БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA і зарплата 27 квітня 2018 р.

Які програми MBA дають шанс заробляти найбільше

Щоб отримати диплом MBA, потрібно вкласти і кошти, і чималі зусилля. Тому більшість претендентів вирішуються на таку непросту подорож зі сподіваннями, що у підсумку зароблятимуть більше. Які ж бізнес-школи відкривають найкоротший шлях до гідної винагороди? Проаналізувавши дані з останніх рейтингів U.S. News, сайт Poets&Quants виявив деякі цікаві факти.

Які програми MBA дають шанс заробляти найбільше Перше і найочевидніше. Отримавши диплом в одній із десяти провідних бізнес-шкіл, ви досить швидко матимете добрий «куш». Попри те, що провідні заклади змагаються між собою, виборюючи репутацію топового стартового майданчика для своїх амбітних слухачів, загальна картина залишається практично без змін. 2017-го року випускники Вищої школи бізнесу при Стенфордському університеті мали шанс отримати найкращий компенсаційний пакет — $173 989 (середній розмір заробітної плати — $144 455 плюс бонус — $29 534). Далі йдуть Гарвардська бізнес-школа ($167 148), Вартонська школа при Пенсильванському університеті ($166 930), Школа бізнесу Колумбійського університету ($163 577) та Бізнес-школа Booth при Чиказькому університеті ($159 911). Середній розмір пакету (зарплата + бонус) для провідної десятки закладів ділового навчання становить $161 165.

Але щоб покладатися на дані, потрібно знати розмір вибірки. Так, у випадку Стенфорду — лише 203 випускники надали інформацію щодо суми своєї зарплати, а ще 103 — стосовно розміру бонусів. Для порівняння: суми своїх зарплат назвали 607 випускників Гарварда, а розміри бонусів — 309 випускників Booth. Тож якщо вибірка є настільки малою, як в разі Стенфорду, неважко «повернути» середні значення на свою користь.

Якою є динаміка зростання винагороди випускників

2013-го Стенфорд не міг похвалитися найкращою комбінацією «зарплата + бонус». Першість у цьому належала Вартону ($141 243). Проте, якщо протягом п'яти наступних років для випускників Вартону ця цифра в середньому збільшилася на 18,2%, то лідером став все-таки Стенфорд, який має найкращий показник серед усіх десяти провідних бізнес-шкіл — 26,5%. Порівняймо: середня цифра для першої десятки склала 17,5%; а найнижча (Вища школа бізнесу Tuck при Дартмутському коледжу) — 13,8% (до $158 194).

Хоча найкращі із найкращих завжди вражають, не слід зациклювати увагу тільки на них. З 2013-го до 2017-го року найбільше зріс компенсаційний пакет не випускників Стенфорду, Гарварду чи Школи менеджменту Sloan при Массачусетському технологічному інституті (34-та позиція в рейтингу U.S. News) — а тих, хто отримав дипломи Вищої школи бізнесу Hough (Університет штату Флорида) — в середньому на 38% (до $116 281). На другому місці — Бізнес-школа Simon Рочестерського університету — 32,7% (до $122 400). А аутсайдером стала Школа бізнесу Вісконсинського університету — 4,9% (до $114 635).

Завдяки зв'язку із рейтингом U.S. News, 51 заклад ділового навчання може претендувати на належність до когорти «50 топ-бізнес-шкіл». Серед них — лише винагорода випускників Школи менеджменту Jindal Техаського університету (Даллас) вимірюється п'ятизначними цифрами — $99 836. 2013-го такий рівень зарплати мали власники дипломів 12-ти закладів. Упродовж останніх п'яти років цей показник зріс на більш ніж 20% для 18 закладів — і лише для семи бізнес-шкіл він склав 10% або менше.

Скільки вартує висока зарплата

Суми, які отримують новоспечені власники дипломів MBA, потрібно скоригувати, враховуючи гроші, котрі було витрачено до моменту закінчення закладу. Хоча витрати на проходження курсу в бізнес-школі включають цілий набір позицій, базовим орієнтиром може служити рахунок, який виставляється слухачам. 2017-го року найбільше сплатили 9,9% успішних претендентів на місце в Гарвардській бізнес-школі. Право ступити на територію легендарного кампусу обійшлося їм в $144 тис. При цьому вартість курсу зросла на 22,3% у порівнянні з 2014-м роком. Тоді ж найдорожчим було навчання ще в одному із закладів «Ліги плюща» — у Вартоні, де дворічний курс коштував $136 420.

Цікаво, але з 26 шкіл, які стали предметом вивчення P&Q, Вартон опинився серед тих, де в період з 2104-го до 2017-го плата за навчання зросла менше, ніж в інших закладах (тільки на 2,9%). Найскромніше збільшення вартості курсу було зафіксовано в Бізнес-школі Kenan-Flagler (Університет Північної Кароліни) — на 1,1% (до $116 276). І ще один гідний уваги факт: в бізнес-школі McDonough (Джорджтаунський університет) ця цифра підвищилася на 2,3% (до $112 800). А найбільший стрибок ціни за навчання відбувся в бізнес-школі Goizueta при Еморійському університеті (Атланта) — на 22,7% (до $118 тис.).

За матеріалами "MBAs Who Get The Highest Pay", Poets&Quants.

Ілюстрація: Depositphotos.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)