РЕЦЕНЗІЇ | Книга 30 червня 2009 р.

Операція «Китай»

Operation China: From Strategy to Execution

Анонімне просування іноземних продуктів та утримання гігантських кол-центрів, які належать іншим компаніям, вочевидь, не надто надихає східних підприємців. Така стратегія ніколи не приведе до глобального процвітання (хоча на перших порах може допомогти звестися на ноги).

Тому, іноземним компаніям не варто дивуватися, коли в один прекрасний день Азія втратить інтерес до виконання дешевих і не надто складних завдань, які зазвичай віддаються на аутсорсинг.

Саме про це книга консультантів McKinsey & Company Джиммі (Jimmy Hexter) Гекстера і Джонатана Вотцеля (Jonathan Woetzel) "Операція «Китай»: Від стратегії до її втілення" (Operation China: From Strategy to Execution). Основна її ідея полягає в тому, що Китай сьогодні починає все більше бути схожим на розвинуту країну. Поведінка китайських споживачів все більше наближається до поведінки споживачів у інших країнах, навіть якщо поки що вони не можуть дозволити собі всіх тих переваг і продуктів, що і мешканці провідних держав.

Бізнес у країні також розвивається надзвичайно швидко, набуваючи технологічної досконалості та все ефективніше забезпечуючи потреби місцевого населення. Влада стає більш прозорою та менш байдужою до бізнесу, оточення та прав власності. Сучасний Китай просто-таки до невпізнаваності відрізняється від країни, якою він був всього лише 10 років тому.

Виклики, з якими доводиться стикатися китайському бізнесу, також очевидні. Гекстер та Вотцель стверджують, що дні, коли Китай використовувався як джерело дешевої некваліфікованої робочої сили приходять до кінця. Компанія, яка хоче заслужити право називатися дійсно глобальною — повинна тепер досягнути успіху і в Китаї. І для того, щоб зробити це — сьогодні потрібно дотримуватися найжорсткіших стандартів, яких дотримуються у провідних країнах.

З іншого боку, ринок Китаю за своєю суттю не схожий на жоден інший. Економічні та соціальні умови тут можуть вимагати інших продуктів та послуг, ніж компанія пропонує на своїх локальних ринках. Найскладніше, на думку авторів, визначати "ідеальний продукт", який повністю задовольнить потреби китайців і буде їм по кишені, і при цьому приноситиме достатній стабільний прибуток компанії.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)