КОНСАЛТИНГ | Можливості 12 червня 2008 р.

Хто знає течії...

Цього разу Алан Вейс (Alan Weiss), доктор філософських наук, автор двадцяти п'яти книг, серед яких і бестселер "Консалтинг на мільйон доларів" (Million Dollar Consulting), переможець десятків письменницьких та консалтингових винагород, порівнює роботу консультанта із польотом чайки. Вміння використати повітряні течії — ось основний принцип майстерності птахів. Такою ж навичкою повинні володіти і консультанти.

Алан Вейс (Alan Weiss) Я сиджу у вежі готелю Castle Hill у Ньюпорті в Род-Айленді, — пише Алан Вейс. Світає. Моя кімната знаходиться на вершині вежі і тому переді-мною відкривається чудовий 270° вид на затоку. Відразу за моїм вікном літають десятки чайок. Я спостерігаю за ними, а вони — за мною. Найдивовижніше спостерігати за тим, як вони "лягають" на повітряні течії і "зависають" на місці без жодного змаху крилами.

Політ

Якщо довго спостерігати за чайками, можна помітити, що вони допомагають собі крилами лише тоді, коли надворі абсолютно спокійна погода, або ж дме легенький вітерець. Натомість, потрапивши у сильну повітряну течію, ці птахи майже ніколи не змахують крилами. З цього можна зробити висновок, що для польоту чайки використовують енергію вітру і допомагають собі крилами лише тоді, коли надворі стоїть майже безвітряна погода.

Іншими словами, якщо чайка "ляже" на повітряний потік, тоді вона зможе витрачати набагато менше енергії і при цьому літати набагато ефективніше.

Працюючи наставником, я помітив, що консультанти рідко переймаються пошуком сприятливих течій та потоків. Вони готові працювати майже до повного виснаження, "шалено працюючи крилами", але навіть це не допомагає їм досягнути бажаної "швидкості".

Наприклад, багато хороших консультантів повністю поглинуті бажанням невпинно удосконалювати свою методологію, проводити якомога більше проектів одночасно, тим самим перетворюючи свою працю на ширвжиток, намагатись запропонувати клієнтові ще більше своїх послуг, використовуючи погодинну оплату часу.

Але знаєте, курчата не вміють літати. Форма тіла їм не дозволяє. У них немає аеродинаміки, їхні крила — занадто малі. А ще — курчата не можуть змінитися!

Еволюція

На щастя — люди можуть змінюватися! Саме тому мене так дивують консультанти, які, намагаючись вижити у жорсткому конкурентному середовищі, стверджують, що у них "немає часу".

"Течії" професії консультанта передбачають створення так званої "ринкової гравітації", яка притягуватиме клієнтів до вас, а також мінімізує інтенсивність вашої роботи, дасть змогу обирати лише перспективних клієнтів, брати гроші за цінність, яку ви пропонуєте, а не за час, який ви витрачаєте, використовувати технології, які суттєво розширюватимуть ваш глобальний вплив тощо.

Мені поталанило працювати з тисячами незалежних консультантів, які ставилися серйозно не лише до своєї роботи, але й до спадку, який залишають по собі. Вони постійно навчалися та підсилювали вплив одне одного. Вони пропонували справжню цінність своєму клієнтові і працювали виключно на партнерських засадах. Ось хто зумів відшукати і "лягти" на течію.

Можливості та ризики

Я не бачу жодного сенсу в тому, щоб працювати як віл, і при цьому не користуватися чудовими можливостями, які відкриває перед вами консалтинг. Навряд чи варто працювати 50 (чи хоч би й 40) годин на тиждень, якщо ваш клієнт ставиться до вас як до найманого працівника, а не як до партнера.

Мені здається, що це насамперед фактор відваги та самооцінки. Навряд чи хтось поважатиме консультанта, який божевільно "махає крилами", намагаючись "летіти проти потоку".

За матеріалами "Knowing the Currents", Management Consulting News.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)