БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 9 січня 2015 р.

Бізнес-школи Британії та Франції найкращі в 2014-му

Джерело: Освіта.UA

Великобританія і Франція є локомотивами європейської бізнес-освіти. Про це свідчить рейтинг, опублікований Financial Times (FT) наприкінці 2014-го року.

Financial Times: Бізнес-школи Британії та Франції найкращі в 2014-му У цьому рейтингу, який об’єднав дані європейських шкіл, які пропонують навчання за програмою full-time MBA (у форматі стаціонарного денного навчання), Executive MBA (EMBA — програми, орієнтовані на керівників вищої ланки) і магістра менеджменту (MiM), близько 50% європейських шкіл названих найкращими знаходяться або у Великобританії (20), або у Франції (19).

США традиційно посіли вершину списку глобальних програм, але є ознаки того, що деякі європейські регіони стають центрами навчання MBA та інших програм менеджменту, які можуть конкурувати з Північною Америкою.

London Business School (LBS) очолила рейтинг FT, обігнавши іспанську IE Business School і французьку HEC Paris завдяки своїм програмам. Примітно, що full-time MBA Лондонської школи також посідає перше місце в Європі в окремо взятому від інших курсів рейтингу.

LBS вийшла на перше місце, бо всі її програми мали високі показники, оскільки її випускники досягали своїх кар’єрних цілей.

Середня зарплата випускників усіх європейських шкіл через три роки після випуску становить від $ 143 000 для випускників EMBA до $ 123 000 для випускників full-time MBA. Випускники французьких програм МВА і швейцарських EMBA отримують найбільші чеки, із середнім доходом в розмірі $ 137 000 і $ 166 000 відповідно.

Випускники програм MiM, які часто мали попередній досвід, в середньому мають дохід в $ 54 000. Ті, хто закінчили іспанські та німецькі програми MiM, отримують також високі зарплати в розмірі $ 70 000 в середньому через три роки після закінчення бізнес-шкіл.

HEC Paris посіла друге місце, хоча ця французька бізнес-школа перевершила LBS в усіх рейтингах, окрім програми MBA.

Вона не стала першою частково через те, що брала участь в рейтингу MBA як одна третина від TRIUM — програми EMBA, розділеної між трьома різними школами, за яку вони отримують пропорційну кількість балів.

Дані рейтингу дещо обмежені, тому що тільки школи, які брали участь у всіх п’яти оціночних категоріях (всього дев’ять із списку в 80 шкіл) мають право на повний бал. Тим не менш, він дає уявлення про рівень школи, що стає все більш і більш важливо, оскільки бізнес-школи збільшують кількість програм у своїх портфоліо у зв’язку з «напливом» коротких програм у форматах онлайн, дистанційного і гнучкого навчання.

Cambridge Judge Business School у Великобританії показала найкраще зростання в рейтингу цього року, піднявшись відразу на 19-е з 29-го місця. Крім цього, Warwick Business School також увійшла в топ-20.

У той час як французькі та британські школи домінують в заліковій таблиці, помітні також досягнення інших європейських інститутів з різних країн Європи. Так, іспанські ESADE Business School і IESE Business School увійшли в топ-10. Швейцарський University of St.Gallen, який має найвищі показники за програмою МІМ, посів 7-е місце в загальному заліку.

Серед новачків рейтингу необхідно назвати ESC La Rochelle з Франції, Hanken School of Economics з Фінляндії і University of Liverpool Management School з Великобританії.

Німецька EBS Business School є лідером серед новачків рейтингу, посівши 47-е місце, яке об’єднує кілька інших німецьких шкіл. Всі вони є частиною зростаючого ринку бізнес-освіти, хоча поки що й відстають від більшості інших європейських колег у заліковій таблиці.

Politecnico di Milano є однією з найбільш рейтингових італійських бізнес-шкіл, разом з SDA Bocconi, яка також знаходиться в Мілані. Як би там не було, Великобританія показала небачене зростання, і аналогічну тенденцію можна було спостерігати в рейтингу MBA, опублікованому Bloomberg в листопаді.

Як і LBS, так і Imperial College Business School і Cass Business School, які знаходяться в Лондоні, є найбільш рейтинговими в Європі. Крім них, ряд інших британських шкіл вивели Великобританію в лідери: Cranfield School of Management, Henley Business School, University of Bath School of Management, University Business School, Lancaster University Management School і Aston Business School.

Що стосується Франції, то, окрім HEC Paris, яка має найбільш високі бали за програмою EMBA в Європі, в список кращих шкіл країни увійшли: ESSEC Business School, EMLYON Business School і Grenoble Ecole de Management.

Варто також зазначити, що IMD в Швейцарії має найвищий відсоток іноземних викладачів, запрошених ззовні країни, — 94%.

Топ-20 рейтингу Європейських бізнес-шкіл 2014 від FT

Рейтинг Бізнес-школа Країна
1 London Business School UK
2 HEC Paris France
3 IE Business School Spain
4 Esade Business School Spain
5 Insead France
6 University of St Gallen Switzerland
7 Iese Business School Spain
8 SDA Bocconi Italy
9 IMD Switzerland
10 University of Oxford: Said UK
11 Rotterdam School of Management, Erasmus University Netherlands
12 ESCP Europe France / UK / Germany / Spain / Italy
13 Imperial College Business School UK
14 EMLyon Business School France
15 Essec Business School France
16 Vlerick Business School Belgium
17 Edhec Business School France
18 Mannheim Business School Germany
19 City University: Cass UK
19 Warwick Business School UK

» Повний рейтинг — European Business School Rankings 2014


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)