БІЗНЕС-ОСВІТА | Процес навчання 3 вересня 2021 р.

Як знайти час для навчання: 4 стратегії

Скотт Янг (Scott H. Young), дослідник і підприємець, автор книги «Ultralearning» («Ультранавчання»), що стала бестселером The Wall Street Journal, розповідає про власні стратегії, які допомогли йому знайти час на навчання.

Як знайти час для навчання: 4 стратегії

Коли мені було трохи за двадцять, знайти час для навчання було досить легко. Доводилося багато працювати, але вільний час завжди лишався. Тепер, будучи батьком і власником бізнесу, я можу зрозуміти, наскільки важко знайти час, щоб освоїти щось нове.

Мій список того, що потрібно вивчити, довгий і постійно зростає. В бібліотеці у мене десятки непрочитаних книг. У браузері є вкладка з курсами, які я хочу подивитися. Я хотів би освоїти безліч нових навичок і ще десятки потрібно підтримувати і вдосконалювати.

Але в кінці тижня на навчання залишається лише кілька годин. Як втиснути в них все це? Нижче я сформулював стратегії, які допомогли мені знайти час на навчання.

Стратегія №1: Тільки один проєкт

Я дотримуюся простого правила: одночасно мати лише один проєкт. Якщо ви хочете навчитися грати в теніс, малювати і програмувати, виберіть щось одне. Ви завжди можете зайнятися іншим пізніше, але якщо виявите, що часу не вистачає на одне заняття, то його точно не вистачить на три справи одночасно.

Що робить якусь справу проєктом? Можливо це виглядає трохи плутано, але я б визначив, що навчання — це проєкт, якщо воно не може відбуватися більш-менш автоматично без зусиль. Тобто, якщо ви завзятий тенісист і граєте 1-2 матчів на місяць — у будь-якому випадку, це не проєкт. Але якщо ви новачок у спорті і вам потрібно годинами тренуватися, щоб навчитися грати, — це безперечно проєкт.

Іноді, коли я раджу людям із декількома цілями вибрати один проєкт, вони обурюються. «Але інші проєкти теж важливі для мене!». Добре. Займетеся ними після того, як досягнете прогресу в одному з них.

На практиці послідовне виконання проєктів вас не обмежує. Я думаю, що опір більше пов’язаний із тим, що вчитися складно, а коли немає можливості реалізувати якийсь проєкт, про нього легше фантазувати. Рішення спочатку виконати один проєкт, а потім інший, дозволить запобігти цоому моменту і домогтися реального прогресу.

Стратегія №2: Зробити навчання простим

Якщо у вас мало часу, потрібно максимально спростити процес навчання. Єдиний виняток із цього тренду полягає в тому, що, спрощуючи, не потрібно відмовлятися від реальної практики, котра потрібна, щоб домогтися гарних результатів.

Один із способів зробити це — облаштувати навколишнє оточення так, щоб можна було відразу приступити до справи. Якщо заради тренування вам кожен раз доводиться витрачати 20 хвилин на підготовку обладнання, ви ніколи не будете тренуватися, якщо не зможете присвятити цьому щонайменше годину. А знайти цілу годину в напруженому житті вельми складно, тому ви ніколи не тренуєтесь.

Ось кілька способів спростити навчання:

  • Завжди тримайте матеріали при собі. Якщо ви читаєте, завжди беріть із собою книгу або Kindle. Якщо хочете малювати, носіть із собою альбом для малювання. Завантажте матеріали у смартфон, щоб вони були під рукою, коли ви будете готові.

  • Обладнайте робоче місце так, щоб починати негайно. Якщо ви малюєте, тримайте мольберт і фарби напоготові. Якщо займаєтеся програмуванням, тримайте вікно з проєктом відкритим, щоб можна було клацнути мишею і почати писати код. Якщо готуєтеся до іспиту, тримайте питання на столі, щоб можна було пробігтися по ним, нехай навіть у вас буде всього десять хвилин.

  • Згрупуйте всю важку стартову роботу. Іноді, перш ніж приступити до навчання, доводиться робити щось неприємне і стомлююче. Наприклад, налаштування середовища програмування для вивчення нової мови — одна з найнеприємніших частин нового проєкту. Виділивши час спеціально для цього, вам буде легше використовувати п’ятнадцятихвилинні відрізки часу, які ви знайдете, щоб досягти прогресу.

Стратегія №3: Інтегрувати навчання у своє життя

Багато проєктів випадають із розкладу, оскільки в кінцевому підсумку вони не відповідають іншим джерелам сенсу нашого життя. Те, що співзвучно вашій поточній роботі, соціальним або сімейним інтересам, може спочатку потребувати деяких зусиль, але в кінцевому рахунку стає чимось, що важко не робити.

Наприклад, якщо вам потрібно вивчити щось для роботи, задумайтеся, як зробити це обов’язковим для себе. Якщо вам доручать проєкт, в якому стане в нагоді цей навик, то краще, якщо він у вас вже буде, ніж починати його вивчати до того, як взяти на себе якесь зобов’язання.

Те ж саме стосується і хобі, яке інтегрується з соціальним життям. Навчитися робити щось разом із дітьми або оволодіти навичками, які роблять життя більш гладким і легким, дуже корисно й важливо. А якщо предмет навчання ніяк не пов’язаний із важливими для нас речами, він, швидше за все, незабаром відсіється.

Стратегія №4: Позбутися від непотрібних альтернатив

Що заважає читати, так це Netflix, який завжди перебуває на відстані одного кліка. Що ускладнює навчанню програмуванню, так це можливість грати у відеоігри. Говорити на іншій мові складно через те, що можна просто говорити рідною.

Часто ми вважаємо брак часу найбільшою перешкодою на шляху до прогресу, але більш імовірно, що винні зусилля. Багато людей надзвичайно зайняті, але потім якимось чином знаходять час, щоб годинами дивитися телевізор або грати в телефоні. Кажу це не з осудом, просто хочу зазначити, що виділення часу не допомагає, якщо проблема в тому, що проєкт вимагає великих зусиль.

Корисна стратегія — тимчасово відмовитися від будь-яких занять, за якими ви зазвичай проводите час: телевізор, телефон, ігри і соціальні мережі. Через місяць подумайте, що з цього ви хочете повернути, а без чого можете обходитися і далі. Це не тільки економить час, а й на контрасті робить заняття, пов’язані з навчанням, менш трудомісткими.

Прагнення вчитися

Виділення часу на навчання — це, зрештою, питання мотивації. Але справа не в тому, що ви повинні змусити себе вивчити щось або відчувати себе винними за те, що мало читаєте. Я думаю, що мотивація до навчання повинна виходити з чогось, що вас хвилює — ідея говорити іншою мовою, освоєння нового виду спорту або бажання стати краще має стимулювати вас у достатній мірі, щоб це того вартувало.

За матеріалами "The Key to Find Time for Learning".ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)