ТЕНДЕНЦІЇ | Data & Analytics 2 липня 2020 р.

Топ-10 трендів в області даних і аналітики

Компанія Gartner виявила топ-10 тенденцій в області даних і аналітики, які можуть дозволити компаніям успішно подолати фінансові та операційні труднощі, викликані пандемією.

Топ-10 трендів в області даних і аналітики

«Щоб впроваджувати інновації в посткоронавірусному світі, лідерам в області даних і аналітики буде потрібен ще більш швидкий і масштабний аналіз із точки зору обробки і доступу для досягнення успіху в умовах безпрецедентних змін на ринку», — прокоментувала Ріта Саллам (Rita Sallam), віце-президент із досліджень в Gartner.

Отже, за версією Gartner, головними трендами, що впливатимуть на ринок даних і аналітики, є наступні.

1. Більш розумний, швидкий і відповідальний штучний інтелект

По-перше, було досягнуто прогрес у використанні технології штучного інтелекту (AI), в тому числі машинного навчання (ML) і обробки природної мови (NLP), що забезпечило розуміння і прогнозування поширення вірусу й ефективності можливих контрзаходів.

Крім того, методи штучного інтелекту, такі як навчання з підкріпленням (RL) і розподілене навчання (DL), були впроваджені в стратегії забезпечення безперервності бізнесу, що підвищує гнучкість і адаптованість.

Gartner прогнозує, що до 2024 року 75% компаній перейдуть від пілотного AI до його експлуатації, що призведе до п’ятикратного збільшення потокової інфраструктури передачі даних і аналітики.

2. Відхилення панелі приладів

Візуальне середовище типу «вкажи і клацни» (point-and-click) повинне бути замінене більш автоматизованими і орієнтованими на користувача засобами отримання інформації.

Це буде означати скорочення кількості певних систем інформаційних панелей на користь динамічних історій даних, що використовують технології автоматизації, такі як розширена аналітика і NLP.

3. Інтелект прийняття рішень

Інтелектуальна система прийняття рішень — область AI, яка забезпечує основу для найкращої практики проектування, моделювання, виконання і моніторингу моделей і процесів прийняття рішень, — є ще однією тенденцією, котра виникла під час пандемії.

Згідно Gartner, більше третини великих організацій до 2023 року будуть покладатися на аналітиків інтелектуальних систем прийняття рішень, таких як моделювання рішень.

4. Х-аналітика

X-аналітика відноситься до ряду структурованого та неструктурованого контенту, такого як текстова, відео- та аудіо-аналітика, в якій «X» є змінною даних.

У поєднанні з AI та іншими автоматизованими методами X-аналітика має відіграти ключову роль у складанні планів майбутніх криз і стихійних лих із використанням можливостей ідентифікації та прогнозування.

5. Доповнене управління даними

Доповнене управління даними включає AI і ML для оптимізації і поліпшення операцій, а також перетворює метадані, які використовуються при аудиті та в звітах, у потужні динамічні системи.

Цей вид технології може аналізувати великі вибірки експлуатаційних даних, налаштовувати операції й оптимізувати конфігурацію, безпеку і продуктивність.

6. Хмари

Ще одна актуальна область технологій, запевняє Gartner, — це хмара, яка більше не ставить питання про те, чи важливо це для операцій з даними і аналітикою або скільки воно коштує. Важливо те, як це може відповідати вимогам продуктивності робочого навантаження, які виходять за рамки прайс-листа.

Було передбачено, що публічні хмарні сервіси будуть необхідні для 90% інновацій в області даних і аналітики, оскільки особи, які приймають рішення, продовжують боротися за приведення відповідних сервісів у відповідність з правильними варіантами використання.

7. Зіткнення світів даних і аналітики

Пропозиція наскрізних робочих процесів, що доповнюються розширеною аналітикою, тепер стирає відмінності між ринками даних і аналітики.

Це очікуване зіткнення між двома областями налаштоване на посилення взаємозв’язку та взаємодії між даними й аналітичними ролями, які раніше були розділені.

У свою чергу, спектр ролей на цих двох ринках буде поширюватися на такі посади, як дослідник інформації і цивільний розробник.

8. Маркетплейси і біржі даних

Маркетплейси і біржі даних надають окремі платформи для компонування даних третіх сторін і зниження витрат.

Gartner прогнозує, що до 2022 року 35% великих компаній будуть вести бізнес через офіційні онлайн-ринки даних, будь то покупці або продавці.

9. Блокчейн у даних та аналітиці

Блокчейн також зіграв свою роль у підтримці даних і аналітики, надаючи повну лінійку активів і транзакцій, а також прозорість для складних мереж учасників.

За допомогою блокчейна можна відстежувати дуже багато змін, але в сфері даних його можна застосовувати для перевірки достовірності джерел інформації (фейкові новини) або підроблених відео (діпфейки).

За оцінками Gartner, до 2021 року більшість приватних і ексклюзивних блокчейнів будуть замінені реєстровими СУБД, які надають більш привабливі варіанти для аудиту джерел даних на окремому підприємстві.

10. Відносини складають основу цінності даних і аналітики

Нарешті, Gartner передбачив процвітаюче майбутнє графічної аналітики, яка дозволяє досліджувати відносини між відповідними компаніями, приватними особами і транзакціями, а також допомагає особам, які приймають рішення, знаходити невідомі відносини в даних і аналізувати ті дані, які нелегко досліджувати за допомогою більш традиційних засобів.

За прогнозами, до 2023 року 30% організацій в усьому світі будуть використовувати графічні технології для більш швидкої контекстуалізаціі при прийнятті рішень.

За матеріалами "Top 10 data and analytics trends revealed by Gartner", Information Age.

Ілюстрація: growthbusiness.co.ukЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Емоційний успіхЕмоційний успіх

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)