ІНСАЙТИ | Стартап 25 квітня 2014 р.

Десять уроків стартапів, які ви не вивчите у бізнес-школі

Неймовірно важко поступити в топову бізнес-школу. Але для стартаперів найкраща школа — це Школа виживання, установа, куди зараховуються всі заявники. Під час роботи над книгою «Mad Men of Mobile» Даніель Ньюхем (Danielle Newnham) переговорила з дюжиною технологічних підприємців та інноваторів. Довірчі бесіди з ними допомогли сформулювати 10 уроків для підприємців-початківців.

Mad Men of Mobile: Leading Entrepreneurs and Innovators Share Their Stories, from SIRI to SHAZAM

1. Розкажіть всім про свою ідею

Підприємці, як відомо, параноїки. Можливо, ви вважаєте, що розповідь про вашу бізнес-ідею в соціальних мережах призведе до її крадіжки конкурентами, але цього не станеться. Цінність створюваного бізнесу не в самій ідеї, а у виконанні.

2. Ігноруйте поради

Кількість людей, які говорять про відкриття своєї справи, значно перевищує число тих, хто починає бізнес. Це тому, що десь на півдорозі їх оптимізм не проходить перевірку реальністю. Заважають зауваження доброзичливих друзів, сім'ї і колег: «ти занадто молодий/старий»; «у тебе немає досвіду»; «у тебе немає капіталу». Але ніхто не розуміє ваші прагнення краще, ніж ви. Довіртеся своїм інстинктам і почніть діяти. Ви досить скоро дізнаєтеся, чи буде ваш бізнес життєздатним.

3. Не відкладайте запуск

Немає кращого способу, здатного змусити вашу команду працювати наполегливіше або продуктивніше, ніж дата запуску, що наближається. Коли ви занадто довго готуєте свій продукт, нескінченні причини для відстрочки знаходяться завжди. Звичайно, жоден продукт не є досконалим, але кожен можна покращити пізніше і після отримання зворотнього зв'язку.

4. Вибирайте співзасновників так, ніби вибираєте чоловіка/дружину

Реальність така, що ви будете (принаймні в перші дні) проводити набагато більше часу зі своїми співзасновниками, ніж із дружиною або чоловіком. Тому переконайтеся, що вибрали співзасновників, які не лише доповнюють ваші навички, досвід і особистість, а й тих, з ким вам подобається проводити багато часу разом.

5. Будьте пристрасними

Щоб запрацював будь-який бізнес, головне — пристрасно його любити, він повинен щохвилини захоплюти всі ваші помисли. Ви будете говорити про це вдень, а ночами — дивитися сни про те, як його покращити. Саме ця пристрасна енергетика допоможе подолати важкі часи, яких буде вдосталь.

6. Справа зовсім не в грошах

Рідкісний підприємець будує свою компанію на продаж. Це не означає, що стартапи ніколи не виставляють на продаж, просто це ніколи не було ціллю підприємців. Побудуйте таку компанію, де ви були б щасливі працювати протягом багатьох років. У процесі ви зберете команду лояльних і пристрасних командних гравців, які допоможуть вам досягти успіху.

7. Наймайте не просто найрозумніших

Рекрутинг — одна з найбільш складних, трудомістких і дорогих частин управління стартапом. Вам необхідна команда з підприємницьким складом мислення, члени якої будуть працювати з вами, навіть якщо це означає працювати за меншу плату. Ви можете думати, що маєте потребу в геніях, але вам насправді потрібні хлопець чи дівчина з неабияким драйвом, готові йти на ризик. Ті, хто прагнуть допомогти вам досягти успіху, щоб самим стати успішними.

8. Кожного співробітника можна замінити

Ви маєте бути спроможними зробити роботу кожного співробітника. Не можна допускати вразливої ситуації, якщо ваш фінансовий експерт вирішив змінити «гніздо» або співзасновник прийняв рішення в один прекрасний момент вийти зі справи.

9. Помилки — це добре

Носії американської культури набагато краще ставляться до помилок у порівнянні з європейцями, де бізнес звикли розглядати під лупою і бентежитися від чергових невдач. Справа в тім, що якщо ви намагаєтеся, то часом помиляєтеся. Але для того, щоб досягти успіху, треба робити помилки. Провали — відмінний спосіб дізнатися, як домогтися успіху.

10. Ви можете отримати лише один шанс

Більшість підприємців вважають, що створення великого бізнесу вимагає величезної кількості навичок і колективних зусиль, і знайти правильні інгредієнти не завжди можливо. Звичайно ж, є й такі, яким здається, що отримуватимуть цей шанс знову і знову. Але все ж переконайтеся, що ви отримали задоволення від своєї "стартап-подорожі". Візьміть тайм-аут, щоб віддати належне компанії, яку ви побудували з нуля.

За матеріалами "10 Startup Lessons You Won't Learn in School ", Inc.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдомаПравила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома
Тригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бутиТригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бути

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)