ТЕНДЕНЦІЇ | Blockchain 15 грудня 2021 р.

5 найбільших трендів в області блокчейн 2022 року

Блокчейн — один із найбільш захоплюючих технологічних трендів на даний момент. Це розподілена модель зашифрованої бази даних, яка може вирішити багато проблем, пов’язаних із довірою та безпекою в інтернеті. Багато хто знає блокчейн як технологію, що лежить в основі біткоїну і криптовалют у цілому. Однак її потенційне використання набагато ширше, включаючи цифрові смарт-контракти, логістику, походження та безпеку ланцюжка постачання, а також захист особистих даних.

Є безліч інших варіантів застосування технології — блокчейн-євангелісти кажуть, що її потенційно можна використовувати для підвищення безпеки та цілісності в будь-якій системі, в якій кілька сторін спільно використовують доступ до бази даних.

Згідно з прогнозами, у 2022 році витрати бізнесу на блокчейн-рішення становитимуть $11,7 млрд. Бернард Марр (Bernard Marr), футуролог, консультант зі стратегії та технологій, автор бестселерів про підвищення ефективності бізнесу, відзначає деякі з трендів, які це стимулюватимуть, а також ділиться думками, як це вплине на наше життя вже протягом наступного року.

5 найбільших трендів в області блокчейн 2022 року

Ініціативи «зеленого» блокчейну

Блокчейни потенційно можуть вимагати багато енергії та утворювати високі рівні викидів вуглецю — саме цей факт став причиною того, що Ілон Маск на початку 2021 року тимчасово припинив прийом біткойнів для оплати автомобілів Tesla. Із цієї дуже важливої причини в 2022 році ми будемо, ймовірно, приділяти більше уваги спробам «озеленення» блокчейну. Це можна зробити декількома способами, включаючи компенсацію викидів вуглецю, хоча багато людей вважають, що це часто означає просто «залатати рану», яка із самого початку не мала бути нанесена.

Інший спосіб — перехід до менш енергоємних моделей технології блокчейн — зазвичай тих, які для досягнення консенсусу покладаються на алгоритми «доказу частки володіння» (proof-of-stake, POS), а не на «доказ роботи» (proof-of-work, POW). Ethereum — другий за популярністю блокчейн після біткоїну — планує перейти на POS-модель у 2022 році. Ще один шлях до екологічнішої операційної моделі — це той, який пропонує Кеті Вуд (Cathy Wood), CEO хедж-фонду Ark Invest, що спеціалізується на технологіях. Цей шлях передбачає, що зростаючий попит на енергію призведе до збільшення інвестицій у виробництво відновлюваної енергії, яка буде використовуватися для інших додатків, а також для роботи блокчейнів.

NFT виходить за рамки онлайн-мистецтва

Невзаємозамінні токени (NFT) увірвалися на сцену блокчейнів у 2021 році. Астрономічні ціни на витвори мистецтва, такі як «Перші 5000 днів» Біпла, стали хедлайнами новин, внаслідок чого концепція унікальних цифрових токенів, розміщуваних у блокчейнах, міцно увійшла до суспільної свідомості. NFT також міцно закріпилися у музичному світі: такі артисти, як Kings of Leon, Шон Мендес та Граймс, випустили треки у форматі токенів.

Але, як і блокчейн у цілому, у цієї ідеї є потенціал, що виходить за рамки перших рекламних сценаріїв використання. Distillers William Grant and Son нещодавно продали пляшки 46-річного віскі Glenfiddich разом із NFT, які використовуються для підтвердження походження кожної пляшки. NFT в іграх також починають набирати обертів — гра Axie Infinity з розведення монстрів дозволяє гравцям «чеканити» своїх власних NFT-істот для відправки в битву, і в ній беруть участь близько 300000 гравців (для порівняння, у Fortnite близько 3,5 мільйонів гравців). Dolce & Gabbana та Nike створили одяг та взуття зі своїми власними NFT. А концепція метавсесвіту, яку цього року відстоюють Meta (Facebook), Microsoft та Nvidia, відкриває багато можливостей для інноваційних сценаріїв використання NFT.

Все більше країн приймають біткоїн та створюють національні криптовалюти

У 2021 році Сальвадор став однією з перших країн, що прийняла біткоїн як законний платіжний засіб. Це означає, що він може використовуватися по всій країні для оплати товарів та послуг, а бізнеси можуть оплачувати ним роботу своїх співробітників. Цілком можливо, в 2022 році ми побачимо, як низка інших країн наслідуватимуть приклад Сальвадора.

Александр Хоптнер (Alexander Hoptner), CEO біржі криптовалют BitMEX, прогнозує, що принаймні п’ять країн, що розвиваються, почнуть приймати біткоїни наступного року, що обумовлено глобальною інфляцією та зростаючими зборами за перекази від фінансових організацій-посередників, які використовуються для відправки грошей додому іноземними працівниками.

Національні криптовалюти — коли центральні банки створюють власні монети, які вони можуть контролювати, замість того, щоб приймати існуючі децентралізовані монети — є ще однією областю, де ми побачимо зростання в 2022 році. Ці проєкти зазвичай включають цифрові валюти, які будуть працювати разом із існуючими традиційними валютами. Завдяки цьому користувачі можуть проводити власні транзакції та керувати зберіганням, не покладаючись на сторонніх постачальників послуг, а також це дозволяє центральним банкам зберігати контроль над оборотом, утримуючи вартість токена прив’язаним до вартості традиційної валюти країни. Хоча схвалений урядом Великобританії Britcoin навряд чи буде готовий до запуску в 2022 році, інші країни, зокрема Китай, Сінгапур, Туніс та Еквадор, вже зробили це, і багато інших, зокрема Японія, Швеція та Естонія, ймовірно, скоро приєднаються.

Блокчейн та IoT-інтеграція

Блокчейн повністю сумісний з ідеєю Інтернету речей (IoT), оскільки він чудово підходить для створення записів про взаємодії та транзакції між машинами. Це потенційно може допомогти вирішити багато проблем, пов’язаних з безпекою, а також масштабуванням через автоматизовану, зашифровану і незмінну природу регістрів і баз даних блокчейна. Його можна навіть використовувати для міжмашинних транзакцій, що дозволяє здійснювати мікроплатежі за допомогою криптовалюти, коли одна машина або мережа мають отримувати послуги в іншої.

Хоча це розширений варіант використання, який може вимагати від нас трохи довшого шляху, перш ніж він вплине на наше повсякденне життя, цілком імовірно, що ми почнемо чути про інші пілотні проєкти та початкові варіанти використання у цій області у 2022 році. Інновації в цій галузі, ймовірно, будуть викликані розгортанням мереж 5G, що означає ширшу взаємодію між всіляким інтелектуальним мережевим обладнанням і приладами — не лише з точки зору швидкості, але й нових типів транзакцій із даними, включаючи транзакції з блокчейном.

Блокчейн у виробництві та відстеженні вакцин

Тепер ясно, що боротьба з глобальною пандемією COVID-19 залишатиметься пріоритетом протягом 2022 року та ключовим варіантом використання багатьох основних технологічних трендів цього року. Технологія блокчейн має кілька важливих потенційних варіантів використання для відстеження та розподілу вакцин.

У світі, де, як відомо, створюють та продають підроблені вакцини, застосування блокчейн означає, що справжність поставок вакцин може бути доведена, а їх поширення може бути відстежено, щоб гарантувати, що вони прибувають у цільові місця. Також необхідно забезпечити цілісність на кожному етапі ланцюжка постачання — наприклад, щоб партії вакцин постійно зберігалися за потрібної температури.

IBM створила систему, яка забезпечує координацію між безліччю різних агентств та органів охорони здоров’я, що займаються поширенням вакцин. Компанія використала блокчейн для уніфікації реєстрації показників вакцинації та ефективності за допомогою різних інструментів та платформ, які вони використовують. Пілотний проєкт також показав, як блокчейн може потенційно прискорити здатність розпізнавати, де може знадобитися відкликання продукту — наприклад, у випадку, коли партія, як здається, викликає надзвичайно велику кількість побічних ефектів — із трьох днів до всього лише кількох секунд.

Прориви, які відбуваються через безпрецедентну реакцію на цю пандемію, ймовірно, продовжаться, і в 2022 році з’явиться більше варіантів використання технології блокчейн при виробництві, розповсюдженні та управлінні вакцинацією.

За матеріалами "The 5 Biggest Blockchain Trends In 2022", Future Trends: Tech & Business.

Ілюстрація: inc42.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)