КОНСАЛТИНГ | Аналіз рейтингів 7 грудня 2017 р.

Вдоволеність роботою у провідних консалтингових компаніях

Які консалтингові фірми мають найміцніші позиції як працедавці? Цьому питанню присвячена стаття екс-редактора Fast Company та BusinessWeek Джона Бірна (John Byrne), в основі якої — аналіз рейтингів Wall Street Oasis.

Вдоволеність роботою у провідних консалтингових компаніях Напевно, нікого не здивує той факт, що за більшістю метрик, які оцінюють вдоволеність роботою, McKinsey & Company займає провідні позиції в консалтинговій галузі, а тому є вибором №1 для випускників MBA-програм та фахівців, котрі хочуть реалізувати себе в амплуа бізнес-консультанта. Згідно даних останніх досліджень, ця глобальна консалтингова компанія є лідером, зокрема, в наступних категоріях: «професійне зростання співробітників», «можливості для кар’єрного росту», «зворотний зв'язок», «справедливість просування», «комунікації серед персоналу», «лідерство», «компетентність». Але ще важливішим є те, що McKinsey займає чільні позиції в категорії «загальна вдоволеність персоналу» (що відповідає даним інших досліджень, які проводилися в різний час).

Проте, швидше за все, в McKinsey ви не отримаєте найвищу в галузі зарплату. Також компанія відстає принаймні ще за одним стрижневим виміром, яким є збалансованість робочого і приватного життя.

На це вказують дані сайту пошуку роботи та рекрутингу Wall Street Oasis (WSO), який накопичує й обробляє дані персоналу банківської сфери, хедж-фондів, консалтингових компаній та фірм, що займаються управліннями приватним капіталом. Джерелом, що живить онлайн-базу WSO, є відповіді тисяч співробітників десятків консалтингових компаній — від таких гігантів, як McKinsey та Bain, до менш масштабних фірм типу «бутік». Згідно WSO, практично немає розбіжностей думок щодо статусу McKinsey як найбільш бажаного місця праці в галузі, хоча ця компанія зайняла тільки четверту позицію за розміром загального компенсаційного пакету, а за показником «збалансованість робочого і приватного життя» опинилась аж на восьмому місці. Також McKinsey посіла лише шосте місце в категорії «тривалість відпусток і вихідних» та четверту — в категорії «середня кількість відпрацьованих годин» (у середньому тривалість робочого тижня становить 68,8 годин).

Звіт WSO оновлюється в автоматичному режимі у міру надходження нової інформації. Щомісяця на цьому ресурсі розміщується 1 млн. постів, а кількість переглядів за цей час складає 4 млн. Загалом, база даних цього сайту включає 48 194 інформаційних джерел, з яких майже 17 тис. — інтерв'ю.

«Ми маємо величезну кількість даних, що дозволяє "проникнути" в кожну окрему компанію та подивитися на огляди, інтерв'ю, дані стосовно компенсацій», — сказав Патрік Куртіс (Patrick Curtis), засновник та гендиректор WSO, випускник Вартонської програми MBA 2010-го року.

Згідно оновленого станом на вересень 2017-го звіту, McKinsey набрала найбільше голосів у 13-ти з 18-ти категорій, зокрема — це «загальна вдоволеність персоналу», де її перцентіль складає 98% серед 71-ї фірми. На наступних позиціях — Bain & Company (97,2%), Boston Consulting Group (95,8%), Deloitte (94,4%) та Oliver Wyman (93,0%). Крім цього, McKinsey здобула чільні місця в категоріях «можливості для професійного зростання» та «можливості для кар'єрного росту».

Але McKinsey не є абсолютним «чемпіоном». У категорії «найкращій досвід інтерв'ю» «пальму першості» отримала Oliver Wyman — міжнародні фірма зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, яка фокусується на фінансових послугах. Mercer, випередивши McKinsey, зайняла другу позицію, а слідом за McKinsey йдуть BCG та Alvarez & Marsal.

Також, за даними WSO, діапазон рівня компенсації (базова зарплата + бонуси) в галузі варіюється від $52 тис. (для практикантів та аналітиків, що працюють у літній період) до $295 тис. для директорів. У, напевно, найважливішій категорії «найкраща оплата праці» McKinsey (94,4%) стала четвертою, поступившись Oliver Wyman (98,6%), Bain & Company (97,2%) та BCG (95,8%), відповідно.

Безсумнівно, питання стилю життя є для всіх одним із найбільш значущих. І знов McKinsey не отримала тут найвищих балів, опинившись на п'ятому місці в категорії «тривалість відпусток і вихідних». Першу позицію за цим виміром зайняла Alvarez & Marsal (міжнародна компанія, що займається питаннями корпоративної продуктивності та управлінням приватним капіталом), а наступні три — Deloitte, Booz Allen Hamilton та Oliver Wyman, відповідно. У категорії «збалансованість робочого і приватного життя» лідером стала Booz Allen Hamilton, на наступних місцях — IBM, Deloitte, Alvarez & Marsal та ZS Associates.

Якщо ж брати тривалість робочого дня, то найбільше працюють фахівці EVA Dimensions (розміщена в Нью-Йорку фірма, що надає послуги з програмування та навчання) — 75 годин на тиждень. Далі йдуть Teneo (72,5 годин), Galt and Company (70 годин), McKinsey, а замикає п'ятірку Strategy& (67,2 годин).

При підготовці звіту використано дещо незвичну методологію. WSO ранжує фірми за перцентілями на основі методів баєсової статистики. На кожному графіку (за деякими винятками, як-от рівень компенсації та тривалість робочого тижня) серії з 30-ти однакових відсоткових показників представлено у спадній послідовності. Наприклад, BCG зайняла третю позицію в категорії «загальна вдоволеність персоналу» з показником 95,8%, а Bain & Co — теж третю в категорії «можливості для кар'єрного росту» також з 95,8%. Звідки взялися ці ідентичні показники? Куртіс пояснює, що перцентілі просто показують, за яким виміром компанія виділяється з-поміж певної кількості фірм (в даному випадку з 71-ої). Обидві ці компанії за рейтингом стали третіми у зазначених вище категоріях і формула розрахунку перцентилей є такою: (71 – 3)/71*100 = 95,8%. «Коли WSO ставить працівникам конкретні запитання, окремі фірми отримують різну кількість балів залежно від відповідей, але кількість компаній у наборі даних залишається незмінною», — продовжив своє пояснення Куртіс, додавши, що методи баєсової статистики дозволяють ранжувати фірми навіть якщо стосовно них зафіксовано лише декілька спостережень.

За матеріалами "Job Satisfaction At Top Consulting Firms".



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)