назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

КНИГИ :: Бізнес-концепції, Мислення, Прийняття рішень ::

Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо

Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо

КУПИТИ КНИГУ - Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо


КУПИТИ КНИГУ «Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо» в Kniga.biz.ua (за гривні)

КУПИТИ КНИГУ «Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо» в BizLit (за гривні)
Примітка: щодо придбання книжок просимо звертатися у відповідні інтернет-магазини або видавництва.
Назва: Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо
Автор(и): Ганс Рослінг, Уля Рослінг, Анна Рослінг-Рьонлюнд
Видавництво: "Наш Формат", — 2019

Опис:
Оригінал (англ.): "Factfulness: Ten Reasons We're Wrong About the World—and Why Things Are Better Than You Think" by Hans Rosling, Anna Rosling Rönnlund, Ola Rosling

Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно.

Викладачі університетів, журналісти, експерти, директори мультинаціональних компаній, нобелівські лауреати часто показують слабкі результати. Навіть шимпанзе, які обирали б відповіді випадково, справляються краще. Ба більше, помилки тяжіють до одного напрямку — світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді. Очевидно, причина не в поінформованості чи інтелекті. Усе це — ірраціональне мислення й драматичні інстинкти, що примушують людей згущувати фарби.

Чому ця книжка

У книжці Ганс Рослінг із допомогою співавторів Уля Рослінга та Анни Рослінг-Рьонлюнд показує помилки нашого сприйняття, дає інструменти, щоб розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи та сприймати життя на підставі фактів.

Для кого книжка

Книжка для найширшого кола читачів, для всіх освічених людей, які слідкують за новинами та багато читають, але через специфіку подачі інформації бачать лише негативний бік. Проте готові поставити це переконання під сумнів.


ЦИТАТИ ˅

Про інформаційну терапію

Думаю, ви ще ніколи не стикалися з використанням інформації як терапії, а розуміння — як джерела душевного й інтелектуального спокою. Тому що насправді світ не такий драматичний, як здається. Фактологія, як і здорова дієта й регулярні фізичні навантаження, може й має стати частиною вашого повсякденного життя. Почніть практикувати її, і ви зможете замінити свій задраматизований світогляд сприйняттям світу, що спирається на факти.

Про «посибілістів»

Люди часто називають мене оптимістом, оскільки я показую їм ті величезні результати, про які вони й не здогадувалися. Я від цього лютую. Я не оптиміст: це робило б мене наївним. Я дуже серйозний «посибіліст» (сам вигадав це слово). Воно означає того, хто не сподівається й не боїться безпідставно. Того, хто постійно протистоїть задраматизованому світоглядові. Як посибіліст, я бачу той прогрес, що є, і це вселяє в мене впевненість і надію, що подальший рух уперед теж можливий. Це не оптимізм. Цей погляд ґрунтується на ясній і раціональній ідеї про те, якими є речі, що нас оточують. Це світогляд, який є конструктивним і корисним.


Про авторів:

Ганс Рослінг (Hans Rosling) — професор, доктор медицини, радник ВООЗ та ЮНІСЕФ, співзасновник організації «Лікарі без кордонів» у Швеції та фундації Gapminder. Спікер TED. Входить до 100 найвпливовіших людей у світі за версією журналу Time (2012). Помер у 2017-му році.

Уля Рослінг (Ola Rosling) та Анна Рослінг-Рьонлюнд (Anna Rosling Rönnlund) — спізасновники фундації Gapminder. Розробники програми для візуалізації даних Trendalyzer, яку придбав Google.


Зміст:
 • Від автора
 • Вступ

 • Розділ перший. Інстинкт розриву
 • Розділ другий. Інстинкт негативу
 • Розділ третій. Інстинкт прямої лінії
 • Розділ четвертий. Інстинкт страху
 • Розділ п’ятий. Інстинкт розміру
 • Розділ шостий. Інстинкт узагальнення
 • Розділ сьомий. Інстинкт долі
 • Розділ восьмий. Інстинкт єдиного ракурсу
 • Розділ дев’ятий. Інстинкт провини
 • Розділ десятий. Інстинкт терміновості
 • Розділ одинадцятий. Фактологія на практиці

 • На закінчення
 • Подяки
 • Додаток
 • Коментарі
 • Джерела

НОВІ КНИГИ ПО ТЕМІ:ПОПУЛЯРНІ КНИГИ ПО ТЕМІ:МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua