РЕЦЕНЗІЇ | Книги 31 травня 2013 р.

Найбільш мотивуючі книги всіх часів

Можливо у вашій бізнес-бібліотеці є деякі з наведених нижче книжок. Зрештою, як вважає Джефрі Джеймс (Geoffrey James), бізнес-публіцист, автор одного із найпопулярніших у світі бізнес-блогів, хоча б одна книга обов’язково повинна бути... На сторінках видання Inc. Джеймс представив перелік, на його думку, 9-ти найбільш мотивуючих книжок усіх часів.

10. «Сім звичок найефективніших людей» (The 7 Habits of Highly Effective People)

Попри свій часами занадто повчальний тон, Стівен Кові (Steven Covey) дав нам «дорожню карту» для планування життя, котра не лише дає змогу сформувати корисні звички, але й також вселяє впевненість у тому, що набувши їх, ми вдосконалюємося як особистості.

Цитата:

«Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю».

7 навыков высокоэффективных людей. Мощные инструменты развития личности (Стивен Кови)

9. «Як здобувати друзів та впливати на людей» (How to Win Friends & Influence People)

До появи цієї знакової книги Дейла Карнегі (Dale Carnegie), змішування ділових стосунків з особистими ототожнювалось з підкилимовим метушінням, з чимось на кшталт непотизму. Втім, завдяки Карнегі, ці два основні типи людських відносин вважаються тепер не лише цілком сумісними, але й абсолютно нерозривними.

Цитата:

«Гіркою правдою є те, що майже усі люди, з котрими ви стикаєтесь, так чи інакше, але обов’язково прагнуть відчути свою перевагу над вами. Отже, найнадійніший шлях до їхнього серця — у тому, аби дати їм дуже тонко зрозуміти, що ви визнаєте їхню значущість. Будьте при цьому чесним та щирим».

How to Win Friends & Influence People (Dale Carnegie)

8. «Думай та багатій» (Think and Grow Rich)

Впродовж двадцяти років Наполеон Хілл (Napoleon Hill) проводив інтерв’ю з найуспішнішими людьми США, серед яких було три президенти США, а також сорок мільйонерів. Його метою було зрозуміти спосіб мислення людей, котрим вдалося піднятися на вершину успіху. Поява книги Хілла (вперше видано 1937 року) призвела до справжньої світоглядної революції у середовищі, в якому було прийнято вважати, що єдиним важелем творення великого багатства є поєднання жадібності та вдачі.

Цитата:

«Усі прориви, котрі вам потрібно зробити в житті, приховуються у вашій уяві, очікуючи там свого часу. Уява — це "майстерня" свідомості, яка спроможна перетворити енергію розуму в досягнення та багатство».

Думай и богатей (Наполеон Хилл)

7. «Розбуди у собі титана», (Awaken the Giant Within)

У Ентоні Роббінса (Anthony Robbins) є дві суттєві відмінності від більшості мотивуючих письменників. По-перше, в його розумінні тренування розуму та тіла — це більшою мірою технологічний виклик, ніж моральний імператив. По-друге, якимось дивовижним чином йому вдається одночасно бути і досконалим натхненником, і найдокучливішою людиною у світі.

Цитата:

«Якщо не можеш — мусиш. Якщо мусиш — можеш».

Awaken the Giant Within (Anthony Robbins)

6. «Людина мисляча» (As a Man Thinketh)

Книги, покликані мотивувати, як правило, спонукають діяти негайно. Натомість цей класичний твір Джеймса Аллена (James Allen) дещо інший — скажімо, він більшою мірою наводить на роздуми. У книзі розповідається про те, як думки формують нашу особистість, як особистість спонукає до дій, та як вона визначає, який тип дій ми вчинятимемо.

Цитата:

«Мрійники — це спасителі світу. Подібно тому, як видимий світ приводиться в рух світом невидимим, так і люди, проходячи випробовування спокусами, гріхами на низинними жаданнями, живляться прекрасними маревами одиноких мрійників».

As a Man Thinketh (James Allen)

5. «Найкращій продавець світу» (The Greatest Salesman in the World)

Книга Ога Мандіно (Og Mandino) — це дещо набагато більше, ніж посібник з продажу. Розповідь у стилі біблійських притч заохочує прожити життя, реалізувавши себе повною мірою. А шляхом до цього є віра у власні сили та в свою спроможність допомагати іншим. Обов’язково треба прочитати кожному, хто продає — будь-що. Тобто - майже всім.

Цитата:

«Я проживу цей день, мовби він був останнім. Цей день — все, що в мене є. Ці години — моя вічність. Я вітатиму схід сонця, як засуджений, страту якого відтерміновано. Я піднесу руки у знак подяки за безцінний дар нового дня».

The Greatest Salesman in the World (Og Mandino)

4. «Не переживайте через дрібниці» (Don't Sweat the Small Stuf)

Значною мірою мотивація скерована на те, щоб звільнити нашу свідомість від різного «деренчання», що її пригнічує. Річард Карлсон (Richard Carlson) допомагає нам відмежувати те, що насправді є важливим — таким, що вартує нашої уваги, від того, що є усього лише «шумом у системі».

Цитата:

«Стрес — це ніщо інше, як соціально прийнятна форма психічного захворювання».

Don't Sweat the Small Stuf (Richard Carlson)

3. «Драйв» (Drive)

Прийнято вважати, що в основі мотивації — ретельно виважене використання «пряників» і «батогів». А ось думка Даніеля Пінка (Daniel Pink) — цілком протилежна. У своїй книзі він показує, що мотивація може мати багато джерел. А у своєму найвищому прояві вона походить від глибокого усвідомлення людиною, ким вона є та ким прагне бути.

Цитата:

«Для митців, вчених, винахідників, школярів та решти з нас внутрішня мотивація чи потяг до того, аби робити щось, бо це нас цікавить, випробовує та поглинає — це критично значущий складник прояву творчого начала».

Драйв. Что на самом деле нас мотивирует (Дэниел Пинк)

2. «Сила позитивного мислення» (The Power of Positive Thinking)

Коли праця Нормана Вінсента Піла (Norman Vincent Peale) вперше побачила світ 1952 року, на неї обрушилася лавина критики. І психологи, і теологи одноголосно називали книгу єрессю, а її автора таврували як шарлатана. Проте сучасна наука підтвердила головну ідею Піла, котра полягає у тому, що оптимістичне налаштування робить людину здоровішою та щасливішою, і таким чином підвищує її шанси на успіх.

Цитата:

«Дія є великим відновлювачем та творцем впевненості у собі. Бездіяльність — це не лише наслідок страху, але також і його причина. Можливо, дія, котру ви вчините, буде успішною відразу. А, можливо, вам доведеться її коригувати або робити якісь інші кроки. Втім, попри все будь-яка дія краща, ніж її відсутність».

The Power of Positive Thinking (Norman Vincent Peale)

1. А тепер час назвати книгу, що стала найважливішою для вас. Чому саме вона вас мотивує? Чи порадили б ви її друзям?

За матеріалами "Top 10 Motivational Books of All Time", Inc.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Правила всьогоПравила всього
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)