ІНСАЙТИ | Мотивація 27 травня 2011 р.

Робота як гра

Сол Каплан (Saul Kaplan), засновник і керівник Business Innovation Factory (BIF), один з авторів Harvard Business Review розповідає, як можна привнести безмежну мотивацію та ентузіазм у дії своїх співробітників, перетворивши їхню роботу на захопливу гру.

Сол Каплан (Saul Kaplan)
Сол Каплан
(Saul Kaplan)
Вам потрібно провести зміни в компанії? Намагаєтесь впровадити нову ініціативу? Немає нічого простішого! Просто перетворість це на гру. Адже численні експерти в один голос погоджуються, що найпотужніша мотивація з'являється там, де виникають елементи конкурентної гри.

Більшість людей дотримуються стереотипу, що ігри — це заняття для дітей, а дорослі люди можуть захопитися ними тільки намагаючись втекти від реальності. Здоровий глузд підказує нам, що доросла людина не повинна витрачати час на "дитячі забавки" і займатися виключно проблемами "реального" світу.

"Мені дуже подобалися ігри. В дитинстві я приділяв їм дуже багато часу, — признається Сол Каплан, — але в момент, коли з'явилися всі ці чудові онлайн-ігри, я вже був дорослим і настільки погруз в "реальності", що мені ніколи так і не довелося "докачати" персонажа у World of Warcraft до 80-го рівня, створити свою ферму у Farmville чи нищити орди свиней у Angry Birds. Втім сотні мільйонів інших людей зробили це замість мене. В одному тільки World of Warcraft гравці сумарно провели 5,93 мільйонів років".

Уявіть, що відбулося, якби хоча б частина цього часу та енергії була витрачене на покращення нашої освіти, здоров'я чи економіки?

Але, якщо "реальному" світові сьогодні важко конкурувати з онлайн-іграми, то чому б не використати їх в своїх цілях?

Джейн МакГонігал у своїй книзі "Розбита реальність" (Reality is Broken) переконливо демонструє ефективність ігрового дизайну та механіки для подолання великих соціальних викликів нашого часу. МакГонігал говорить про чотири визначальні принципи будь-якої гри: наявність чіткої цілі, прозорі правила, система зворотнього зв'язку та абсолютно добровільна участь. Якщо ці принципи застосувати для залучення людей до реальної роботи — тоді результат виявиться дивовижним. У книзі Джейн знайдемо пристрасне переконання, чому бізнес сьогодні повинен приділяти значну увагу тому, що відбувається у світі онлайн-ігор. Про те саме вона розповідає у своєму виступі на конференції TED.

Організації мають багато досвіду зі встановленням цілей, правил та стимулів. Отже основна компетенція, якої їм варто повчитися у ігор — це вміння пов'язувати роботу із особистою пристрастю кожного працівника. Люди грають в ігри і готові проводити в них левову частку свого часу тому що це їхній особистий вибір. От якби навчитися так само залучати їх у робочий процес...

Інтеграція ігрових механік у повсякденне життя організації може передбачати, наприклад, використання системи балів чи досягнень, отримання бонусів за реалізацію важливих проміжних цілей, і звісно ж — здорової ігрової конкуренції. Впровадження ігрового процесу може відкрити новий потенціал і обов'язково вплине на рівень залученості кожного співробітника в робочий процес.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)