ТЕНДЕНЦІЇ | Майбутнє роботи 30 листопада 2020 р.

Гіг-економіка: 6 ключових трендів

Зростання гіг-економіки у багатьох відношеннях формує нові тенденції у світі HR. Зростає значення процесу виявлення і найму відповідних талантів, навчання, адаптації, оцінки та редизайну політики в інтересах так званих «гігстерів».

Ще не так давно поява гіг-економіки віталася багатьма як початок нової ери у сфері зайнятості. Трепет від можливості не обмежуватися роботою з дев’яти до п’яти, працювати в зручному для себе темпі і бути самим собі начальником — це лише декілька з багатьох причин, з яких професіонали залишили свої традиційні посади, щоб розвиватися самостійно. Нова тенденція змінила роботу білих комірців, змінивши і наше сприйняття професійних послуг. Однак підрив цих ролей у різних галузях промисловості в результаті наслідків COVID-19 і технологічних потрясінь потенційно буде порушувати ландшафт зайнятості, і цього разу на довгий термін. Зростають запити щодо свободи, кваліфікованої роботи, гнучкості та додаткового доходу, що ще більше розширює можливості цієї економіки майбутнього.

Гіг-економіка: 6 ключових трендів

Зростання гіг-економіки стало ще більш актуальним у поточному сценарії зайнятості, оскільки все частіше люди вибирають підприємництво як варіант кар’єри, котрий дозволяє працювати віддалено, незалежно і з гнучкою динамікою роботи разом із додатковим доходом.

У міру того, як ми прийматимемо нову нормальність, наступні ключові тренди будуть підтримувати зростання гіг-економіки в майбутньому.

Корпоративна культура: часто у робітників немає прихильності до організацій через те, що вони працюють у декількох організаціях одночасно, або ж їх взаємодія обмежена певною функцією/командою. Практика управління персоналом, ймовірно, буде переглянута з акцентом на залучення гіг-працівників до зборів відділів, заходів компанії і надання їм певних пільг, щоб вони відчували себе частиною компанії.

Технологічні втручання: Крім іншого, гіг-економіка, як ми її знаємо, існує завдяки технологіям. Поява технологічних платформ, що з’єднують гігстерів та бажані ними проекти, значно спростило комунікацію, ніж це відбувалося завдяки традиційним рекомендаціям із вуст в уста. Оцифровка знань проклала шлях до більш об’єктивного оцінювання за допомогою відгуків і рейтингів клієнтів. Розширення використання штучного інтелекту й автоматизації ще більше змінить те, як і які завдання компанії делегуватимуть незалежним співробітникам, а також те, як вони виконують цю роботу. Традиційні компанії прямих продажів використовують ці технології для цифрової адаптації гігстерів. Більше того, компанії вкладатимуть значні кошти в цифрові тренінги, щоб підвищити їх компетенції і продуктивність.

Поява гігстерів-керівників: коли ми замислюємося про кваліфікованих людей, зайнятих у гіг-економіці, зазвичай на думку спадають письменники-фрілансери, веб-дизайнери тощо. Хоча ці спеціалісти і надалі залишатимуться частиною гіг-економіки, оскільки гіг-працівники з покоління мілленіалів будуть гнучкими, працьовитими і самостійними, багато хто з них обиратимуть роботу, яка носить підприємницький характер.

Історично склалося так, що прямий продаж відігравав вирішальну роль у стимулюванні економічного зростання і пропонував альтернативу традиційній зайнятості для тих, хто хотів мати гнучкі можливості для поповнення сімейного доходу. Сьогодні, хоча традиційний ландшафт зайнятості є свідком підриву, в гіг-економіці спостерігається протилежна тенденція.

Політика щодо гіг-екосистеми: оскільки гіг-економіка все ще є новою моделлю, більшість політик і нормативних актів, як і раніше, орієнтовані на традиційну модель зайнятості. Однак нинішня ситуація дає можливість усім зацікавленим сторонам — компаніям, уряду, владі — оновити системи пільг та соціального захисту. Один із основних прикладів зміни політики спостерігався в США, де гіг-працівники тепер можуть мати право на допомогу по безробіттю. Це демонструє зміну статус-кво і визнання важливості цього зростаючого сегменту.

Баланс між роботою та особистим життям: зростання гіг-економіки вплине на ситуацію в сфері зайнятості. Це не тільки виведе на перший план баланс між роботою та особистим життям, а й дасть людям можливість краще виявляти і використовувати наявні у них таланти з максимальною користю.

Адаптація: одним із основних напрямків буде адаптація робочих груп. Менеджерам з персоналу потрібно буде розставити пріоритети і змінити стратегію адаптації для гігстерів. Роботодавці вкладатимуть кошти в навчання гіг-працівників, а також розроблятимуть способи оцінки їхньої роботи, регулярно надаючи зворотний зв’язок. Це додасть гігстерам почуття прихильності до свого проєкту в організації.

У міру того, як ця модель стає все більш вкоріненою в бізнесі, компаніям слід подумати про розширення системи соціального захисту для працівників. З мінливими демографічними показниками, мінливою робочою силою, збільшенням мобільності, динамічними технологіями, а також підвищеними очікуваннями і залученням персоналу — змінюватиметься і організаційний ландшафт.

За матеріалами "Gig Economy — Reshaping the Future of Work, Now and Beyond!", People Matters.

Ілюстрація: Equatex



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
В овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолатиВ овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолати
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)