ТЕНДЕНЦІЇ | Архітектура підприємства 29 квітня 2011 р.

Gartner: Потрібно будувати не лише архітектуру ІТ, але й усього бізнесу

Необхідність пильної уваги до архітектури підприємств, а не лише до архітектури ІТ у підприємствах — вимога нинішнього часу, вважає дослідницька компанія Gartner. Неуважність до цього питання може обернутися доволі неприємними наслідками для компаній.

Gartner: Потрібно будувати не лише архітектуру ІТ, але й усього бізнесу Архітектура підприємства (EA) є однією з ключових стратегічних ініціатив, оскільки більшість керівників переключили свою увагу на стратегічне бачення свого бізнесу, не загострюючи увагу лише на ІТ в організації. До 2016-го року 30% обсягу діяльності EA буде здійснено в співробітництві між ІТ і бізнесом, у порівнянні з 9% на початку 2011-го року.

Бетсі Бертон (Betsy Burton), віце-президент і відомий аналітик Gartner, переконана, що дисципліна EA пройшла той переломний момент, коли практикуючі виходять за рамки застосування EA винятково в ІТ. "Ми виявили, що більшість тих, хто застосовують ЕА, прагнуть використати її для збільшення вартості бізнесу, росту й перетворень, а не тільки для управління ІТ-рішеннями. У той час як розуміння EA склалося за багато років, у цей час ми чуємо від багатьох клієнтів чітке бачення цього й прагнення до EA", — сказала вона.

Разом із багатьма традиційними практиками ІТ, дисципліна EA розвивається поступово протягом декількох років, щоб стати більш тісно інтегрованою й узгодженою з бізнес-стратегією. Існують, однак, кілька тенденцій, які допомогли стимулюванню цього розвитку:

  • Розширення можливостей бізнес-користувачів в організації та створення технологічних рішень, з ІТ або без них.
  • Стійке розуміння CIO, що ІТ-стратегія повинна бути тісно пов'язана зі стратегічними пріоритетами бізнесу.
  • Збільшення управлінського тиску на EA для наочного доказу ділової цінності, у зв'язку з економічним спадом.
  • Триваючий ріст і поява кількох нових методів і дисциплін, які зосереджені на наданні кращої взаємодії з бізнес-лідерами, які використовують ЕА.

"Архітекторам підприємств необхідно оцінювати свої устремління, сподівання свого вищого керівництва у відношенні EA і типу управління ІТ-сервісами (ITSM), якими вони оперують для розуміння можливостей й обмежень їхньої можливості у взаємодії з керівниками бізнесу", — сказав Філіп Аллега (Philip Allega), віце-президент Gartner з досліджень.

Бетсі Бертон заявила також, що якщо якась організація усе ще думає про архітектуру підприємства винятково як про ІТ-дисципліну або розробку управління, зосередженої на ІТ, то серед конкурентів вона виявляється в меншості.

Тому, як тільки підприємство активне прагне до взаємодії з керівниками бізнесу й націленості EA на бізнес-стратегію, це створює конкурентні переваги. Організації, що не націлюють EA на свою бізнес-стратегію й спільну діяльність із керівництвом підприємства, будуть у значній мірі обмежені в забезпеченні значимої цінності бізнесу, говориться у звіті Gartner.

За матеріалами TADVISER.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)