КОНСАЛТИНГ | Бізнес-вистава 11 квітня 2011 р.

Як створювалася вистава про бізнес-консультантів

Бізнес — це театр. Але написати виставу про консультантів виявилося не так просто. Своїм досвідом створення подібної вистави ділиться один з дописувачів журналу Guardian.


Піп Донах'ю (Pip Donaghy) і Джеймс Вілбі (James Wilby) у п'єсі "Консультант"
Фото: Guardian
"Коли ми намагалися вигадати назву консалтингової компанії для п'єси "Консультант" (The Consultant) то зіткнулися з серйозною проблемою. Практично неможливо було відшукати таку назву, яка б сприймалася серйозно з точки зору бізнес-термінології і при цьому була ще незанята реальною консалтинговою компанією. Кожен персонаж грецької міфології, кожен римський чи єгипетський бог, кожна зірка та планета, кожен хімічний елемент вже були використані в назвах консалтингових компаній".

У світі сьогодні налічуються десятки, а можливо навіть сотні тисяч бізнес-консалтингових компаній. За своєю суттю це сервісні компанії, які почали швидко розвиватися після другої світової війни, і тепер важко відшукати закуток бізнесу, в який вони ще не встигли потрапити. По факту вони консультують навіть уряди та армію. В період з 1980-их по 1990-і роки уряд Маргарет Тетчер збільшив витрати на управлінський консалтинг з 6 мільйонів фунтів стерлінгів до 246 мільйонів. Вже у 1994-му ця цифра складала 812 мільйонів. У 2009-му році урядові інвестиції в консалтинг перевищили вражаючу суму у 1,8 мільярдів фунтів стерлінгів.

У такому стрімкому розвитку, безперечно, присутній певний драматизм. Ми наймаємо консультантів, сподіваючись на порятунок. Головна обіцянка консультантів (саме так вона обігрується у виставі) — це привнесення змін у бізнес.

Створюючи п'єсу, ми зіткнулися з реальними викликами, коли намагалися перекласти мову консультантів на театральну мову. Дивовижно, як телебаченню вдається з такою легкістю зображувати робочий світ. Театрові вдалося досягнути куди менше успіху в цьому напрямку.

Коли писалися найбільш ранні чорнові варіанти "Консультанта" — було відчуття, що реалістична презентація консалтингового процесу не спрацює. Занадто багато важливих аспектів будуть незрозумілими для глядача. Тож який був наш подив, коли в тестовій презентації аудиторія захотіла побачити ще більше і ще детальніше світ, в якому працюють консультанти. Якимось чином нам вдалося "впіймати" золоту середину, при цьому не скотившись ні до абсурдного гумору, ні до нудного реалізму.

За матеріалами "How do you write a play about management consultants?", Guardian.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ваш надійний тилВаш надійний тил
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)