ІНСАЙТИ | Правила успіху 4 грудня 2014 р.

Шість правил для найкращих

Ніщо так не мотивує високопрофесійних фахівців, як перспективи, котрі їм пропонує організація; при цьому амбітна, чітко сформульована ціль є засобом реалізації цих можливостей.

Шість правил для найкращих
Ілюстрація: Shutterstock
«Досягнути успіху можна тільки безкомпромісно йдучи до своїх визначених цілей, не звертаючи увагу на те, що про вас думатимуть інші, — пише Браян Адамс (Brian Adams), засновник інвестиційної компанії BA Interests LLC. — Намагання отримати бажане завжди несе в собі ризик поразки. Звісно, найнадійніший шлях — це нічим не ризикувати; проте людина, яка нічим не ризикує, також нічого не навчається і нічого не має».

Після того, як мені довелося керувати двома сотнями людей, я переконався: мотивувати елітних працівників надзвичайно складно. Можливо тому, що «синиця в руці» їх не влаштовує — потрібен тільки «журавель у небі». Найкращі знають, куди вони йдуть, скільки часу займе подорож, а також, які кроки потрібно вчинити на шляху до цілі. Ось деякі правила, якими вони при цьому керуються, здебільшого, інтуїтивно.

Правило 1. Стати самим собою

Процес становлення людини, якою ви хочете бути, дуже тривалий. На цьому шляху немає пунктів 1,2 чи 3; все підпорядковано лише одному — вашому зростанню як індивіда. Реалізувати це можливо, лише сфокусувавшись на своїх головних цілях.

Правило 2. Подолати сумніви

Сумніви випаровуються через віру. Дії виліковують страх. Уява формує реальність, в якій вам жити. Як написав Брайс Кортні (Bryce Courtenay) у своїй книзі «The Power of One» («Сила одинака»): «Сила особистості в першу чергу — у вірі в себе, яка дуже часто виходить за межі здібностей, що ви спромоглися продемонструвати. Мозок — це ваш підлеглий; тіло ж — просто засіб, котрий йому потрібен для того, аби бігти стрімкіше, стрибати вище чи працювати краще. Тільки непереборна віра в себе дозволить зберегти свою цілісність та досягти цілей, які ви визначили».

Не стримуйте себе лише тому, що ніколи раніше чогось не робили — якщо ви вірите в те, що в змозі щось зробити, напевно, так воно і є.

Правило 3. Не загрузати в болоті

Не дати собі застрягнути у вирі буденних проблем нескладно — просто не втрачайте фокусування. А для цього потрібно:

  • сконцентруватися на тому, чого ви хочете, та не шкодувати енергії на шляху до цілі; при цьому, не відступаючи від правил етичної поведінки;
  • намагатися не займатися тим, що ви не любите робити;
  • об’єктивно оцінювати, як вам слід змінитися, аби досягти найвищої планки, котру ви для себе визначили.

Правило 4. Не уникати проблем

Якщо ви не стикаєтесь з проблемами, це означає одне: ваші цілі не занадто амбітні. Ставлячи для себе відносно прості завдання, ви рухаєтесь шляхом, яким йдуть всі інші; а тому вам нічого особливого не досягти. Натомість виклики, що вам траплятимуться, несуть у собі можливості, таким чином позначаючи ділянки вашого професійного та особистісного зростання. Врешті-решт, ціна ваших перемог вимірюватиметься зусиллями, які ви доклали для подолання перепон.

Правило 5. Бути лідером, а не послідовником

Найкращі професіонали беруться за те, що не під силу решті їхніх колег. Запитайте себе — ви робите тільки те, що дозволяє вам втримуватися на плаву чи докладаєте активних зусиль для власного вдосконалення?

Правило 6. Знайти прихильників

Пам’ятайте, вам ніколи не підкорити свою вершину без допомоги інших. Потрібно, аби хтось вказував вам напрямок руху, надавав моральну підтримку та ресурси, а, можливо, навіть й освітлював шлях. Отже, оточуйте себе людьми, які б вірили в вас. Знаходьте тих, хто б підтримував ваші задуми.

Хоча цілі дають нам стимул просуватися вперед та скеровують нашу діяльність, тільки праця робить нас по-справжньому значущими. Тому не шкодуйте зусиль, вдосконалюйтесь і крок за кроком наближайтеся до своїх цілей.

За матеріалами "The Six Rules That Guide Elite Employees", Forbes.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)