Назва: Суперкомунікатори. Як знайти спільну мову зі скептиками, суддями і шпигунами
Автор(и): Чарлз Дахіґґ
Видавництво: "Наш Формат", — 2025
Опис:
Оригінал (англ.): "Supercommunicators: How to Unlock the Secret Language of Connection" by Charles Duhigg
Чому ЦРУ так успішно вербує секретних агентів по всьому світу? Що саме зробило «Теорію великого вибуху» одним із найрейтинговіших ситкомів в історії? Як щасливим подружнім парам вдається долати конфлікти? Усе завдяки правильному підходу до комунікації.
У своєму практичному посібнику з ефективного спілкування Чарлз Дахіґґ розповідає про конкретні види розмов і правила змістовної бесіди, які допоможуть порозумітися з будь-якою людиною. Книга наповнена історіями, що розкривають нам варіанти того, як працювати з емоціями, розпізнавати і створювати невербальні сигнали, використовувати чіткі та дієві інструменти для перемовин.
Застосувавши вміщені тут поради, ви зробите вагомий крок, щоб стати переконливими лідерами, впливовими інфлюенсерами, добре координованою організацією і зрозумілим для людей брендом, родиною, де батьки розуміють своїх дітей. А отже, суперкомунікаторами, які створюють міцні зв’язки та вибудовують нову культуру спілкування.
ЦИТАТИ ˅
Одна з причин того, чому суперкомунікатори так майстерно вловлюють емоції інших, полягає в тому, що вони звикли зважати на енергію жестів інших людей, швидкість, з якою вони говорять, гучність і модуляції голосу та інші нюанси. Вони звертають увагу на позу, яка може свідчити про пригнічення або збудження, яке годі стримати. Суперкомунікатори підлаштовуються під рівень енергії та настрій інших або принаймні показують, що розуміють їх, і в такий спосіб сигналізують про бажання зблизитися. Мовою тіла й голосом вони допомагають нам побачити і зауважити власні почуття. Синхронізуючись із нашим настроєм та енергією, вони демонструють, що намагаються створити зв’язок.
* * *
Може здатися, що дивно шукати емоційний інтелект у сміхові людини, але насправді йдеться про одну із засад емоційної комунікації: важливо не просто відчути емоції іншої людини, але й показати, що ми їх відчули. Сміх — один зі способів довести: ми розуміємо, що відчуває інший.
* * *
Узгодження — це радше розуміння способу мислення інших, логіки, якої вони дотримуються, тону й підходу, що здаються їм доречними, а потім перехід на їхню мову. А щоб інші налаштувалися на нашу хвилю, ми повинні чітко пояснити, як думаємо і робимо вибір. Згадуючи про особисту проблему, людина подає знак, що прагне співчуття, а не шукає рішення. Якщо співрозмовник аналітично викладає факти, він сигналізує, що його цікавить радше раціональна, а не емоційна розмова. Кожен із нас здатен навчитися краще помічати ці підказки та ставити експерименти, що розкривають їх.
Найважливіше в розмові «Про що насправді йдеться?» — це можливість дізнатися, про що хочуть говорити інші, що вони прагнуть винести із дискусії та якої спільної думки сподіваються дійти. Саме під час такої розмови ми починаємо розуміти одне одного і знаходити рішення, кращі за будь-які з тих, до яких ми могли додуматися наодинці.
ВІД АВТОРА ˅
Стратегічне мислення вже давно є ключовою навичкою для керівників у бізнесі, державних установах й інших організаціях. Глобальний світ сьогодні стрімко розвивається, тому вкрай важливо вміти передбачати й планувати майбутнє, критично і креативно розв’язувати складні проблеми, а також ухвалювати ефективні рішення в умовах невизначеності й мінливості.
Останні технологічні досягнення, глобалізація, політична й економічна нестабільність ще більше загострили потребу у стратегічному мисленні. Швидкий темп технологічних змін підірвав традиційні бізнес-моделі й створив нові можливості для тих, хто вміє стратегічно вдало ними скористатися. Світ тепер настільки взаємопов’язаний і взаємозалежний, що керівники просто змушені мислити про оперативну діяльність компаній і ринків ширше і глобальніше. Адже політична й економічна нестабільність створила такі непевні й мінливі обставини, що тепер усе важче передбачати та планувати майбутнє.
У такому контексті вміння стратегічно мислити стає як ніколи важливим. Тому саме стратеги матимуть кращі шанси не тільки спрогнозувати виклики й дати їм раду, а й отримати вигоду з нових можливостей. Ця книжка — вичерпний путівник, який пропонує безліч практичних ідей та інструментів керівникам усіх рівнів.
Хоч основи стратегічного мислення для керівників залишаться, по суті, незмінними, розвиток штучного інтелекту (ШІ) радикально змінить те, як ними послуговуватимуться. Завдяки здатності опрацьовувати великі обсяги даних, виявляти закономірності й робити прогнози ШІ допоможе керівникам бачити глибше, дивитися ширше й помічати невидиме. З ним можна буде ухвалювати більш виважені рішення, а також ефективніше прогнозувати й планувати майбутнє. Стратегічне консультування точно не буде таким, як раніше.
Імовірно, в майбутньому взаємодія керівників найвищого рівня з системами підтримки в розробці стратегії на базі ШІ нагадуватиме симбіотичні взаємозв’язки: людина і ШІ працюватимуть у тандемі, щоб краще ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми й розробляти стратегії. Системи ШІ надаватимуть актуальні дані, результати аналізу й висновки, а керівники ухвалюватимуть кращі рішення й розроблятимуть кращі стратегії. До того ж ШІ може аналізувати великі обсяги даних, виявляти закономірності й тренди, робити прогнози, допомагати керівникам визначати й зменшувати ризики. Він ще моделюватиме різні сценарії, пропонуватиме численні варіанти й рекомендації щодо них.
Керівники, зі свого боку, формулюватимуть правильні запити й інтерпретуватимуть отримані висновки й рекомендації. Вони, як і раніше, формуватимуть контекст і робитимуть творчий внесок і, що важливо, вдаватимуться до емоційного інтелекту й політичної кмітливості, щоб адаптовувати та впроваджувати отримані результати.
Поки коло застосування ШІ ширшає, керівникам найвищого рівня важливо здобувати нові навички, щоб ефективно використовувати ці системи. А саме: навички розуміти технології та дані, які вони генерують, інтерпретувати й аналізувати отримані результати, а також ухвалювати відповідні рішення, виходячи з усіх цих знань. Не зайвим ще буде розуміти етичні й соціальні наслідки використання систем ШІ.
Читаючи далі, пам’ятайте, що описані тут шість навичок стратегічного мислення не втрачатимуть, а можливо, навпаки, нарощуватимуть свою значущість. Рухаючись углиб книжки розділ за розділом, уявляйте, як ви використовуватимете запропоновані ідеї й інструменти, якщо вже працюєте із системою ШІ, розробленою спеціально для вашої компанії й оптимізованою для ефективного використання.
Про автора:
Чарлз Дахіґґ (Charles Duhigg) — журналіст, письменник. Лауреат Пулітцерівської премії, а також премій Національної академії наук США, Національної журналістської премії та премії імені Джорджа Полка. Автор бестселерів «Сила звички» і «Кмітливіші, швидші, кращі». Дахіґґ пише для New Yorker та інших видань, а в минулому вів подкаст How To!
Зміст:
- Передмова
Частина перша. Три види розмов
- Розділ 1. Принцип узгодження. Невдатний вербувальник шпигунів
- Практичні рекомендації 1. Чотири правила змістовного спілкування
Частина друга. Про що насправді йдеться?
- Розділ 2. Спілкування — це завжди перемовини. Суд над Лероєм Рідом
- Практичні рекомендації 2. Ставте питання та зауважуйте підказки
Частина третя. Що ми відчуваємо?
- Розділ 3. Цілюще слухання. Чуйні засновники хедж-фондів
- Розділ 4. Як почути емоції, про які ніхто не говорить? Теорія великого вибуху
- Розділ 5. Зближення під час конфлікту. Розмова про зброю з ворогом
- Практичні рекомендації 3. Емоційні розмови наживо й онлайн
Частина четверта. Хто ми?
- Розділ 6. Вплив соціальної ідентичності на життя. Вакцинація антивакцинаторів
- Розділ 7. Як охолодити найгарячіші дискусії. Нерозв’язна проблема Netflix
- Практичні рекомендації 4. Як полегшити складні розмови
- Післямова
- Подяки
- Про джерела і методи
- Примітки
ВІДГУКИ ˅
«Дуже потрібний посібник для налагодження звязків у "роз’єднані" часи». — Аманда Ріплі, авторка «Розумників»
* * *
«Виграшна комбінація історій, досліджень і настанов, які можуть перетворювати найгірших відомих вам комунікаторів на одних із найкращих». — Адам Ґрант, автор бестселера «Подумай знову»
Інсайти з книги:
ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Чарлз Дахіґґ):
|