ІНСАЙТИ | Успішність групи 27 лютого 2019 р.

Ознаки здорових команд

Джерело: kmbs journal

Існує чимало різних думок з приводу того, як зробити групу успішною. У той же час, багато експертів погоджуються: здорові команди мають багато спільного. Про що саме йдеться?

Ознаки здорових команд Алекс Пентланд (Alex Pentland), професор інформатики в Массачусетському технологічному інституті, займається використанням сучасних технологій для вивчення закономірностей людської поведінки. Його дослідження свідчать: успішність групи визначається п’ятьма факторами, які можна виміряти. А саме:

  1. Усі члени групи розмовляють приблизно однакову кількість часу та намагаються бути лаконічними.
  2. Усі в команді часто підтримують зоровий контакт, а їхні розмови й жести енергійні.
  3. Люди спілкуються один із одним напряму, а не через лідера групи.
  4. Члени команди розмовляють один з одним у «фоновому режимі», а не тільки у справі.
  5. Люди періодично відволікаються, виходять за межі групи, а потім повертаються із новою інформацією та діляться нею з колегами.

Ці фактори виглядають дивно — бо ми звикли визначати успішність команди через індивідуальні вміння її членів, а не тривіальні прояви поведінки. Проте Пентланд упевнений, що саме така поведінка — те, що створює у людей відчуття безпеки та взаємопов’язаності. А це є найкритичнішим для командних досягнень.

На думку Рона Едмондсона (Ron Edmondson), генерального директора організації Leadership Network, у здорових командах немає місця таким семи речам.

1. Его. Кожен член команди повинен мати однакову «вагу». Це означає, що й визнання має розподілятись порівну. Ніхто з працівників не думає, що він кращий чи важливіший, аніж інші.

Поведінка, що створює у людей відчуття безпеки та взаємопов’язаності, — є найголовнішою для командних досягнень

2. Закритість. Здоровій команді потрібна думка кожного її члена. Саме синергія різних поглядів робить групу кращою. Тому люди повинні бути готовими відкрити свої ідеї та думки колегам.

3. Домінування. Ніхто не «контролює» нікого у здоровій команді. Проте бувають команди, коли кожен з працівників — головний, тому що цього вимагають його обов’язки й мета.

4. Егоїзм. У команді люди розподіляють час та ресурси так, щоб оптимальним чином вистачило усім. Замість того, щоб забрати собі найбільший «шматок», люди підтримують один одного.

5. Негативізм. Працівники у здорових командах заохочують своїх колег, і це живить групову продуктивність.

6. Персональна критика. Як відомо, критикувати особистість людини — це найгірший спосіб надати їй зворотний зв’язок. У здоровій команді люди не критикують іншу персону (проте це не означає, що вони не можуть піддражнювати один одного).

7. Упертість. Бути частиною успішної команди — означає вміти за необхідності відступитись від того способу, який ви вважаєте найкращим, якщо група приведе достатні аргументи для цього.

За матеріалами "7 Things Healthy Teams Refuse to Allow", Ron Edmondson.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!
Фриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавцівФриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавців
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)