

Західні бізнес-школи закривають свої східні філіали

Лондонська Cass Business School стала однією з багатьох, яка у свій час відкрила кілька управлінських програм в Китаї. У 2004-му вона створила спільну навчальну програму із Шанхайським університетом фінансів та економіки і вже провела перший випуск 80-ти студентів. Але різноманітні труднощі, пов'язані із законом та неможливістю працівників привезти додому гроші, які вони заробили власною працею, ставлять під сумнів ефективність таких програм. "Думаю, ми змогли б протистояти деяким проблемам, але не тій їх кількості, яка спіткала нас в реальності", — наголошує декан Стів Габерман (Steve Haberman). У лютому він закрив всі операції.

Іноземний бізнес у Китаї зазвичай починається із нестримного оптимізму, але часто закінчується дуже сумно. Його руйнує бюрократичний режим, труднощі взаємодії з місцевими партнерами та надзвичайно вузька база споживачів (незрівнянно вузька, порівняно із населенням самого Китаю, яке під час останнього підрахунку складало 1,3 млрд. осіб). Ті самі проблеми впливають і на американські та європейські бізнес-школи, які намагаються розгорнути свою діяльність у Китаї. Уолтер Хатченс (Walter Hutchens), професор Whitworth University in Spokane, який консультує американські університети, що планують відкрити філіали на сході, називає будь-які починання у Китаї, що стосуються розгортання управлінської освіти, "сферою розбитих мрій".

Однією з основних проблем, яка заважає китайцям йти на навчання в американські та європейські бізнес-школи є їхнє слабке володіння англійською мовою. А зважаючи на середньостатистичну вартість таких програм, яка рідко виявляється нижчою, ніж $50 000, компанії намагаються відсилати на навчання лише тих людей, які довели свій талант та лояльність. Таким чином ринок для управлінської освіти у Китаї виявляється набагато вужчим, ніж можна було б очікувати. П'ять провідних шанхайських програм у сумі зуміли залучити лише 230 студентів.

Як наслідок, розчаровані американські та європейські бізнес-школи скорочують та закривають свої МВА програми на Сході. А ті, хто ще не встиг цього зробити, планують взяти приклад вже найближчим часом.

За матеріалами "China: Why Western B-Schools Are Leaving", Business Week.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Можливо все!Можливо все!
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)