РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 5 липня 2013 р.

Ідея — це найважливіше!

Mind Over Matter: Why Intellectual Capital is the Chief Source of Wealth
Якось один інтерв’юер поставив Рональду Бейкеру (Ronald Baker) запитання, які два найважливіші висновки можна почерпнути з його книги «Mind Over Matter» («Дух перемагає матерію»). На що він відповів: «По-перше, природних ресурсів не існує. По-друге, ідеї завжди та усюди важливіші, ніж їхнє фізичне втілення». Бейкер обґрунтовує цю думку у своїй статті, опублікованій в LinkedIn.

У чому багатство нації?

Думаю, що перший висновок — більш ніж очевидний. Адже печерна людина мала ті ж самі природні ресурси, що й ми. Єдина відмінність: ми маємо ще й знання, як їх використовувати для задоволення своїх потреб.

Згідно звіту Світового банку, «Багатство націй, що змінюється» (The Changing Wealth of Nations), 80% багатства промислово розвинутих країн складає інтелектуальний капітал. Саме це мав на увазі Ендрю Карнеґі (Andrew Carnegie), коли сказав: «Заберіть моїх людей та залишіть мої заводи — і невдовзі цехи позаростають травою. Заберіть мої заводи та залишить моїх людей — і невдовзі ми збудуємо нові та досконаліші підприємства».

Ідея та втілення

Стару приказку стосовно того, що гарні ідеї є повсюди, тому має значення лише їхнє втілення, спростувати було б не важко, якби вона мала під собою хоч якесь підґрунтя. Проте його не має. Інакше кожний новий фільм, книга або продукт були б кращі за попередні. Загалом, справа не в тому, щоб применшити значущість запровадження, а в тому, аби усвідомити, що жодна найдосконаліша технологія імплементації сама по собі нічого не вартує. Інакше кажучи, ефективного способу втілити погану ідею в природі не існує.

Ось що пише відомий економіст Томас Соуелл (Thomas Sowell) у своїй культовій книзі «Knowledge and Decisions» («Знання та рішення»):

«Чимало продуктів, яким ми зобов’язані рівнем нашого сьогоднішнього життя, — усього лише фізичне втілення ідей — не тільки задумів Едісонів чи Фордів, але й також безлічі невідомих людей, котрі розробили структуру супермаркету, розрахували найкраще місце для розташування АЗС, а також придумали силу-силенну інших прозаїчних речей, котрим ми завдячуємо нашим благополуччям. Саме ці ідеї, а не фізичне дійство їхнього втілення, мають критично важливе значення. Суспільствам, в яких більшість людей виконує фізичні акти, а меншість — генерує ідеї, аж ніяк не притаманний вищий рівень життя. Все як раз навпаки. Проте омана щодо примату фізичного дійства — напрочуд живуча. Попри всі очевидні доводи протилежного».

Інакше кажучи, економічне зростання обертається навколо людського розуму та його спроможності винаходити й відкривати, а також — трансформувати фізичні об’єкти в цінні товари і послуги.

Зрештою, представники живої природи також в змозі трансформувати фізичні об’єкти подеколи із неймовірною точністю; таким чином птахи облаштовують гнізда, а бджілки — вулики. Втім, ідеї кумулятивні за своєю природою, бо людські істоти мають безграничну здатність удосконалювати щось у певних обставинах.

Економісти називають ідеї та знання «неконкурентними активами». А це означає, що їхнє використання однією людиною не стоїть на заваді для використання іншою.

Порівняймо це із традиційними активами — як-то земля, праця та капітал. Усе це може використовуватися лише із однією метою, інакше доходи від таких активів будуть скорочуватися. Натомість у випадку ідеї та знань — все діаметрально протилежно. При одночасному використанні таких активів величезною кількістю людей, їхня доходність лише зростатиме.

У своїй праці «Human Accomplishment» («Людські звершення») Чарльз Мюррей (Charles Murray) досліджує найважливіші винаходи людства, які було здійснено у період від 800 року до н.е. до 1950 року. В результаті цих проривів ми отримали інтелектуальні (не фізичні) інструменти вдосконалення світу навколо нас. А саме:

  1. реалізм як художній метод;
  2. геометричні засади лінійної перспективи;
  3. художня абстракція як тип твореного мислення;
  4. поліфонія;
  5. драма;
  6. роман;
  7. медитація;
  8. логіка;
  9. етика;
  10. арабська система числення;
  11. теорія математичних доказів;
  12. методи прогнозування невизначеності;
  13. системні спостереження за природою;
  14. науковий метод як спосіб отримання знань.

Ці ідеї змінили світ та дали людям змогу створити безпрецедентне багатство, хоча згідно Мюррея, їх було створено усього лише 4 002 індивідами.

Сутність бізнесу — не земля, праця та капітал, а люди, ідеї та матеріальні блага, які із цього виникають. Втім, ідеї не просто визначити у кількісних вимірах. Якщо ж їх не живити ресурсами, вони швидко зав’януть, так і не давши організації жодних плодів. Творчий підхід та гра уяви потребують часу, що аж ніяк не покращує традиційні показники ефективності. Але, якщо ви маєте намір створювати матеріальні блага, які б не втрачали актуальності, варто поставити собі запитання — яка частина персоналу вашої фірми займається творенням та тестуванням нових ідей, а яка — задіяна у їхньому втіленні. Повірте — від відповіді на це запитання залежить довгострокове благополуччя вашого бізнесу.

За матеріалами "Ideas are more valuable than execution", LinkedIn.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)