Як зробити ІТ-організацію більш інноваційною

Розділ: Інформаційні технології
Автор(и): Рітеш Рамеш (Ritesh Ramesh)
Джерело: InformationWeek
розміщено: 12.01.2024
звернень: 2740

Інновації вимагають зробити крок назад і замислитись над сутністю ІТ-відділу чи організації. На думку Рітеша Рамеша (Ritesh Ramesh), операційного директора компанії MDaudit, зараз чудовий час для технічних директорів, щоб визначити, що працює, які сфери недопрацьовують, і які кроки потрібно вжити для покращення ситуації.
Як зробити ІТ-організацію більш інноваційною У сучасну цифрову епоху технологічні лідери мають унікальну можливість стимулювати зростання та інновації, застосовуючи певні риси та стратегії трансформації — способи роботи та керівництва, які створюють реальну цінність і безпосередньо впливають на результати роботи команди та організації.

Найважливіше те, що успіх у впровадженні інновацій (ІТ чи інших) залежить від того, чи володіють лідери певними навичками, деякі з яких можуть вас здивувати. Виходячи з мого досвіду, дві з них є найбільш важливими. Першою навичкою ефективних ІТ-лідерів є робота над тим, щоб стати «білінгвальним» стратегом із добре розвиненою діловою та технологічною кмітливістю.

Технічним директорам (CTO) вже недостатньо визначати технологічні стеки, управляти витратами й обирати постачальників програмного забезпечення та інструменти. Вони також мають бути здатними навчати, спілкуватися та впливати на генерального директора, управлінську команду та раду директорів щодо відповідних стратегій розподілу капіталу та правильних напрямків інвестування в R&D для створення акціонерної вартості. Вони також мусять бути в курсі галузевих, бізнесових і технологічних трендів, розробляючи свою технологічну візію та дорожню карту майбутнього.

Другою найбільш бажаною лідерською навичкою є вміння співпрацювати з комерційною кмітливістю, щоб сформулювати технологічну візію для міжфункціональних зацікавлених сторін в організації, таким чином забезпечуючи узгодженість з їхніми відповідними стратегіями виходу на ринок. Продаж, маркетинг, клієнтський успіх, впровадження та підтримка, навчання та фінансові функції відіграють вирішальну роль у комерційному успіху технологічної платформи. Наприклад, якщо CTO не може перетворити технологічні можливості в ціннісні пропозиції та рентабельність інвестицій для реалізації стратегії організації, загальна мета створення цінності підприємства не буде досягнута.

Інші необхідні навички ІТ-лідера

Відточивши ці дві ключові навички, ви можете почати працювати над розвитком наступних рис характеру — всі вони однаково важливі:

  • Особистість коуча-гравця, яка може мотивувати та надихати команди мислити не лише технологічно під час впровадження технічних рішень. Заохочуйте членів команди думати про цілісні способи інтеграції процесів зворотного зв’язку від клієнтів, ринку та конкурентів у життєвий цикл розробки програмного забезпечення. Це в режимі реального часу дозволяє продуктовій і технічній командам працювати без тунельного бачення щодо продуктових стратегій і технічної імплементації.

  • Налагодження відносин із радою директорів і зовнішніми стейкхолдерами для забезпечення підтримки візії платформи та пов’язаних із нею зовнішніх ризиків, таких як загрози з боку конкурентів, кібер-ризики або галузеві тренди на макрорівні. Технічний директор повинен вміти перекладати складний технічний жаргон на прості формулювання цінності, які пояснюють «чому» з точки зору бізнес-переваг. Багато клієнтів купують продукти не лише через наявні функціональні можливості, але й через майбутню функціональність і візію. Саме тут технічні директори можуть відігравати вирішальну роль, співпрацюючи з відділами продажу та маркетингу, щоб розробити візію, яка стане рушійною силою комерційної стратегії.

  • Розбудова довіри та прозорості зі сторонніми постачальниками для створення стратегічних партнерств та інноваційної екосистеми за межами внутрішніх технологічних команд. Технологічні лідери можуть легко потрапити в пастку, намагаючись створити всі технології власними силами, не розуміючи, що постачальники, які спеціалізуються на конкретних технологічних напрямках, можуть відігравати вирішальну роль, допомагаючи компанії швидше масштабувати цифрові платформи. Тим часом CTO може зосередитися на формулюванні завдань, користувацькому досвіді та кастомізації, щоб задовольнити потреби кінцевих користувачів. Існують також можливості для спільної розробки продуктів із вендорами для вирішення конкретних галузевих проблем і розподілу прибутку.

Лідерські тактики

Керівництво трансформацією в організації вимагає наступних тактик:

  • Узгодьте діяльність із намірами — куди вас ведуть ваші дорожні карти, і чи дотримуєтеся ви їх згідно з вашим оглядом досягнень? Чи впроваджуєте ви нові системи або рішення краще, ніж раніше (гнучкі, безперервні, орієнтовані на користувача)?

  • Підключіть людину до людяності процесів — інвестуйте в людей та їхні навички; наймайте нові таланти; прислухайтеся до відгуків і стимулів від користувачів, щоб краще їх обслуговувати; впроваджуйте рішення або практики, які найкраще підходять для тих, кому служать технології, а не впроваджуйте ІТ заради ІТ?

  • Рішення, а не проблеми. Ви сфокусовані на проблемах чи на рішеннях? Чи використовуєте ви підхід до інновацій, орієнтований на рішення, там, де це має сенс, у відносинах із клієнтами та партнерами?

  • Коригуйте цілі на основі успіху, а не невдач. Ви плануєте цілі щодо успіху та задоволеності клієнтів, чи зосереджуєтесь на зменшенні втрат?

Чому все це ефективно

Щоб зробити ІТ-організацію більш інноваційною, потрібно відступити крок назад і замислитися над ідентичністю відділу або організації. Що ви намагаєтеся створити; що ви хочете побудувати для своєї організації або клієнтів; і який напрямок або пріоритет ви хочете обрати? При цьому зверніть увагу на досягнення вашої команди, а потім відсвяткуйте їх. Зараз чудовий час для того, щоб визначити, що працює, в яких сферах ви недопрацювали, і як зробити кроки для покращення.

Ілюстрація: linkedin.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ НА ТЕМУ:
Життя після Google. Занепад великих даних і становлення блокчейн-економікиЖиття після Google. Занепад великих даних і становлення блокчейн-економіки
Кібербезпека та ризики цифрової трансформації компанійКібербезпека та ризики цифрової трансформації компаній
Дивовижні технології. Дизайн та інтернет речейДивовижні технології. Дизайн та інтернет речей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)