БІЗНЕС-ОСВІТА | Skills 21 грудня 2023 р.

Десять найбільш затребуваних навичок 2024 року

Бізнес переходить до підбору та розвитку персоналу на основі навичок, що зумовлено необхідністю розкрити трансформаційний потенціал нових технологій. У зв’язку з цим постає важливе питання: якщо ви шукач роботи або роботодавець, який прагне забезпечити собі успіх у 2024 році, які навички вам слід розвивати?

Будь-хто може побачити, що ми зараз переживаємо ранні стадії ери штучного інтелекту. Але технології ще не настільки розвинені, щоб реалізувати утопічне бачення світу без роботи. І більшість із нас ще не готові змиритися з тим, що стануть повністю непотрібними.

Це означає, що навички, які будуть найбільш затребуваними, підпадають під одну з двох категорій. Вони або допомагають організаціям розкрити величезний потенціал передових технологій та інструментів. Або ж вони стосуються максимізації цінності наших людських якостей і здібностей, з якими машини не можуть зрівнятися.

Іншими словами, деякі з них є технологічними навичками, а деякі — «м’якими навичками». Але їх часто об’єднує те, що вони дозволяють нам використовувати певні вміння у світі, де машини з кожним днем стають все більш і більш спроможними.

Бернард Марр (Bernard Marr), футуролог, відомий консультант зі стратегії та технологій, пропонує на ваш розгляд 10 наборів навичок, які, на його думку, будуть по-справжньому цінними протягом наступних 12 місяців і, можливо, набагато довше.

Десять найбільш затребуваних навичок 2024 року

Генеративний штучний інтелект

Поява генеративного ШІ, такого як ChatGPT, була описана як «момент iPhone» для штучного інтелекту. Майже за одну ніч практично кожен отримав можливість використовувати його для створення, автоматизації та економії часу у своєму професійному та повсякденному житті. Однак для того, щоб виявляти можливості, розробляти ефективні рішення, управляти змінами та враховувати етичні наслідки, необхідні певні якості та здібності. Ці навички будуть одними з найцінніших та найзатребуваніших у 2024 році.

Навички у сфері сталого розвитку

Перед бізнесом постає питання забезпечення сталого розвитку та мінімізації впливу на навколишнє середовище. Досягнення нульового рівня викидів все частіше розглядається як стратегічний пріоритет бізнесу, а прихильність до сталого розвитку часто вимагається від малих компаній, які прагнуть партнерства або співпраці з підприємствами та державними органами. Це означає, що навички виявлення та впровадження «зелених» рішень високо цінуватимуться.

Управління проєктами

Незалежно від того, керуєте ви людьми чи машинами, зростає потреба в людях, які вміють об’єднувати людей, технології та навички вирішення проблем. Здійснення високорівневого нагляду, постановка стратегічних цілей і визначення пріоритетів у роботі та ресурсах все ще виходять за межі можливостей ШІ-інструментів для бізнесу. Однак ті, хто працює на цих посадах, мають безпрецедентні можливості використовувати штучний інтелект для допомоги в усьому — від створення прототипів до досліджень, планування, тестування та дотримання нормативних вимог.

Комунікативні навички

Ефективна комунікація є ключовим елементом набору бізнес-навичок. Зараз, як ніколи, потрібні ті, хто може визначити можливості для обміну інформацією та заповнити прогалини в комунікації між організаціями. Зросте роль тих, хто вміє інтерпретувати результати аналізу даних і доносити їх людською мовою до тих, кому потрібно вжити заходів. А оскільки спілкування з машинами природною мовою стає нормою, організаціям потрібні люди, які вміють спілкуватися з ними так, щоб отримати найкращі результати.

Навички клінічного догляду за хворими

Світ стикається з нестачею медичних працівників, і багато завдань на передовій лінії охорони здоров’я ще далекі від повної автоматизації — якщо це взагалі можливо! Лікарі, медсестри та інші медичні працівники отримують все більше можливостей для вдосконалення своїх навичок за допомогою ШІ-інструментів. Але людські якості, такі як емоційний інтелект і емпатія, завжди будуть мати вирішальне значення для їхньої роботи. У розвинених країнах робота в сфері охорони здоров’я також часто відносно добре оплачується, що відображає професійні вміння, якості та досвід, необхідні для якісного її виконання. Робота в цій сфері завжди розглядалася як спосіб для працьовитих людей із будь-яким досвідом побудувати стабільну кар’єру, надійну і перспективну, і це буде актуально і в 2024 році.

Навички роботи з даними

Революція штучного інтелекту побудована на даних, і розуміння того, як перетворити їх на цінність, стає все більш важливим для успіху в бізнесі. Щоб бути етичним і надійним для таких важливих завдань, як поліпшення охорони здоров’я і розвиток наукових досліджень, ШІ також повинен бути прозорим і зрозумілим. Навички в галузі науки про дані необхідні для того, щоб забезпечити використання машинами даних, яким ми можемо довіряти, для прийняття рішень, які ми можемо зрозуміти.

Міжособистісний нетворкінг

Той, хто вміє дружити з потрібними людьми, завжди піде далеко! Створення мережі інших людей, які можуть допомогти нам досягти наших цілей, а також сприяти нашому особистому розвитку, є критично важливою навичкою. Це означає, що розвиток здатності будувати відносини, засновані на довірі та спільних цілях, буде як ніколи цінним у 2024 році, оскільки технології відкривають нові можливості для зростання та інновацій для тих, хто готовий ними користуватися.

Навички роботи з хмарними обчисленнями

Очікується, що в період з 2022 по 2030 рік світовий ринок хмарних обчислень зросте з $570 млрд до майже $2,5 трлн. Це означає, що зростатиме попит на фахівців із технічними навичками, які допомагатимуть великим і малим компаніям переходити на хмарні технології. Професіонали, які володіють інструментами та платформами хмарних обчислень, залишатимуться актуальними та конкурентоспроможними протягом 2024 року і надалі.

Інженерія машинного навчання

Безумовно, подальша революція штучного інтелекту означає, що зростатиме попит на людей із технічними навичками, необхідними для її втілення в життя. У звіті Всесвітнього економічного форуму «Майбутнє робочих місць 2023» (Future of Jobs 2023) зазначається, що «фахівці зі штучного інтелекту та машинного навчання очолюють список швидкозростаючих професій». У 2024 році, незважаючи на досягнення в галузі генеративного ШІ — це означає, що навіть технічно некваліфіковані люди можуть створювати додатки зі штучним інтелектом, — а також у галузі ШІ, що самовідтворюється (AutoML — один із прикладів), інженери з машинного навчання все ще користуватимуться високим попитом.

Кібербезпекові навички

Витоки даних, кібератаки та спроби хакерських атак стають дедалі частішими та серйознішими. Так само, як і покарання для компаній, які не можуть належним чином захистити дані своїх клієнтів. Кібербезпека — це гонка озброєнь, в якій зловмисники, групи і навіть державні суб’єкти змагаються зі спеціалістами з безпеки у впровадженні швидших, потужніших та інтелектуальніших технологій проти своїх опонентів. Всі ці фактори означають, що навички розбудови безпеки та стійкості будуть одними з найбільш затребуваних у 2024 році.

Ілюстрація: discover.hubpages.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)