БІЗНЕС-ОСВІТА | Навчання для підприємця 18 квітня 2018 р.

Час вчитися: як зрозуміти, що вам пора до бізнес-школи

Джерело: K.Fund Media

Про створення власного бізнесу замислюється практично кожен. Але у багатьох немає достатнього досвіду для успішного старту. У цьому можуть допомогти бізнес-школи. Вони підготують майбутніх підприємців до реальних випробувань, з якими доведеться зіткнутися. І допоможуть уникнути фатальних помилок. Президент бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова розповіла про те, коли краще починати навчання і як зрозуміти, що МВА — це саме те, що вам потрібно.

Час вчитися: як зрозуміти, що вам пора до бізнес-школи

Бізнес-школа vs самоосвіта

На відміну від самоосвіти бізнес-школа дає системний погляд на бізнес. Крім того, підприємець отримує конкретні інструменти вирішення задач. У нього з’являється можливість звернутися до досвіду інших: адже часто питання, з якими він стикається, не унікальні.

Ще одна важлива перевага бізнес-школи — це спільнота активних людей, які бажають змінювати та змінюватися. Це компанія однодумців, які готові підтримати один одного не тільки в підприємницькій діяльності, але і в житті. Дослідження це підтверджують.

Наприклад, в США психологи відстежили взаємозв’язок розвитку кар’єри кількох американських генералів, які підтримували спілкування ще з часів спільного навчання у військовій академії. Не працюючи разом, вони ділилися рекомендаціями, допомагали один одному. В результаті у всіх кар’єра склалася найкращим чином.

Важливо відзначити, що бізнес — це не просто знання та їх реалізація, а й комбінація з компетенцій, умінь, навичок і партнерських зв’язків. Це практично неможливо отримати за допомогою самоосвіти.

Які ділові якості розвивати

Схильність до підприємництва може проявитися вже в дитинстві та розвиватися з роками. Однак не затребувані якості, риси та вміння залишаються «у зародку». І для їх прояву в більш зрілому віці потрібно докласти зусиль.

У бізнесі потрібно бути готовим зробити перший крок, взяти на себе ризики

Є люди, у яких існує вроджена бізнес-інтуїція, підприємницька жилка. Але однієї її наявності недостатньо, щоб реалізувати себе в бізнесі. Адже підприємництво — це ще і готовність до ризику.

Багато в чому успішність підприємця визначається його готовністю до дій, як у притчі про лотерейний білет, який потрібно прибати. У бізнесі все точно так само: потрібно бути готовим зробити перший крок, взяти на себе ризики. Безумовно, ці якості можна і потрібно в собі розвивати.

Коли йти в бізнес-школу

Вчитися потрібно завжди, особливо зараз, коли все навколо стрімко змінюється. Необхідно бути «в потоці». Інше питання, що на кожному етапі розвитку бізнесу існують свої завдання та особливості. Коли ви тільки відкриваєте свою справу, бізнес знаходиться на стадії go-go, у вас ще немає чіткого поділу посадових інструкцій. Коли вся «сім’я» засновників вирощує бізнес як дитину, потрібно вчитися, як правильно виростити та виховати свою «бізнес-дитину».

Вчитися потрібно і на більш зрілому етапі, коли вже є наймані співробітники, поділ функцій менеджера та власника, коли виникає завдання контролю певних фінансових, управлінських та інших показників.

Далі, з розвитком бізнесу, перед підприємцем можуть виникати складніші питання. Як розвивати велику компанію, як виходити на нові ринки, зокрема в інших країнах, як розходитися з партнерами, виходити з бізнесу, продавати його. Бізнес-освіта допомагає знаходити правильні рішення на кожному з етапів.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Переваги поразокПереваги поразок

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)