ТЕНДЕНЦІЇ | HR 18 квітня 2012 р.

HR Барометр 2012

Транснаціональна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) представила результати нового міжнародного дослідження "HR Барометр 2012" (HR-Barometer 2012), в основу якого покладені опитування керівників найбільших компаній світу про тенденції в області зміни заробітної плати, чисельності персоналу, а також тенденцій в області управління персоналом.

PricewaterhouseCoopers (PwC) - HR Барометр 2012 Результати нинішнього опитування керівників найбільших світових компаній свідчать про те, що тривала світова економічна криза змушує керівників стримано оцінювати перспективи росту. Тільки 47% керівників у світі повністю впевнені в перспективах росту своїх компаній у наступні три роки.

На цьому тлі цілком обґрунтованим виглядає той факт, що більшість компаній продовжують заощаджувати на витратах: 66% керівників відзначили, що будуть скорочувати витрати в наступні 12 місяців. Проте, компанії готові заощаджувати багато на чому, але не на персоналі. Кадрове питання як і раніше перебуває в зоні особливої уваги: більше половини керівників (53%) відзначили, що вони збільшили чисельність персоналу у своїх організаціях торік, 51% розраховують збільшити чисельність персоналу в поточному році. І лише 18% керівників бізнесу заявили про те, що планують скоротити персонал цього року. Компанії в періоди спадів у першу чергу намагаються скоротити накладні витрати, але тільки в останню чергу скорочують співробітників.

Пошук талантів й утримання співробітників як і раніше залишається однією з головних проблем для роботодавців. Кожен четвертий керівник змушений відкладати стратегічні ініціативи або відмовлятися від можливостей розвитку бізнесу через брак талантів. За даними опитування, 53% керівників уважають, що одним із найскладніших кадрових завдань є залучення й утримання менеджерів середньої ланки, які мають високий потенціал. Це повною мірою стосується і висококваліфікованого виробничого персоналу, і молодих фахівців. Така ситуація диктує компаніям зміну стратегії по управлінню персоналом. І в найближчий час цим збираються зайнятися три чверті (78%) керівників.

За даними дослідження, 55% компаній уважають, що конкуренція за пошук висококваліфікованих співробітників зросте цього року. Але не тільки залучення в компанію ключових співробітників, але й подальше їхнє утримання усередині організації залишається одним із головних завдань для роботодавців. Дослідження, проведені PwC в 2011-му році, показали, що основна кількість звільнень відбувається протягом першого року роботи, що може свідчити про неправильне формування очікувань співробітників. Більшість компаній (63%) очікують, що рівень звільнень співробітників за власним бажанням в 2012-му році залишиться на тому ж рівні, що й в 2011-му. Разом з тим, автори дослідження вважають, що інвестиції в персонал, а також сильний кадровий резерв забезпечать компаніям конкурентноздатність і ріст.

Основні висновки дослідження:

  • 65% компаній-респондентів збільшили чисельність персоналу в 2011-му році в порівнянні з 2010-им роком. У 2012-му році 57% компаній збираються збільшувати чисельність співробітників. Більшість респондентів планують ріст чисельності співробітників не більше ніж на 5%.

  • 91% компаній-респондентів підвищили рівень заробітної плати своїм співробітникам в 2011-му році, при цьому практично половина компаній (49%) відповіли, що заробітна плата їхніх співробітників виросла в порівнянні з 2010-им роком на 5-10%.

  • 80% компаній мають намір підвищити зарплату своїм працівникам у 2012-му році, що на 11% менше в порівнянні з 2011-им роком. 51% компаній планують ріст заробітної плати на рівні 5-10%.

  • Практично всі учасники опитування мають практику змінної винагороди.

  • Більшість компаній-респондентів (71%) відзначили, що бонуси за результати 2010-го року були виплачені їхнім співробітникам у повному обсязі.

  • Половина учасників (50%) указали, що розмір бонусів, заснованих на результативності, в 2012-му році залишиться на тому ж рівні, що й торік. При цьому 33% компаній планують підвищити розмір бонусів своїм співробітникам.

  • Більше половини опитаних компаній (55%) уважають, що конкурентна боротьба за пошук висококваліфікованих співробітників на ринку праці зросте в 2012-му році в порівнянні з 2011-им. При цьому, більшість компаній (63%) відзначають, що рівень звільнень співробітників за власним бажанням залишиться на тому ж рівні, що й торік.

  • Майже половина учасників (49%) відповіли, що рівень залученості персоналу в 2011-му році залишився на тому ж рівні, що й у 2010-му. В поточному році компанії очікують, що така ситуація збережеться.

За матеріалами Центру гуманітарних технологій.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)