ІНТЕРВ'Ю | Bill Emmott 29 травня 2006 р.

Bill Emmott: тенденції та зміни

Bill Emmott — людина, яка сама себе називає "параноїдальним оптимістом", з особливим авторитетом та натхненням говорить про бізнес та економіку. Emmott звертає свій погляд до минулого, щоб краще зрозуміти глобальні сучасні та майбутні тенденції. "Ми шукаємо способів заглянути в майбутнє, але всі вони не можуть нам чітко показати, що насправді трапиться", — пояснює Bill. Ми не можемо передбачувати майбутнього, але можемо визначати тенденції і досліджувати приклади, щоб своєчасно приймати правильні рішення. Ми можемо бути готовими до ймовірних наслідків економічних подій та політичних змін.

Поєднуючи вивчення основних подій та економічних циклів XX-го століття, аналізуючи наявні політичні фактори ризику, зростання продуктивності та зміну економіки, Bill Emmott говорить про шість основних тенденцій у сучасному світі:

  1. Глобалізація як всесвітній стабілізатор.
  2. Американське лідерство буде збалансоване багатьма іншими країнами.
  3. Регіони Азії набудуть нової сили. І це буде не лише Китай.
  4. Політичний ризик може стати величезною перешкодою.
  5. Технологічні новації продовжуватимуть набувати все більшого значення для конкурентноздатності та високих стандартів життя.
  6. Проблеми навколишнього середовища можуть спричинити антикапіталістичний та націоналістичний рух.

Проте, Bill Emmott стверджує, що він є оптимістом щодо майбутнього. В даному інтерв'ю обговорюються всі ці визначальні для сучасного бізнесу тенденції.

З.: Глобалізація позбавляє торгівлю будь-яких рамок. Багато людей побоюються ускладнень, які можуть виникнути через це. Попри те, Ви вважаєте, що глобалізація є стабілізатором. Що Ви маєте на увазі і які ускладнення можливі для "американського способу життя?"

В.: Америка виступає адвокатом глобалізації ще з 1945 р. і отримала за рахунок цього безліч переваг: розширення торгівлі, збільшення інвестицій і т. д. Зараз той самий феномен може спричинитися до розвитку таких країн як Індія та Китай. Ось що означає глобалізація: це тріумф американських ідеалів та доказ привабливості американського способу життя. Як і всі економічні зміни, такі тенденції можуть стати проблемою для певних галузей. Але тут немає нічого нового. США також це пережили.

З.: Історія показує, що деякі політично і економічно розвинуті країни були скинуті з їх лідерських позицій країнами, які тільки почали розвиватися. США починають відчувати певний тиск з боку Китаю, і можна припустити, що колись Китай відчує його від Індії. Чи дійсно так воно і є?

В.: Мабуть трохи зарано говорити про це. Розвиток економіки Китаю і тиск на США є насправді аналогією до Японії в середині 1960-х. Щодо Індії, то про будь-який тиск з її боку можна буде говорити не раніше, ніж через кілька десятків років.

Все, що можна сказати про раптовий економічний зріст таких країн як Китай або Індія — що вони продукують більш відповідну до сучасності економіку, а значить продукуватимуть і здорову політичну владу. Це означає, що світ стане більш збалансованим, а не що з'явиться новий гегемон.

З.: Ви визначили історичну важливість світового лідера для збалансування політичної нестабільності та встановлення економічних правил і стандартів. Ще у 2000-му році роль Америки як лідера була очевидною, чи можна сказати, що у 2006-му вона опинилася під питанням. Чи це означає, що баланс порушено? Чи досі одноосібний лідер потрібен світові?

В.: Ні, я не вважаю, що історичний баланс було порушено. Америка знала такі самі періоди економічної слабкості у 1970-х та 1980-х. Те, що ми зараз можемо спостерігати, відбувалося ще у 1950-х між США та західною Європою і Японією. Сьогодні те саме відбувається між цїєю трійкою та Китаєм, Індією, Бразилією та іншими країнами, які швидко розвиваються. Іншими словами — довгий час існував однополюсний світ. Тепер же влада розповсюджується більш широко — але це відбувається не через ослаблення Америки, а через зростання багатства інших. Це призведе до утворення дещо іншого, багатостороннього світу.

З.: Звертаючись до проблеми старіння населення країн з індустріальною економікою, збільшення кількості ожирінь, яким чином зможуть компанії виходити із ситуації надмірних витрат на охорону здоров'я? Чи це означає, що країни з індустріальною економікою приречені ставати дедалі менш конкурентноздатними через надмірні витрати коштів?

В.: У Китаю також є проблема старіння та ожиріння населення. Ці проблеми не є властивими лише для країн з індустріальною економікою. Це означає, що роботодавці витрачатимуть на охорону здоров'я рівно стільки коштів, скільки вони матимуть змогу повернути від своїх працівників. Скільки тратити на здоров'я, залежатиме від індивідуального вибору, а не від корпоративного обов'язку.

З.: Enron, Refco, WorldCom та ін. — чи можливо для бізнесу бути саморегульованим, чи все-таки потрібен нагляд з боку держави? Які переваги Ви бачите у зростаючих потребах регулювання, які ми сьогодні бачимо в бізнесі?

В.: Державний нагляд є настільки ж очевидно необхідним для бізнесу, як і для будь-якої іншої сфери життя. Проблема виникає лише тоді, коли держава намагається занадто глибоко втручатися у справи компаній.

З.: Прозорість та доступність інформації продовжує зростати і впливати на традиційні канали, такі як телебачення, газети, журнали. Ця тенденція призводить до дедалі ширшого використання Інтернету, особливо блогів, як інструменту бізнес-комунікації. Які Ваші думки щодо цього феномену і яким Ви бачите майбутнє Інтернету в бізнесі?

В.: Блоги — це надзвичайно потужний феномен. Можливість висловити свою думку і зрозуміти думки інших, обмінятися ідеями зі спеціалістами дуже приваблює людей. Це дає можливість перевернути традиційний погляд на журналістику, оскільки це один з найпростіших і найоб'єктивніших способів розповсюдження інформації. Це дуже позитивна річ.

Ярослав Федорак, за матеріалами BetterManagement.com.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесіМистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)