РЕЦЕНЗІЇ | Інсайти з книги 27 листопада 2023 р.

«Gonzo Capitalism»: як заробляти гроші в економіці, яка вас ненавидить

Кріс Гільбо (Chris Guillebeau) є автором бестселерів «The $100 Startup» і «The Happiness of Pursuit», але його письменницька кар’єра по-справжньому злетіла після успіху його блогу «Мистецтво нонконформізму» (The Art of Non-Conformity), в якому він розповідає про використання підприємницької кмітливості для фінансування своїх мрій про подорожі. Гільбо поділився п’ятьма ключовими інсайтами зі своєї нової книги «Gonzo Capitalism: How to Make Money in An Economy That Hates You» («Гонзо-капіталізм: як заробляти гроші в економіці, яка вас ненавидить»).

Gonzo Capitalism: How to Make Money in An Economy That Hates You

1. Ми живемо в епоху найвищого розквіту ринку

Кожне вміння, талант, хобі чи джерело знань можна монетизувати. Децентралізовані платформи дозволяють вийти на ринок негайно, без банків та інших перешкод.

Я продаю онлайн і занурений у цей світ вже понад 25 років — але я ніколи не бачив нічого подібного. Ніколи ще не було такого періоду, коли так багато було б можливо для такої великої кількості людей. У книзі є розділ про гру в блокчейн-відеоігри на реальні гроші, про ринки прогнозів (включно зі ставками на вибори та Брітні Спірс), про дивовижний всесвіт економіки креаторів та багато іншого. Одна з моїх улюблених історій — про австралійського хлопця на ім’я Джейкі Бем. Він працює в нічну зміну, але завжди старається у цей час поспати.

Якщо конкретніше, Джейкі заробляє багато грошей (до $50 000 на місяць) як «сліпфлюенсер» (sleepfluencer) — йому платять за те, що він «спить» всю ніч, а глядачі стріму на TikTok можуть заплатити за те, щоб його розбудити всілякими гучними звуками та незручностями. Він робить це вісім годин на день, і ви подумаєте, що це божевілля — так, це божевілля, але майте на увазі, що він завжди може спати ще вісім годин на день і продовжувати отримувати цей дохід.

2. Грошова революція назавжди змінить історію

Я починаю книгу з двох цитат:

«Людське бажання — це не автономний процес, а колективний. Ми хочемо чогось, тому що цього хочуть інші люди». — Рене Жирар (René Girard)

«Якщо я фальшива, я цього не помічаю, бо мої гроші такими не є». — Нікі Мінаж (Nicki Minaj)

Якщо достатня кількість людей вирішує, що щось «коштує» більше або менше, ніж його поточна вартість, то раптом так воно і є. Це не повинно мати логічного чи об’єктивного сенсу. Навіть самі гроші — це лише питання сприйнятої цінності.

Ця концепція привернула багато уваги на початку пандемічної економіки, коли NFT продавалися за мільйони доларів, а уряд продовжував друкувати гроші — але навіть якщо деякі ранні приклади здаються безглуздими, вони справили трансформаційний ефект.

Звичайно, гроші існують і в багатьох інших аспектах. Вони потрібні нам, щоб вижити в сучасному світі. У мене є історія про вчительку, яка зараз має мільйони підписників на акаунті, який вона створила в перші дні карантину. Це повністю змінило її життя, проєкт заробляє купу грошей і дуже швидко масштабується.

Центральне питання моєї книги: що це для вас? Як ви можете скористатися грошовою революцією?

3. Ви можете отримати прямі інвестиції для своїх ідей

Багато бізнес-ідей взагалі не потребують інвестицій — але якщо ви шукаєте інвестиції, вам не потрібно йти до банку з капелюхом у руці.

Згадаймо Алекса Масмея, молодого хлопця з Франції, який хотів переїхати до Сан-Франциско. Він отримав понад $20 000 від прямих інвесторів в обмін на частку свого майбутнього доходу. Така практика вже давно відбувається з професійними спортсменами або музикантами, які продають відсоток свого каталогу, але новим є те, що тепер це можуть робити звичайні люди.

Або ось Лаура Майєр, яка була провідною співробітницею у великій студії подкастів на початку її існування, але потім розчарувалася, оскільки не змогла отримати частку в капіталі, яку отримували багато її колег. Замість того, щоб скаржитися, вона започаткувала власне шоу під назвою «Shameless Acquisition Target», яке принесло їй нову роботу та угоду на написання книги.

Під час мого дослідження для книги я чув таке: «Легше отримати гроші на свою ідею, ніж знайти хороші ідеї, в які можна інвестувати». Тепер ситуація змінилася. У ідей з’явилася валюта..

4. Капіталізм не припиняє своє існування, це просто ребрендинг

Перш ніж придумати назву для книги, я хотів зрозуміти, чому багато моїх читачів говорять, що вони проти капіталізму, хоча це саме те, про що я писав і вів подкаст протягом багатьох років! Я дійшов висновку, що багато людей просто по-різному визначають капіталізм. Суть у тому, що навіть якщо вони скептично ставляться до системи, багато хто з них виступає за те, щоб використовувати її на власну користь.

Наприклад, двадцятидев’ятирічна дівчина з Сан-Франциско на ім’я Демі Скіппер провела дуже публічний бартерний експеримент, почавши зі шпильки для волосся, обмінявши її на автомобіль і будинок, а потім повторивши все це знову. При цьому вона скористалася перевагами сучасних мереж, що зробило її вірусною сенсацією.

Одного разу вона сказала в інтерв’ю: «Мені подобається, що це — "F.U. капіталізму"», — але тепер вона розміщує рекламу в Instagram для корпоративних спонсорів, які платять реальні гроші. Ви можете критично ставитися до такої історії, але я думаю, що цікавіше усвідомити, як внутрішні протиріччя були поглинуті ширшим визначенням капіталізму, або «пізньої стадії» капіталізму, як його іноді називають. Просування вперед і заробляння грошей на спонсорах чи рекламі більше не розглядається як продажність. Насправді, це часто є метою.

Коротше кажучи: піднімайте бабло. Що ви можете зробити для себе? Моя місія — допомогти людям зрозуміти, що є альтернативи.

5. «Правила» особистих фінансів відчайдушно потребують оновлення

Упродовж років індустрія особистих фінансів змінилася дуже мало — і це розчаровує. З’являється кілька людей, які пропонують стилістичне оновлення, але вони все одно говорять ті ж самі речі, що і всі інші.

Це також вводить в оману, оскільки фондовий ринок існує не так давно. Коли люди говорять про історичні дані, вони мають на увазі короткий проміжок часу, протягом якого немає жодних гарантій, що все продовжуватиме розвиватися так само, як і раніше. Вам потрібно позиціонувати себе для світу майбутнього, а не минулого.

Ось кілька протилежних порад, які я пропоную в книзі, і які будуть популярними для одних людей і контроверсійними для інших:

  • Купуйте речі та досвід (ви не погана людина, якщо хочете купити новий диван)

  • Менше турбуйтеся про борги (уряди та великі компанії, здається, не турбуються про борги, то чому ви повинні?)

  • Навчіться приймати асиметричні ризики (коли виграш, якщо щось піде добре, набагато більший, ніж програш, якщо щось складеться погано).

Не всі поради підійдуть для кожного, але я хочу допомогти людям мислити по-іншому і замислитися: що я можу зробити прямо зараз, щоб покращити свою ситуацію? Як я можу адаптуватися до цього нового світу і побудувати той світ, який я хочу?

За матеріалами Next Big Idea Club



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)