БІЗНЕС-ОСВІТА | GenAI 1 травня 2025 р.

Хочете підвищити кваліфікацію своїх співробітників у 2025 році? Топ-тренди навчання за допомогою GenAI

У міру того, як все більше організацій інвестують у генеративний штучний інтелект (GenAI) цього року та в майбутньому, підвищення кваліфікації персоналу залишатиметься головним пріоритетом для керівників компаній. Сучасні працівники повинні мати відповідні навички роботи зі штучним інтелектом, щоб ефективно працювати разом із ним і реалізовувати пов'язані з ШІ стратегії, які розробляють організації.

Морін Лонерган (Maureen Lonergan), віцепрезидентка з навчання та сертифікації в Amazon Web Services (AWS), пропонує розглянути п’ять трендів у сфері підвищення кваліфікації, про які лідери мають пам’ятати під час розроблення стратегій навчання та розвитку цього року.

Хочете підвищити кваліфікацію своїх співробітників у 2025 році? Топ-тренди навчання за допомогою GenAI

1. Генеративний ШІ набирає обертів, але не слід забувати про «м’які» навички

Попри важливість забезпечення працівників навичками для розуміння основ роботи з генеративним ШІ, бізнес-лідери не повинні забувати про значущість «м’яких» навичок — ефективної комунікації, наставництва з боку менеджерів і вміння ухвалювати рішення.

Як і з будь-якою технологією, що розвивається, щодо GenAI ще багато невідомого. Співробітникам потрібна впевненість, щоб експериментувати з новими інструментами або братися за нові проєкти. Важливо створити культуру безперервного навчання. Єдиний спосіб повністю розкрити потенціал GenAI — забезпечити працівників як технічними, так і «м’якими» навичками, необхідними для критичного мислення й упевненого експериментування.

2. Навчання у форматі когорт стане ключовим способом швидкого підвищення кваліфікації команд

З огляду на стрімкий розвиток генеративного ШІ складно визначити, з чого починати підвищення кваліфікації. Як упевнитися, що всі працівники мають відповідні навички для ефективної роботи з ШІ відповідно до своїх обов’язків?

Для цього багато організацій впроваджують короткострокові спеціалізовані курси з ШІ для окремих команд. Навчання у форматі когорт корисне, адже працівники отримують практичні знання через інтерактивний процес. Після проходження курсів керівники можуть оперативно ухвалювати рішення про переведення співробітників на нові посади, важливі для інноваційного розвитку компанії. З огляду на ефективність когортного підходу, очікується його ширше застосування цього року й надалі.

3. GenAI у навчанні набере обертів у 2025 році

Йдеться не лише про опанування навичок роботи з генеративним ШІ, а й про трансформацію самого процесу навчання. Раніше технології вже сприяли демократизації освіти, роблячи навчальні ресурси доступнішими.

GenAI посилить цей ефект завдяки тьюторам і коучам на базі ШІ. Попередні дослідження довели, що індивідуальне навчання з тьютором значно ефективніше за звичайне. Тьютори на базі GenAI зможуть оцінювати знання, визначати слабкі сторони та надавати персоналізовані рекомендації щодо подальшого розвитку.

4. Цифрові помічники в навчанні можуть покращити фінансові показники

GenAI-помічники корисні й поза академічною сферою — вони дають змогу працівникам швидше опановувати нові навички або перекваліфіковуватись без відриву від роботи. Такі інструменти персоналізують навчання й роблять його цікавішим. Це сприяє швидшому засвоєнню знань і глибшому розумінню ключових концепцій штучного інтелекту. Як наслідок, співробітники ефективніше використовують GenAI для впровадження інновацій у бізнес.

5. Вимірювання впливу підвищення кваліфікації на бізнес

Важливо не лише розпочати навчання з генеративного ШІ, а й визначити найефективніші способи оцінювання результатів цієї ініціативи. Продуктивність — лише одна з вагомих метрик. Забезпечення працівників необхідними навичками для роботи з GenAI приносить бізнесу значно більше переваг.

Підготовлені команди здатні самостійно реалізовувати важливі завдання, що дозволяє компаніям уникати додаткового найму або відмови від нових проєктів. Вимірюючи цінність навчання, варто замислитися: чого ваша організація не змогла б досягти без нових навичок, які тепер мають працівники?

За матеріалами Chief Learning Officer.

Ілюстрація: teaching.missouri.edu



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)