ТЕНДЕНЦІЇ | HR 6 травня 2021 р.

Управління життєвим досвідом, конфіденційність, оренда талантів та інші нові HR-тенденції

Джерело: ПроHR

2020 рік вплинув на більшість організацій, змінив бізнес-моделі, пріоритети та плани. Лідери намагалися адаптуватися до умов: переводили команди на віддалений режим роботи, впроваджували нові програми підтримки працівників та приймали інші виклики, пов’язані з COVID-19. Робоче середовище змінилося. Брайан Кропп (Brian Kropp), керівник HR-досліджень Gartner, оприлюднив прогнози щодо відносин бізнесу з командами.

Управління життєвим досвідом, конфіденційність, оренда талантів та інші нові HR-тенденції

1. Від управління досвідом працівників до управління життєвим досвідом

Йдеться про розришення сфери, яка важлива для роботодавців: замість звичного employee experience — до life experience of employees. Протягом останнього року працівники розривалися між особистим життям та роботою. Пандемія призвела до того, що приватне життя співробітників стало більш відкритим для роботодавців. 2021 стане роком, коли підтримка роботодавців психічного здоров’я та фінансової стабільності стане перевагою, що пропонуватиметься працівникам. Це дасть їм можливість працювати ефективніше.

2. Гендерний розрив у заробітній платі збережеться

Багато організацій вже прийняли гібридну модель роботи: це дозволяє співробітникам працювати в корпоративному офісі, вдома або в альтернативному приміщенні (кав’ярня, коворкінг тощо). Наразі CHRO зазначають, що чоловіки частіше вирішують повернутися в офіс, водночас жінки частіше продовжують працювати вдома. Отже, якщо чоловіки частіше працюватимуть в офісі, варто очікувати, що менеджери будуть оцінювати та винагороджувати саме їх, а це позначатиметься на різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками.

3. Нові правила обмежуватимуть моніторинг працівників

Під час пандемії в середньому 1 з 4 компаній вперше придбала нову технологію відстеження та контролю за своїми працівниками. Однак більшість із цих організацій не визначили, як узгодити конфіденційність працівників із новими технологіями. У 2021 році очікуються різноманітні нові нормативні акти на державному та місцевому рівнях, які почнуть встановлювати обмеження щодо того, що роботодавці можуть відстежувати.

4. Гнучкість буде змінюватися від місця до часу

Дозвіл співробітникам працювати віддалено став звичним явищем ще до 2020 року. Проте наступна хвиля гнучкості очікується, коли працівники стануть більш продуктивними та ефективними. У 2021 році прогнозується збільшення кількості нових робочих місць, на яких працівників будуть оцінювати за продуктивністю, а не орієнтуватимуться на робочі години.

5. Компанії здійснюватимуть масові закупівлі вакцини від COVID-19 для персоналу

Роботодавці, які пропонуватимуть вакцину від COVID-19 працівникам, використовуватимуть це як фактор для залучення та збереження талантів. Проте на деякі компанії очікують позови до суду від працівників, які відмовляються від вакцин, а підтвердження щеплення важливе для дозволу повернутися на робоче місце.

6. Підтримка психічного здоров’я — нова норма

Протягом останніх кількох років роботодавці намагалися всіляко підтримувати своїх працівників. Пандемія висунула добробут на перший план, оскільки роботодавці як ніколи усвідомлюють вплив психічного здоров’я на працівників, зокрема — на роботу. У 2021 році роботодавці підуть ще далі: працюватимуть над дестигматизацією теми психічного здоров’я; влаштовуватимуть додатковий вихідний усім працівникам компанії; пропонуватимуть «колективний день психічного здоров’я» для підвищення обізнаності працівників тощо.

7. Роботодавці «орендуватимуть» таланти, щоб заповнити дефіцит кваліфікованого персоналу

Кількість вмінь та навичок, які шукають роботодавці у кандидатах, різко зросла. Організації не можуть у короткий термін змінити можливості своїх працівників, щоб задовольнити мінливі потреби. На певному етапі (за потреби) деякі компанії просто наймуть потрібний персонал та заплатять за ці навички. Натомість деякі компанії стануть активніше наймати працівників за контрактом або розширять партнерські відносини з організаціями, щоб «орендувати» працівників на короткий проміжок часу для виконання необхідних завдань.

За матеріалами "9 Trends That Will Shape Work in 2021 and Beyond", HBR.

Ілюстрація: aghuniversity.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)