БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA і зарплата 27 квітня 2018 р.

Які програми MBA дають шанс заробляти найбільше

Щоб отримати диплом MBA, потрібно вкласти і кошти, і чималі зусилля. Тому більшість претендентів вирішуються на таку непросту подорож зі сподіваннями, що у підсумку зароблятимуть більше. Які ж бізнес-школи відкривають найкоротший шлях до гідної винагороди? Проаналізувавши дані з останніх рейтингів U.S. News, сайт Poets&Quants виявив деякі цікаві факти.

Які програми MBA дають шанс заробляти найбільше Перше і найочевидніше. Отримавши диплом в одній із десяти провідних бізнес-шкіл, ви досить швидко матимете добрий «куш». Попри те, що провідні заклади змагаються між собою, виборюючи репутацію топового стартового майданчика для своїх амбітних слухачів, загальна картина залишається практично без змін. 2017-го року випускники Вищої школи бізнесу при Стенфордському університеті мали шанс отримати найкращий компенсаційний пакет — $173 989 (середній розмір заробітної плати — $144 455 плюс бонус — $29 534). Далі йдуть Гарвардська бізнес-школа ($167 148), Вартонська школа при Пенсильванському університеті ($166 930), Школа бізнесу Колумбійського університету ($163 577) та Бізнес-школа Booth при Чиказькому університеті ($159 911). Середній розмір пакету (зарплата + бонус) для провідної десятки закладів ділового навчання становить $161 165.

Але щоб покладатися на дані, потрібно знати розмір вибірки. Так, у випадку Стенфорду — лише 203 випускники надали інформацію щодо суми своєї зарплати, а ще 103 — стосовно розміру бонусів. Для порівняння: суми своїх зарплат назвали 607 випускників Гарварда, а розміри бонусів — 309 випускників Booth. Тож якщо вибірка є настільки малою, як в разі Стенфорду, неважко «повернути» середні значення на свою користь.

Якою є динаміка зростання винагороди випускників

2013-го Стенфорд не міг похвалитися найкращою комбінацією «зарплата + бонус». Першість у цьому належала Вартону ($141 243). Проте, якщо протягом п'яти наступних років для випускників Вартону ця цифра в середньому збільшилася на 18,2%, то лідером став все-таки Стенфорд, який має найкращий показник серед усіх десяти провідних бізнес-шкіл — 26,5%. Порівняймо: середня цифра для першої десятки склала 17,5%; а найнижча (Вища школа бізнесу Tuck при Дартмутському коледжу) — 13,8% (до $158 194).

Хоча найкращі із найкращих завжди вражають, не слід зациклювати увагу тільки на них. З 2013-го до 2017-го року найбільше зріс компенсаційний пакет не випускників Стенфорду, Гарварду чи Школи менеджменту Sloan при Массачусетському технологічному інституті (34-та позиція в рейтингу U.S. News) — а тих, хто отримав дипломи Вищої школи бізнесу Hough (Університет штату Флорида) — в середньому на 38% (до $116 281). На другому місці — Бізнес-школа Simon Рочестерського університету — 32,7% (до $122 400). А аутсайдером стала Школа бізнесу Вісконсинського університету — 4,9% (до $114 635).

Завдяки зв'язку із рейтингом U.S. News, 51 заклад ділового навчання може претендувати на належність до когорти «50 топ-бізнес-шкіл». Серед них — лише винагорода випускників Школи менеджменту Jindal Техаського університету (Даллас) вимірюється п'ятизначними цифрами — $99 836. 2013-го такий рівень зарплати мали власники дипломів 12-ти закладів. Упродовж останніх п'яти років цей показник зріс на більш ніж 20% для 18 закладів — і лише для семи бізнес-шкіл він склав 10% або менше.

Скільки вартує висока зарплата

Суми, які отримують новоспечені власники дипломів MBA, потрібно скоригувати, враховуючи гроші, котрі було витрачено до моменту закінчення закладу. Хоча витрати на проходження курсу в бізнес-школі включають цілий набір позицій, базовим орієнтиром може служити рахунок, який виставляється слухачам. 2017-го року найбільше сплатили 9,9% успішних претендентів на місце в Гарвардській бізнес-школі. Право ступити на територію легендарного кампусу обійшлося їм в $144 тис. При цьому вартість курсу зросла на 22,3% у порівнянні з 2014-м роком. Тоді ж найдорожчим було навчання ще в одному із закладів «Ліги плюща» — у Вартоні, де дворічний курс коштував $136 420.

Цікаво, але з 26 шкіл, які стали предметом вивчення P&Q, Вартон опинився серед тих, де в період з 2104-го до 2017-го плата за навчання зросла менше, ніж в інших закладах (тільки на 2,9%). Найскромніше збільшення вартості курсу було зафіксовано в Бізнес-школі Kenan-Flagler (Університет Північної Кароліни) — на 1,1% (до $116 276). І ще один гідний уваги факт: в бізнес-школі McDonough (Джорджтаунський університет) ця цифра підвищилася на 2,3% (до $112 800). А найбільший стрибок ціни за навчання відбувся в бізнес-школі Goizueta при Еморійському університеті (Атланта) — на 22,7% (до $118 тис.).

За матеріалами "MBAs Who Get The Highest Pay", Poets&Quants.

Ілюстрація: Depositphotos.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)