РЕЦЕНЗІЇ | Інсайти з книги 5 січня 2024 р.

«Lead Like a Marine»: досвід лідерства від морпіхів

Співзасновники компанії Lima One Capital Джон Воррен (John Warren) і Джон Томпсон (John Thompson), колишні відповідно капітан і старший сержант морської піхоти США, діляться чотирма ключовими інсайтами зі своєї нової книги «Lead Like a Marine: Run Towards a Challenge, Assemble Your Fireteam, and Win Your Next Battle» («Керуйте, як морський піхотинець: прямуйте назустріч виклику, зберіть свою команду та виграйте наступну битву»).

Lead Like a Marine: Run Towards a Challenge, Assemble Your Fireteam, and Win Your Next Battle

1. Робіть все задля певної мети

Цю пораду можна було б з таким же успіхом назвати «використовуйте здоровий глузд» або «мисліть логічно». У Рамаді ми розробили нову інноваційну тактику для перемоги над повстанцями, тому що традиційна тактика не працювала. Ми проаналізували проблему і знайшли прості рішення для її вирішення.

Коли ми звільнилися з морської піхоти і заснували нашу нову компанію, то швидко зрозуміли: ніколи не можна порушувати принцип, що все робиться не просто так. У 2013 році Lima One Capital була дуже молодою компанією — з доходом близько $3 млн на місяць і дев’ятьма співробітниками. Нам потрібно було залучити ще $100 млн капіталу, щоб розширитися. Інвестиційний банкір організував зустріч із мільярдером Вільямом Ербі в Маямі. Перед зустріччю він попередив нас, що якщо ми скажемо Ербі, що нашою п’ятирічною метою є залучення щорічних кредитів на суму $1 млрд, це буде виглядати зухвало і наївно. Він сказав, що прогнозування такого масштабного зростання виглядатиме надто агресивно.

«Чому б не бути чесними щодо наших великих амбіцій, якщо у нас є план, як їх реалізувати?»

Для нас це не мало особливого сенсу. Чому б не бути чесними щодо наших великих амбіцій, якщо у нас є план, як їх реалізувати? Але якщо вже так велася гра, то нехай буде. Ми домовилися бути скромними, якщо Ербей запитає, наскільки великими ми хочемо стати. Коли ми прийшли до його офісу, то побачили, що Ербей явно був серйозним хлопцем у своєму красивому дизайнерському костюмі, підтяжках і краватці. Його оперативні запитання свідчили про те, що він уважно прочитав нашу книгу з пітчингу.

Ми були добре підготовлені з усіма нашими відповідями. Потім, коли наша півгодинна розмова добігала кінця, він сказав:

«Я дуже зацікавлений у Lima One. Ще одне запитання: як ви думаєте, наскільки великим ви зможете стати в найближчі п’ять років?»

Я подивився на нашого інвестиційного банкіра, який ледь помітно похитав головою, мов «не роби цього!». Потім повернувся до Ербея і відповів:

«Ми хочемо перетворити Lima One на провідну кредитну компанію, яка щорічно видає кредити на суму п’ятсот мільйонів доларів».

У цей момент Ербей закрив наш пітч-бук, нахилився і подивився на нас.

«Що ж, хлопці, це була чудова зустріч, але на моєму рівні я не можу витрачати свій час на будь-який бізнес, який не націлений на більше. Я інвестую лише в тих кредиторів, які можуть видавати щонайменше мільярд доларів на рік».

Ми пішли з порожніми руками і дещо приголомшені. Ми порушили наше правило робити все задля певної мети.

2. Створіть «команду вбивць»

Зібрати чудову команду — життєво важливо. Ми називаємо це створенням команди вбивць. Ми маємо на увазі створення команди людей, які володіють вбивчою продуктивністю, вбивчою концентрацією, вбивчою ясністю мети, вбивчою відданістю місії та вбивчою лояльністю один до одного.

Одне з питань, яке нам найчастіше задають: які найважливіші риси хорошого лідера? З нашого досвіду, справжній лідер має володіти трьома характеристиками: сильними базовими цінностями, компетентністю та сміливістю.

  • Базові цінності: Чи має лідер чесність, прагнення до досконалості, менталітет, сфокусований на місії, і серце служителя?
  • Компетентність: Чи володіє людина набором навичок, необхідних для виконання роботи?
  • Сміливість: Чи готова вона робити правильні речі, складні речі, незважаючи на те, що це буде вартувати їй особисто?

Якщо людина не володіє всіма цими трьома характеристиками, вона не зможе стати лідером.

3. Їжте останнім

У більшості родів військ, як і в усьому нашому суспільстві, їсти першим — це привілей старшого за званням. Але в Корпусі морської піхоти — чи то на американській базі, чи то на бойовому чергуванні — ви побачите протилежну послідовність.

Першими отримують їжу рядовий склад, потім сержанти, молодші офіцери і старші офіцери. Командир їсть останнім — або, якщо їжі не вистачає, не їсть взагалі. Ця традиція може здатися незначною, але таким чином морпіхи підкреслюють, що лідерство — це відповідальність, а не привілей.

У морській піхоті все залежить від лідера, який жертвує собою заради виконання місії і дбає про своїх підлеглих. За своєю суттю, «їсти останнім» — це дійсно лідерство служіння, біблійний принцип, який вчить нас служити іншим, перш ніж служити собі.

4. Керуйте з фронту

Ми хочемо закінчити розповіддю про людину, яка є прикладом лідерства в морській піхоті. Його звуть Майк Уеллетт, і він був одним із моїх морпіхів. Майк приєднався до нашого взводу незадовго до того, як ми вирушили до міста Рамаді, Ірак, у березні 2006 року.

На відміну від моїх досвідчених бійців, які щойно повернулися з Фаллуджі, більшість нових морпіхів, або «черевиків», як ми їх називали, виглядали дуже зеленими і знервованими — схожими на молодших лейтенантів. Майк, з іншого боку, мав вилицювате обличчя, яке надавало йому сильного і серйозного вигляду. Йому не знадобилося багато часу, щоб отримати позивний «Супер-черевик». Під час нашої семимісячної дислокації в Рамаді Майк добре проявив себе в бою і ніколи не підводив своїх товаришів по службі.

«У морській піхоті все залежить від лідера, який жертвує собою заради виконання місії і дбає про своїх підлеглих»

Через три роки Майка підвищили до найкращої посади в морській піхоті — командира піхотного відділення. 9 березня 2009 року він повів своїх 13 морських піхотинців на патрулювання в район Новзад в Афганістані. Потрапивши у засідку ворожих бойовиків, він підірвався на саморобному вибуховому пристрої, внаслідок чого йому відірвало одну ногу, а іншу розтрощило на шматки. Його нагородний хрест ВМС описує те, що сталося далі:

«Після вибуху капрал Уеллетт наказав своєму відділенню поспішно підготувати оборону, одночасно допомагаючи лікувати свої власні поранення. Через кілька хвилин ворожі бойовики відкрили вогонь по його загону з автоматів і кулеметів в упор.

Навіть коли санітар намагався зупинити масивну кровотечу, капрал Уеллетт продовжував керувати вогнем свого підрозділу. Коли прибули бойові вертольоти, він холоднокровно переговорив зі своїм радистом про використання повітряних суден, коли вони здійснили кілька обстрілів у межах 20 метрів від позиції підрозділу.

Цей вогонь, що вівся майстерно, придушив ворога на достатній час, щоб вогнева група змогла зв’язатися з підкріпленням і доставити його на позицію капрала Уеллетта. Він утримував цю позицію і продовжував віддавати накази своєму підрозділу під час бою, дозволивши собі евакуюватися лише тоді, коли весь підрозділ був готовий покинути цю територію. Він продовжував давати вказівки своєму командиру аж до того моменту, коли його завантажили в гелікоптер медичної евакуації, де він невдовзі втратив свідомість».

Незабаром Майк помер, але його героїзм і самопожертва продовжують жити. Ми часто розповідаємо історію Майка, тому що хочемо, щоб ви знали про чоловіків і жінок, які служать в армії і захищають нас. Ми ділимося історією Майка, тому що він жив за кожним із принципів, які ми обговорюємо в книзі «Lead Like a Marine». У світі повно людей, які керують із тилу, Майк завжди керував із фронту.

Корпус морської піхоти США — найбільша бойова сила на планеті. Але це набагато більше: це фабрика з виробництва першокласних лідерів, новаторів, які вирішують проблеми та інноваторів.

За матеріалами Next Big Idea Club



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є
В овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолатиВ овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолати

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)