НОВИНИ від 27.09.2013


Найбільш інноваційні компанії світу 2013

Корпорація Apple увосьме визнана найбільш інноваційною компанією світу, згідно з дослідженням The Boston Consulting Group (BCG). Найближчим суперником Apple в цьому році стала корпорація Samsung, яка з 2008-го року піднялася в рейтингу з 26-го на 2-е місце, відтіснивши Google на 3-е. У цілому, найбільш інноваційними залишаються технологічні та телекомунікаційні компанії, але до них завдяки відродженню галузі поступово підтягуються виробники автомобілів.

The Boston Consulting Group: Найбільш інноваційні компанії світу 2013 BCG представила щорічний рейтинг 50 найбільш інноваційних компаній світу (The Most Innovative Companies 2013), який виходить з 2005-го року. Рейтинг складається на основі результатів опитування понад 1,5 тис. глав компаній із різних країн світу. Автори рейтингу відзначають, що лідерами у сфері інновацій як і раніше залишаються телекомунікаційні та технологічні компанії. Так, у першій п'ятірці їх чотири, у першій десятці — п'ять. При цьому всі вісім років перше місце в рейтингу займає Apple. А от Google, яка з 2006-го по 2012-ий рік незмінно отримувала 2-е місце, тепер змушена була відступити на 3-е під натиском Samsung, яка здійснила з 2008-го року стрибок з 26-го на 2-е місце. Крім них у першу п'ятірку входять також Microsoft (4-е місце) і Toyota (5-те), а в першу десятку — IBM, Amazon, Ford, BMW і General Electric.

Але незважаючи на явне домінування технологічних і телекомунікаційних компаній, у рейтингу вже чітко простежується тенденція зростання обсягу інновацій у світових автовиробників, що намітилася в минулому році. Так, у першій десятці вже три виробника автомобілів — Toyota, Ford і BMW, а до цього там була лише Toyota. У першу двадцятку ввійшли General Motors (13-е), що піднявся за рік на 16 позицій, Volkswagen (14-е), що здійснив ще більш різкий стрибок, піднявшись на 31 позицію, Hyundai (17-е) піднявся на 7 позицій і Audi (19-е) — на 6 позицій. Крім того, повернулися до рейтингу та ввійшли у першу 20-ку компаній відсутні в минулому році Honda (18-е) і Daimler (20-е). Вперше в рейтинг увійшла компанія Tesla, виробник електромобілів, посівши 41-е місце.

Рейтинг цього року також містить кілька нововведень. Так, учасникам опитування вперше запропонували оцінити рівень використання інновацій у власних компаніях. Близько 20% респондентів назвали рівень високим, інші 20% — низьким, інші 60% — середнім. Крім того, в нинішній рейтинг була вперше включена категорія «Перспективні компанії» для молодих і відносно невеликих компаній, що вже заявили про себе в області інновацій. Більшість таких компаній працюють у сфері соціальних медіа, мобільних додатків і «хмарних» послуг, і практично всі вони використовують мобільні платформи.

Нагадаємо, що видання Forbes також нещодавно опублікувало свій щорічний рейтинг 100 найбільш інноваційних компаній.

За інформацією Комменсантъ.ru.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИ


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua