БІЗНЕС-ОСВІТА | Розвиток 26 червня 2009 р.

Європейські бізнес-школи ростуть, коли починається криза

Студенти МВА прагнуть більш глобальних перспектив та ширших кар'єрних і професійних можливостей, що змушує молодих людей поглиблювати свої бізнес-знання, шукаючи можливостей для навчання поза межами країни, в якій вони народилися та проживають.

Для Кріса Кері, 32-річного випускника West Point, який спершу сім років провів у складі американської армії, а потім 2 роки працював радником у Morgan Stanley, рішення де здобувати освіту МВА виявилося зовсім не легким. Він хотів здобути міжнародний досвід. Саме тому він, подавши документи і вдало пройшовши іспити відразу до кількох американських бізнес-шкіл, обрав курс МВА у Vlerick Leuven Gent Management School у Бельгії. "Для мене дуже важливо, яким чином люди з різних країн виконують різні функції різними способами", — пояснює Кері.

Сьогодні ж до мотиваторів, які змушують людей поступати до бізнес-шкіл, додається ще й економічна криза. Кількість абітурієнтів бізнес-шкіл на континенті збільшилася приблизно на третину (разом зі скороченням показників найму у фінансовій та консалтинговій сферах).

Студенти, декани, члени приймальних комісій та кар'єрні радники вважають таку ситуацію хорошою можливістю для подальшого розвитку бізнес-освіти у Європі. Сьогоднішня рецесія вимагає глобальних рішень, а ця потреба, в свою чергу, підвищує привабливість європейських програм у бізнес-школах, які сьогодні можуть об'єднувати студентів 50 різних національностей у одній аудиторії.

"Американська модель орієнтації на акціонерів не повністю виправдала покладені на неї сподівання, — стверджує Джордж Їп (George Yip), декан Rotterdam School of Management у Нідерландах. — Саме тому спеціалісти звернули увагу на європейську модель. А де можна краще засвоїти її, якщо не в Європі?"

Другим важливим фактором, який сприяє розвитку європейської бізнес-освіти є економіка. Під час рецесії типовими є випадки, коли двадцятирічні спеціалісти, які всього лише кілька років працювали за спеціальністю, йдуть навчатися на МВА. Карен Зігфрід (Karen Siegfried), виконавчий директор приймальної комісії University of Cambridge's Judge School of Business розповідає, що останнім часом все більше молодих кандидатів фактично без жодного досвіду роблять спроби поступити на однорічні курси МВА. "Багато хто з них хоче якомога швидше покинути фінансову сферу і змінити вид діяльності", — додає вона.

Фінансовий сектор скоротив тисячі робочих місць протягом останніх 18 місяців. Не менш безнадійно виглядає зараз і сфера консалтингу. Саме тому більшість студентів та випускників починають звертатися до менш "гламурних" сфер. Наприклад, індустріальні компанії (особливо, ті, що працюють в хімічній та фармацевтичній сферах) сьогодні як ніколи перебувають у пошуках талановитих випускників бізнес-шкіл.

За матеріалами "European B-Schools Thrive in Down Times", Business Week.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)