ПОДІЇ | Гастролі гуру

Як стати ефективним бізнес-лідером

Авторський майстер-клас Леррі Стаута (Larry Stout)

Автор: Віктор Котусенко, Strategic Consulting Group (SCG)

"Лідерство — це динаміка, що має місце в масі людей, а не усередині однієї особистості. Однак окремій особистості необхідно щось, чого немає в інших, і завдяки чому вона здатна здійнятися в повний ріст і взяти відповідальність на себе!" — Леррі Стаут.

19-20 червня 2009 р. у Києві відбувся авторський майстер-клас Леррі Стаута «Лідерство-II. Практичне застосування», ініціатором та організатором якого виступив IBR, Institute of International Business Relations (Інститут міжнародних ділових відносин) — міжнародна бізнес-школа, яка є частиною німецького університету Steinbeis University Berlin (SHB).

Леррі Стаут (Larry Stout) Леррі Стаут (Larry Stout), США, Associate Professor, Ph, MBA, B.A., світовий експерт із питань лідерства, міжнародний консультант і професор IBR (Institute of International Business Relations) в Берліні та Стокгольмської школи бізнесу.

Леррі Стаут — автор книг "Ідеальне лідерство: Час для змін" (Ideal Leadership: Time for a Change), "Лідерство. Від загадок до практики" (Leadership: From Mystery to Mastery, настільної книги фахівців з управління персоналом), і статей для престижних журналів — американського Wharton Leadership Digest, європейського Personal Fuhrung. Він виступав із лекціями на 4-х континентах, а унікальний викладацький стиль приніс йому найвищий рейтинг у щорічному списку бізнес-тренерів Стокгольмської школи бізнесу.

Із самого початку Леррі зробив свій майстер-клас дуже динамічним, забезпечивши міцний контакт з аудиторією. Всі учасники, представляючи себе, мали можливість назвати якусь особливу рису, яка відрізняє їх від усіх інших в аудиторії, та навести своє визначення лідерства. Для настільки складного поняття це мало неабиякий дидактичний сенс — адже визначень лідерства (як і відповідних концепцій) існує надзвичайно багато — за словами Б. Басса, «майже стільки, скільки існує людей, котрі намагалися дати визначення цьому поняттю». У кінці семінару, до речі, всі учасники мали цінну можливість прокоментувати те, наскільки змінилося їхнє уявлення про лідерство і його значення для сучасного бізнес-середовища.

Леррі Стаут займається питаннями лідерства протягом багатьох років. Як бізнес-коуч та автор численних книг із розвитку лідерства, він розглядає феномен і практику лідерства системно і цілісно. В основі семінарів профессора лежить модель, яку він розробляє і застосовує вже дуже давно — IDEAL Leadership Model©. Найбільша перевага цієї моделі над іншими — в тому, що вона поєднує внутрішню, особистісну складову (яка називається «лідерським капіталом») та зовнішню складову (яка називається «умовами лідерства»), що відповідає за контекст застосування лідерського капіталу на практиці. Лідерський капітал — це філософські (візія та цінності) та психологічні (мудрість, мужність, довіра, «голос») компоненти. Умови лідерства — це чинники людей, становища, місця та часу.

Свій майстер-клас у Києві Стаут також побудував на використанні моделі лідерства IDEAL. Ідеальний лідер, на його думку — це той, хто рухає свою організацію (послідовників) у позитивному напрямку. Особливу роль для цієї здатності відіграє візія — спрямування і бачення самого лідера. Візія — це, на думку професора, вираз надії, який передається через організацію і надає ціль і напрямок для майбутнього. Під час семінару особливу увагу було приділено розвитку вміння віднаходити такі індикатори у зовнішньому середовищі, які б допомогли оцінити напрямок розвитку ринків у майбутньому. Учасники отримали завдання розробити власний зовнішній індикатор і обговорили свої показники в міні-групах.

У якості бізнес-кейсу було розглянуто життєвий шлях засновника Bank of America Амадео Джанніні (Amadeo Giannini). Приклад цього яскравого бізнес-лідера слугував надихаючим матеріалом, на якому дуже ілюстративно відобразилися основні принципи розвитку лідерського потенціалу і чинники, які на нього впливають. Особливо корисною історія життя цього діяча виявилася з огляду на умови лідерства — контекст, у який потрапляє особистість лідера, що здійснює зміни. На мене, як і на багатьох інших учасників семінару, історія Джанніні справила надзвичайне враження.

Вражає також і та значна роль, яку відводить Леррі Стаут цінностям, називаючи їх «серцем лідера» і «шляхом, слідуючи яким лідер втілює своє бачення». Учасники майстер-класу змогли оцінити власні ціннісні орієнтири за допомогою тестів і роботі в міні-групах.

До цього слід додати ключову роль, яку в бізнесі відіграє довіра. Останнім часом цей чинник все частіше виходить на перший план у прийнятті рішень, особливо з огляду на гіперконкуренцію та перевантаження інформацією. Професор Стаут дуже активно наголошував на значенні довіри протягом усього семінару, що є дуже позитивним з огляду на недостатність звернення до цієї теми у бізнес-заходах.

Ще дві визначні особливості лідерського капіталу, які опрацьовувалися протягом семінару — це мудрість та мужність. Мудрість — це інтелектуальна зрілість у поєднанні з емоційною сприятливістю та стабільністю. Вона є дуже важливою з огляду на часту необхідність знаходження не лише «управлінської», але і «лідерської» відповіді, яка забезпечить реальне просування організації у позитивному напрямку. У процесі заходу професор Стаут запропонував учасникам вправи на розвиток мудрості.

Але в сучасних турбулентних умовах розвитку бізнесу особливу роль відіграє саме мужність, готовність іти подеколи за своїми інстинктами, сміливо і нестандартно мислити, адаптуватися до змін, разом із тим притримуючись обраного курсу. Навчити мужності важко, ця чеснота вкорінюється з роками відповідної важкої практики, але можна вказати на її значення, до певної міри оцінити рівень і усвідомити в самому собі. Семінар Леррі Стаута став для учасників хорошою можливістю це зробити.

Лідери особливо потрібні у важкі періоди, епохи великих змін, адже саме вони можуть задати принципово нові правила гри у бізнес-системах, надати їм потрібний вектор розвитку, створити креативне напруження. Україні, особливо на сучасному етапі розвитку, і з огляду на постійні зміни у середовищі бізнесу, дуже потрібно розвивати саме лідерський, а не тільки менеджерський, потенціал. Авторський майстер-клас Леррі Стаута став дуже сприятливою нагодою для усвідомлення цього в українському бізнес-середовищі. Хотілося б лише висловити щире сподівання, що цю складну і, водночас, важливу тему будуть розвивати й інші бізнес-тренери, а також — що бізнес-спільнота України матиме змогу брати участь і в інших навчальних заходах за участю Леррі Стаута. Він має ще дуже багато нам сказати...ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєтеСиндром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)