ІНСАЙТИ | Робота 22 березня 2013 р.

Як отримати роботу в Apple, Google чи Microsoft

Джерело: RB.ru

Хто з представників сфери IT відмовився б працювати у будь-якому з цих трьох гігантів Кремнієвої долини? А ось Гейл Лаакман Макдауелл (Gayle Laakmann McDowell) попрацювала і в Microsoft, і в Apple, і в Google. Більше того, вона написала книгу The Google Resume, щоб допомогти тим фахівцям (у тому числі і молодим), які хочуть потрапити в ці компанії. Отже, що представники IT-велетнів очікують побачити в резюме претендента, — вияснювали експерти Business Insider.

The Google Resume
По-перше, вони не залишать без уваги графу "Освіта". Престижний навчальний заклад істотно додасть кандидату шансів потрапити на інтерв'ю. Але якщо в активі є лише диплом не дуже відомого вузу, зневірятися теж не варто: можна пошукати інші "ходи" в компанію через уже працюючих випускників альма-матер або через соціальні мережі. Також, відзначає Макдауелл, важливо під час навчання тісно спілкуватися з викладачами. Вона сама періодично пила каву і розмовляла в неформальній обстановці з одним із професорів — у результаті він написав їй кілька рекомендаційних листів. І завдяки їм вона отримала роботу в Google, Microsoft, Amazon і Wharton. Макдауелл вважає, що недостатньо бути хорошим учнем з якого-небудь предмету — має сенс запропонувати викладачеві допомогу в роботі над його науково-дослідними проектами (або навіть стати його асистентом).

До слова, про вибір спеціальності: гуманітарна освіта або ступінь в області інженерної хімії з дуже малою долею ймовірності відкриють двері в Apple або Microsoft. Так, були прецеденти, коли на роботу брали, наприклад, художників. Але це швидше виняток. "Напевно, я повинна натхненно сказати, що ваша спеціальність не має значення, поки ви не зрозуміли, що ви насправді любите і чим дійсно хочете займатися. Але я буду чесною: спеціальність має значення. Поки, наприклад, Google не вирішить відкрити власну хімічну лабораторію, в інженерів-хіміків шансів небагато", — пише Макдауелл в книзі. Освіта у сфері фінансів, бухгалтерського обліку, маркетингу і, зрозуміло, комп'ютерних технологій приверне увагу рекрутера.

І, нарешті, хороша новина: середня оцінка успішності не надто важлива. Природньо, найкращі компанії шукають найкращих кандидатів, але орієнтуються вони у цьому пошуку на досвід і знання кандидатів, а не на їх середній бал в університеті.

Стажування за профілем має не менше значення, ніж хороша освіта. Не будь-який досвід зацікавить представників Google або Apple. Макдауелл закликає починати думати про "правильні" стажування з самого першого року навчання (а то й раніше). Сама вона стала займатися веб-розробкою ще до вступу в коледж. Майбутнім IT-фахівцям автор книги рекомендує обов'язково отримати релевантний досвід у період стажувань — працюючи під керівництвом якогось викладача чи в якомусь стартапі (нехай навіть безкоштовно).

Про користь благодійності, комунікацій та універсальності

Волонтери, за словами Макдауелл, в пошані у рекрутерів. Але не будь-які види волонтерської роботи можуть їх вразити (розливати суп у безкоштовній їдальні — безумовно, похвально, але недостатньо). Мається на увазі або створення стартапу, пов'язаного з благодійною діяльністю, або робота в подібному проекті.

Комунікаційні навички, підкреслює Макдауелл, важливі не лише для журналістів. У всіх трьох технічних компаніях шукають людей, які добре пишуть і добре говорять, здатних до самовираження.

В цілому, "багатофункціональність" взагалі піде фахівцеві на користь. Як зазначає автор, той фахівець, який хоче працювати у технічній компанії, повинен мати уявлення (для початку — хоча б загальне) не тільки про вакансію, на яку претендує, але й про роботу інших фахівців. "Найкращі керівники проектів, маркетологи та розробники мають спільну рису: вони дуже добре розуміють ролі один одного", — пише Макдауелл.

Підприємець і творець власного IT-проекту — ідеальний кандидат для компаній на кшталт Microsoft і Google. Якщо участь у благодійному стартапі гарантує те, що рекрутер зверне на кандидата увагу, виділить його із загальної маси претендентів, то створення власного проекту — практично гарантія запрошення на інтерв'ю (і в перспективі пропозиції про роботу). Але, зазначає Макдауелл, проект має бути завершеним і працездатним! Якщо все залишилося в початковій стадії розробки, то це навряд чи буде говорити на користь кандидата.

Якщо до створення власного бізнесу справа не дійшла, то плюсом для кандидата може стати його популярний професійний блог або спільнота в соціальній мережі.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Тригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бутиТригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бути
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)