ТЕНДЕНЦІЇ | Рейтинг 15 липня 2011 р.

Найкращі CEO за останні 20 років

Щоб виявити найкращих управлінців, видання Business Insider запропонувало три показники (у балах від 1-го 10-ти): ріст компанії, корпоративна спадщина й особиста репутація керівника. Нижче представлено підсумковий список за сукупністю балів.

21. Індра Нуї (Indra Nooyi), Pepsi

Індра Нуї (Indra Nooyi), Pepsi

Перебування на посаді: 2006 — до сьогодні

Ріст компанії: 3 бали
Корпоративна спадщина: 4 бали
Особиста репутація: 8 балів

У 2006-му році Нуї стала п'ятим CEO за всю історію компанії й першою жінкою на цьому посту. До цього вона була фінансовим директором Pepsi. Саме тоді доход компанії щорічно ріс на 72%. Торік компанія придбала двох великих виробників безалкогольних напоїв у Північній Америці й російську компанію "Вімм-Білль-Данн". Сьогодні ринкова капіталізація Pepsi становить $111 млрд.

20. Алан Малаллі (Alan Mulally), Ford

Алан Малаллі (Alan Mulally), Ford

Перебування на посаді: 2006 — до сьогодні

Ріст компанії: 3 бали
Корпоративна спадщина: 5 балів
Особиста репутація: 7 балів

Малаллі прийшов у Ford у 2006-му році, коли галузь була здоровою й стійкою, але через два роки вдарила криза. Серед автомобільних босів почалася боротьба за державну допомогу, а Малаллі намагався обійтися власними силами. Він звільнив 10% співробітників, компанія втратила близько $29 млрд. з 2006-го по 2008-ий роки. Але в 2009-му вдалося вийти на прибуток $2,7 млрд., і компанія продовжує розвиватися.

19. Боб Айгер (Bob Iger), Disney

Боб Айгер (Bob Iger), Disney

Перебування на посаді: 2005 — до сьогодні

Ріст компанії: 3 бали
Корпоративна спадщина: 5 балів
Особиста репутація: 8 балів

Айгер приєднався до Disney в 2005-му році, замінивши на посту CEO Майкла Ейснера. Айгер зумів взяти під контроль компанію, установив нові правила прийняття рішень, звівши все в єдину точку. До того ж він примирив нащадка великого аніматора Роя Діснея з менеджментом компанії. Наймасштабнішим його рішенням можна назвати покупку Pixar за $7,4 млрд. Цей крок повернув компанію до її джерел — анімації.

18. Джеймс Сінегал (James Sinegal), Costco

Джеймс Сінегал (James Sinegal), Costco

Перебування на посаді: 1983 — до сьогодні

Ріст компанії: 6 балів
Корпоративна спадщина: 6 балів
Особиста репутація: 4 бали

Сінегал став співзасновником Costco Wholesale у 1983-му році й донині будує найбільшу у світі мережу складів самообслуговування клубного типу. Зараз Costco оцінюється ринком у $36 млрд. і займає лідируючі місця з продажів.

17. Міккі Дрекслер (Mickey Drexler), Gap та J. Crew

Міккі Дрекслер (Mickey Drexler), Gap та J. Crew

Перебування на посаді: 1983-2001 (Gap); 2001 — до сьогодні (J. Crew)

Ріст компанії: 4 бали
Корпоративна спадщина: 5 балів
Особиста репутація: 8 балів

Спочатку Дрекслер домігся того, що вартість акцій Gap у 1990-му році зростала в геометричній прогресії. Потім він повторив цей трюк у J. Crew. Після цього учасники ринку стали називати його не інакше, як "королем". Вперше він став CEO у віці 36 років. Продажі Gap при ньому зросли з $480 млн. до $13,6 млрд., а в J.Crew з $700 млн. до $1,7 млрд.

16. Тед Тернер (Ted Turner), TBS і CNN

Тед Тернер (Ted Turner), TBS і CNN

Перебування на посаді: 1970-1996

Ріст компанії: 5 балів
Корпоративна спадщина: 8 балів
Особиста репутація: 4 балів

Тернер заснував TBS у 1970-му році й став першопрохідником в індустрії кабельних новинних каналів, заснувавши CNN. Завдяки CNN він став людиною року в 1991-му. Зараз його мережа об'єднує 36 бюро в усьому світі та 900 місцевих представництв.

15. Мег Вітмен (Meg Whitman), eBay

Мег Вітмен (Meg Whitman), eBay

Перебування на посаді: 1998-2008

Ріст компанії: 5 балів
Корпоративна спадщина: 6 балів
Особиста репутація: 7 балів

За десять років, коли Вітмен була CEO eBay, компанія виросла з 30 чоловік до 15 тис. Доходи — з $4 млн. до $8 млрд. Вона повністю змінила структуру управління компанією та зробила кілька великих придбань — PayPal, Skype та інші. Вона ввійшла в зал слави американських бізнесменів — журнал Harvard Business Review назвав її однією їз десяти найкращих CEO, а журнал Fortune зарахував до п'ятірки найвпливовіших жінок.

14. Фред Сміт (Fred Smith), FedEx

Фред Сміт (Fred Smith), FedEx

Перебування на посаді: 1971 — до сьогодні

Ріст компанії: 6 балів
Корпоративна спадщина: 7 балів
Особиста репутація: 5 балів

Будучи у званні капітана морської піхоти США, Сміт скористався військовим досвідом і заснував у 1971-му році компанію експрес-доставки FedEx. Він першим став використовувати систему перевезень "земля-повітря", і зробив доставку наступного дня нормою. Ринкова вартість його компанії зараз сягає $31 млрд.

13. Лу Герстнер (Lou Gerstner), IBM і RJR Nabisco

Лу Герстнер (Lou Gerstner), IBM і RJR Nabisco

Перебування на посаді: 1993-2002

Ріст компанії: 1 бал
Корпоративна спадщина: 9 балів
Особиста репутація: 9 балів

Найбільш значимим подвигом Герстнера вважається той факт, що він зумів повести бізнес IBM убік IT-послуг. Він повністю змінив культуру усередині компанії. Щоправда, IBM при ньому виросла всього на 3,2%. Але все ж таки Герстнер одержав безліч нагород за внесок у розвиток галузі: він став кавалером Ордена Британської Імперії, а Єльський Університет присудив йому нагороду як легенді в області лідерства. У 2002-му році він покинув пост CEO і перебрався в приватну інвестиційну компанію Carlyle Group.

12. Руперт Мердок (Rupert Murdoch), News Corporation

Руперт Мердок (Rupert Murdoch), News Corporation

Перебування на посаді: 1979 — до сьогодні

Ріст компанії: 8 балів
Корпоративна спадщина: 8 балів
Особиста репутація: 5 балів

Свою імперію Мердок починав з невеликої австралійської газети. Зараз у нього великий медіа-бізнес на ринках Великобританії, США й Азії. Через любов до бульварної журналістики він купив New York Post і лондонську News of the World, що нині закривається. У 1985-му році придбав 20th Century Fox, а наступного року створив Fox Broadcasting Company. Нещодавно вирішив закрити News of The World після того, як з'явилися чутки про те, що редактори видання нібито зламали доступ до телефону убитої дівчини.

11. Ерік Шмідт (Eric Schmidt), Google

Ерік Шмідт (Eric Schmidt), Google

Перебування на посаді: 2001-2011

Ріст компанії: 9 балів
Корпоративна спадщина: 5 балів
Особиста репутація: 7 балів

Хтось скаже, що Шмідт став знаменитим завдяки геніальності Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Але правда в тім, що під керівництвом Шмідта Google запустила сотні продуктів і виручила від IPO $27 млрд. Він створив усередині компанії особливу культуру, де є багато місця для творчості. При ньому компанія провернула масштабні угоди — купила YouTube, DoubleClick і AdMob. У квітні 2011-го року він поступився місцем CEO Ларрі Пейджу, зберігши за собою крісло глави ради директорів. Як він сам зізнається, найбільше шкодує, що вчасно не розпізнав загрозу в Facebook.

10. Говард Шульц (Howard Schultz), Starbucks

Говард Шульц (Howard Schultz), Starbucks

Перебування на посаді: 1987-2000, 2008 — до сьогодні

Ріст компанії: 5 балів
Корпоративна спадщина: 9 балів
Особиста репутація: 8 балів

Надихнувшись європейським способом життя, Шульц закохав Америку в кав'ярні. Попутно він створив культуру, у якій філіжанка кави коштує $2. У 2000-му році він пішов з поста CEO. Але за сім років Шульц стурбувався тим, у якому стані перебуває його дітище. Він повідомляє тодішньому CEO Джиму Дональду, що компанія розширюється занадто швидко. У 2008-му він знову бере кермо влади у свої руки, щоб урятувати бізнес. Цю антикризову програму вважають однією з найуспішніших у корпоративній історії. Зараз Starbucks заробляє близько $10 млрд. щорічно.

9. Ларрі Еллісон (Larry Ellison), Oracle

Ларрі Еллісон (Larry Ellison), Oracle

Перебування на посаді: 1977 — до сьогодні

Ріст компанії: 9 балів
Корпоративна спадщина: 7 балів
Особиста репутація: 6 балів

У 1977-му році, коли Еллісон разом з партнерами засновував Oracle, на ринку правила IBM. За залишки на ринку боролися Oracle, Informix і Sybase. Переможцем із цієї битви вийшов Еллісон, міцно закріпивши за собою місце на вершині ринку.

8. Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg), Facebook

Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg), Facebook

Перебування на посаді: 2004 — до сьогодні

Ріст компанії: 8 балів
Корпоративна спадщина: 10 балів
Особиста репутація: 5 балів

У 2004-му році він придумав соціальну мережу, сидячи в гуртожитку Гарварда. Нещодавно журнал Time оголосив Цукерберга людиною року, а Goldman Sachs оцінює Facebook у $50 млрд. Террі Семел, колишній CEO Yahoo, який у 2006-му пропонував Цукербергу $1 млрд. за Facebook, розповідає: "Мені не зустрічалися люди, які могли б відмовитися від $1 млрд. Але він сказав, що справа не в ціні. Для нього Facebook — це дитя, яке він хоче ростити й далі. У мене не укладалося це в голові". Потіснити Facebook з вершини намагаються Ларрі Пейдж і Сергій Брін, які запустили нещодавно соціальну мережу Google+.

7. Стів Шварцман (Steve Schwarzman), Blackstone Group

Стів Шварцман (Steve Schwarzman), Blackstone Group

Перебування на посаді: 1985 — до сьогодні

Ріст компанії: 8 балів
Корпоративна спадщина: 9 балів
Особиста репутація: 6 балів

Шварцман став одним з перших, хто зайнявся приватними інвестиціями. Він і його партнери починали з $400 тис., але прагнули конкурувати з Salomon Brothers, Goldman Sachs і Morgan Stanley. Компанія Blackstone стала відома, коли почала скуповувати популярні бренди, наприклад, Hilton Hotels. Після IPO Blackstone у 2007-му році Шварцман одержав звання "короля Уолл-стріт". За даними на 2010-ий рік, Blackstone управляє $128 млрд.

6. Джон Чемберс (John Chambers), Cisco

Джон Чемберс (John Chambers), Cisco

Перебування на посаді: 1995 — до сьогодні

Ріст компанії: 8 балів
Корпоративна спадщина: 7 балів
Особиста репутація: 9 балів

Чемберс приєднався до Cisco в 1991-му році, а в 1995-му доріс до CEO. Ставши главою компанії, він відразу прийнявся втілювати в життя стратегію росту, скупивши за перший рік десятки компаній. У наступному десятилітті під його керівництвом Cisco провела ще кілька багатомільярдних угод, поглинувши Cerent і Linksys. У підсумку Cisco стала найбільшою технологічною корпорацією у світі з ринковою капіталізацією $87 млрд. і річним доходом $40 млрд. Щоправда, у 2012-му році компанія планує скоротити 4-5 тис. співробітників, щоб компенсувати падаючу прибутковість.

5. Джеймі Даймон (Jamie Dimon), JP Morgan

Джеймі Даймон (Jamie Dimon), JP Morgan

Перебування на посаді: 2004 — до сьогодні

Ріст компанії: 8 балів
Корпоративна спадщина: 8 балів
Особиста репутація: 8 балів

Даймон удостоївся в США звання найменш ненависного банкіра. JP Morgan пережила кризу набагато краще інших гравців з Уолл-стріт. Навіть Барак Обама похвалив JP Morgan і Даймонда за хорошу роботу й призвав фінансові компанії брати приклад з JP Morgan. У 2010-му році компанія наростила капітал до $102 млрд.

4. Джеф Безос (Jeff Bezos), Amazon

Джеф Безос (Jeff Bezos), Amazon

Перебування на посаді: 2004 — до сьогодні

Ріст компанії: 8 балів
Корпоративна спадщина: 10 балів
Особиста репутація: 7 балів

У 1994-му році Безос створив книжковий інтернет-магазин Amazon, а зараз уважається одним із найуспішніших інтернет-підприємців в історії. Його головне досягнення — неймовірно ефективна бізнес-модель Amazon. Спочатку він різноманітив асортименти магазина програмним забезпеченням, DVD і комп'ютерними іграми, а зараз продає практично все. Серед його придбань — Zappos, IMDb, Alexa Internet і Audible.com. Зараз ринкова капіталізація найбільшого інтернет-магазина у світі сягає $96 млрд.

3. Білл Гейтс (Bill Gates), Microsoft

Білл Гейтс (Bill Gates), Microsoft

Перебування на посаді: 1975-2000

Ріст компанії: 10 балів
Корпоративна спадщина: 10 балів
Особиста репутація: 6 балів

Гейтс не тільки став одним із засновників Microsoft у середині 1970-х років, але й сильно вплинув на становлення технологічного гіганта. Його критикували за войовничий стиль управління, зате він жорстко контролював продуктову стратегію компанії. Розроблені при Гейтсі Microsoft Windows і Office довели свою важливість для компанії. Гейтс пішов з поста CEO у 2000-му році, а в 2006-му глибоко поринув у доброчинну діяльність, присвячуючи майже увесь час фонду Bill&Melinda Gates Foundation.

2. Джек Уелч (Jack Welch), General Electric

Джек Уелч (Jack Welch), General Electric

Перебування на посаді: 1981-2001

Ріст компанії: 9 балів
Корпоративна спадщина: 8 балів
Особиста репутація: 9 балів

Про стиль управління Уелча ходять легенди. Він не випадково одержав прізвисько "Нейтронний Джек" за оптимізацію GE у 1980-ті роки. Його філософія проста — компанія повинна бути номером один або два в галузі, або вийти із гри. Кар'єру в GE він починав у 1960-ті молодшим інженером-хіміком. За двадцять років роботи Уелч перетворив GE з рядового виробника вартістю $14 млрд. у $140 млрд. конгломерат. У 1999-му журнал Fortune назвав його "менеджером сторіччя". Уелч змінив американську ділову практику, поставивши інтереси акціонерів вище всього й звільняючи співробітників тисячами заради досягнення цілей. "Соціальна відповідальність компанії полягає в тім, щоб бути переможцем", — заявив нещодавно Уелч в інтерв'ю Fortune.

1. Стів Джобс (Steve Jobs), Apple

Стів Джобс (Steve Jobs), Apple

Перебування на посаді: 1976-1985, 1996 — до сьогодні

Ріст компанії: 10 балів
Корпоративна спадщина: 10 балів
Особиста репутація: 7 балів

Джобс став співзасновником Apple в 1976-му році. У 1985-му він залишає компанію через внутрішні суперечки й засновує NeXT Computer. Надалі він викуповує графічний підрозділ LucasFilm, який стає окремою компанією Pixar. А в 1996-му році він повертається в Apple. За наступні 15 років компанія Джобса створює хіти iMac, iPod, iTunes, iPhone та iPad. Зараз капіталізація Apple оцінюється в $326 млрд.

За матеріалами Business Insider, E-xecutive.ru.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)