ІНСАЙТИ | Впливові бізнес-ідеї 25 квітня 2024 р.

Як розпізнавання та заповнення прогалин може трансформувати ваш бізнес

Від незадоволених потреб до недостатньо охопленої авдиторії — Робін Ланда (Robin Landa), заслужена професорка Університету Кіна та всесвітньо визнана експертка з креативності, пропонує дорожню карту втілення впливових ідей.

Впливові бізнес-ідеї часто з’являються в результаті цілеспрямованого вивчення можливостей, що зазвичай поділяються на три категорії — те, що я називаю «прогалини, які можна ідентифікувати»:

  1. Незадоволені потреби
  2. Больові точки
  3. Недостатньо охоплені сегменти авдиторії чи проігноровані спільноти

Особливістю цього підходу є наполягання на тому, що виявлена прогалина має принести відчутну користь людям або планеті, а ваші цілі мають бути узгоджені з виявленою прогалиною та потенційними вигодами від її заповнення. У цьому контексті, коли я називаю бізнес-ідеї впливовими, я маю на увазі не лише прибутковість, а й всеохоплюючі міркування щодо інклюзивності, безпеки, корисності, збереження та впливу на навколишнє середовище.

Цей акцент на суттєвому впливі є особливо життєво важливим із мультикультурної точки зору, а також у контексті нашого нинішнього глобального ландшафту, де виживання нашого довкілля перебуває у критичному переломному моменті.

Як розпізнавання та заповнення прогалин може трансформувати ваш бізнес

Потреби як можливості

Незадоволена потреба — це конкретна вимога, проблема або бажання, які мають окремі особи або компанії, і які існуючі продукти, послуги або процеси не можуть адекватно задовольнити або вирішити. Вони відкривають перед бізнесом можливості для розробки інноваційних, креативних або практичних рішень, які можуть задовольнити ці незадоволені потреби і потенційно надати конкурентну перевагу.

Незалежно від масштабу, визнання та ефективне вирішення незадоволених потреб людей є ключовим аспектом успішного підприємництва і розробки продуктів.

Больові точки

Больові точки — це конкретні проблеми, розчарування або труднощі, з якими стикаються клієнти при взаємодії з поточними продуктами, послугами або процесами. Залежно від галузі, ці больові точки можуть сильно відрізнятися. Однак ми всі знаємо, як неякісне обслуговування клієнтів, брак прозорості, проблеми з безпекою чи конфіденційністю або приховані витрати можуть негативно вплинути на споживачів. Ось ще кілька поширених прикладів прогалин у бізнесі, які являють собою розбіжності між тим, що зараз пропонується на ринку, і тим, чого насправді хочуть споживачі.

1. Дефекти продукції або проблеми з якістю

Клієнти відчувають незадоволення, коли стикаються з дефектними або неякісними продуктами, які не відповідають їхнім очікуванням або обіцянкам бренду. Це може бути як упаковка соку, що постійно протікає, так і нижня білизна, яка щоразу сповзає, відкликані запчастини, недостатня енергоефективність або онлайн-послуга зі складання заповіту, яка вимагає присутності нотаріуса, але він не надається. Простіше кажучи, упаковка, що не протікає, або її дизайн — зручний для дітей чи людей похилого віку, — можуть привернути увагу до вашого продукту.

2. Незручний користувацький досвід

Складні або неінтуїтивно зрозумілі інтерфейси, вебсайти або додатки можуть заважати користувачам ефективно знаходити або купувати товари чи отримувати доступ до послуг, що ускладнює їх пошук і купівлю. Коли ви вирішуєте проблеми незрозумілих навігаційних меню, браку мобільного мислення та оптимізації або неефективної функції пошуку — ви створюєте споживачів контенту, які стають клієнтами.

3. Обмежена доступність

Коли вебсайти, фізичні простори, продукти чи послуги не пристосовані для людей з обмеженими можливостями або доступні лише однією мовою, це не лише виключає значну частину потенційної авдиторії, але й є втраченою можливістю для бізнесу. Наприклад, вебсайт без альтернативного тексту для зображень може стати бар’єром для користувачів із вадами зору, а відсутність сурдоперекладу у фізичному просторі може ускладнити доступ до послуг для людей із порушеннями слуху.

Аналогічно, наприклад, надання контенту або послуг лише англійською може відштовхнути неангломовних користувачів, які могли б зацікавитись пропозиціями вашого бізнесу. Вирішення цих проблем доступності не лише забезпечує інклюзивність, але й відкриває нові ринки та клієнтські бази.

4. Брак персоналізації

У нинішніх умовах споживачі очікують від компаній персоналізованого досвіду. Споживачі цінують бізнеси, які визнають і задовольняють їхні унікальні вподобання та вимоги, а також інвестують у взаємовідносини. Адаптація повідомлень до чиїхось потреб, післяпродажне обслуговування, використання спеціальних маркетингових кампаній для різних споживчих сегментів або навіть святкування чиїхось важливих подій демонструють, що ви знаєте людей на більш особистому рівні.

Вплив на навколишнє середовище та «грінвошинг»: занепокоєння покоління Z щодо екології поширюється і на бренди. За даними маркетингового та медіа-видання Ad Age, 73% представників покоління Z та міленіалів повідомляють, що шукають «екологічно свідомі» бренди.

Неохоплені або недостатньо охоплені авдиторії

Незалежно від того, чи бізнес-сектор ігнорує групу потенційних клієнтів через незнання їхніх потреб чи бажань або через такі фактори, як раса, етнічна приналежність, гендерне самовираження, мова чи інвалідність, численні верстви населення залишаються недостатньо обслуженими або проігнорованими.

Наприклад, якщо існує нерівність між країнами, громадами чи культурами, з яких походять ваші клієнти, на відміну від складу вашої управлінської чи творчої команди, то значна можливість може бути втрачена. Усунення цієї прогалини може суттєво вплинути на ефективність бізнесу та пропозиції, а також змінити те, як створюються та доносяться маркетингові меседжі до цих ігнорованих або недостатньо обслуговуваних сегментів споживачів з урахуванням їхніх унікальних вподобань і поведінки.

У постійно мінливому бізнес-ландшафті, сформованому мультикультурними перспективами та нагальним глобальним контекстом, визнання та усунення виявлених прогалин залишається наріжним каменем впливового підприємництва та розробки продуктів. Від незадоволених потреб до больових точок, обмеженої доступності та прагнення до персоналізації, розуміння та задоволення унікальних уподобань і вимог вашої авдиторії — все це має вирішальне значення.

Більше того, як я вперше представила у своїй книзі «The New Art of Ideas», глибокий вплив усунення цих прогалин виходить далеко за межі прибутку, охоплюючи переваги для людей, суспільства та планети. Незалежно від того, чи ви стартап, чи добре розвинений бізнес, резонанс із цільовою авдиторією починається з виявлення цих прогалин, визнання їхньої важливості та прокладання шляху до світлішого, інклюзивнішого та впливовішого майбутнього для вашого бізнесу.

За матеріалами Inc.

Ілюстрація: edc.caЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 важелів успіху12 важелів успіху
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)