Назва: Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє
Автор(и): Ешлі Венс
Видавництво: "TAO", — 2016
Опис:
Оригінал (англ.): "Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future" by Ashlee Vance
Серед легенд технологічного бізнесу, мабуть, саме Ілона Маска найбільше обдаровують гучними епітетами та приголомшливими порівняннями: його називають і Леонардо да Вінчі нашої епохи, і новим Стівом Джобсом. Без нього не було би ані платіжної системи PayPal, ані електромобілів Tesla, ані перших приватних космічних польотів. Він замірився не тільки пересадити людство на електромобілі, зняти його з нафтової голки завдяки сонячній енергії та мережі супер-зарядок для електромобілів, але й розпочати колонізацію Марса та зробити людську цивілізацію міжпланетною.
Знаний у світі технологій американський журналіст Ешлі Венс зміг отримати ексклюзивний доступ до Маска, одного з найвідчайдушніших підприємців Кремнієвої долини і світу, а також до його родини, колег та друзів. Ця книжка відстежує його шлях від непростого дитинства у Південній Африці й аж до сходження на вершини світового бізнесу. Венс проінтерв’ював майже триста осіб та провів понад 50 годин у розмовах з Маском, аби розповісти історію компаній, які змінюють світ та розкрити непросту особистість підприємця-інноватора, який втілює в реальність задуми планетарного та міжпланетного масштабу.
Книга видана також російською — "Илон Маск. Tesla, SpaceX и дорога в будущее"
ЦИТАТИ ˅
Про дитячі експерименти
"Дивовижно, скільки речей ти можеш підірвати. Мені пощастило, що я зберіг всі пальці цілими".
Про свою улюблену книжку в підлітковому віці "Автостопом по Галактиці"
"Вона навчила мене тому, що складність полягає у визначенні питань, які потрібно ставити, проте щойно ти це зробиш, решта виявиться зовсім простою".
Про літальні машини
"Я думав про це досить багато... Ми безумовно могли б зробити літальну машину, але це не є найскладнішим... Складність у тому, як створити літальну машину, яка б була супербезпечною і тихою. Бо якщо це буде ревучий монстр, ви не зробите людей щасливішими".
Про відпустку від справ
"Я дуже добре заробив у PayPal. Я був найбільшим власником акцій в компанії і нас придбали за півтора мільярди, а потім акції подвоїлися. Тож так, я непогано заробив, але думка про те, щоб займатися переважно лежанням на пляжі, звучить просто як щось найгірше, що може трапитися — це звучить жахливо для мене. Я б збожеволів. Мені б довелося сидіти на серйозних препаратах. Мені б було супер-мега нудно. Мені подобається висока інтенсивність".
Про працьовитість
"Працюй як проклятий. Я маю на увазі, що ти просто вкладаєш 80-100 годин роботи на тиждень і так тиждень за тижнем. Це збільшує шанси на успіх. Якщо інші вкладають 40 годин на тиждень, а ти 100, то навіть якщо ви робите одну й ту ж річ, то ти знаєш, що зможеш досягти за 4 місяці того, на що вони витратять рік".
Про рішення зайнятися польотами в космос
"Причиною затримки стала ракета. Передовсім, як туди дістатись. Варіантами в США були Боїнг і Локхід, які виявилися просто занадто дорогими. Я не міг собі їх дозволити. Тому я їздив до Росії тричі для переговорів з приводу придбання міжконтинентальної балістичної ракети".
Про пункт призначення "Марс"
"З точки зору майбутнього, є фундаментальна різниця між людством як цивілізацією, що мандрує космосом десь далеко з метою вивчення зірок... і тим, де ми навічно обмежені Землею, поки не відбудеться подія, що призведе до вимирання". "Якщо людству судилося стати мультипланетним видом, в ракетобудуванні має відбутись фундаментальний прорив — створення швидких і неодмінно багаторазових ракет... досягнення цього може стати подією на рівні з тим, що зробили брати Райт. Це основоположна річ, необхідна для перетворення на цивілізацію космічних мандрівників. Америку ніколи б не колонізували, якби кораблі не були багаторазовими".
Про автора:
Ешлі Венс (Ashlee Vance) — відомий американський бізнес-оглядач, автор публікацій про високих технологіях. Всесвітньо відомим журналіст став працюючи в The New York Times.
Роботи Венса публікувалися багатьма популярними виданнями, серед яких Chicago Tribune, The Economist, CNN.com, Globe and Mail, International Herald Tribune і CNET. Відомі роботи автора: «Geek Silicon Valley» — книга, присвячена історії Кремнієвої долини. «Маск. Tesla, SpaceX і шлях в фантастичне майбутнє» — біографія Ілона Маска, пошуки істини, фантастичне майбутнє і освоєння космосу.
У даний час автор продовжує плідну літературну діяльність, багато пише про нові технологічні досягнення людства. Серед тем — напів-когерентне обчислення та сингулярність, Data center охолодження і блейд-сервери, мікрочіпи Ditzel компанії Transmeta, Sun Microsystems, Bell Labs і їх можливості.
Зміст:
- 1. Світ Ілона
- 2. Африка
- 3. Канада
- 4. Перший стартап Ілона
- 5. Бос пейпелівської мафії
- 6. Миші у космосі
- 7. Усе буде електрика
- 8. Біль, страждання і виживання
- 9. Зліт
- 10. Реванш електромобіля
- 11. Об’єднана теорія поля Ілона Маска
- Епілог
- Додатки
- Подяки
- Примітки
|