Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


БІЗНЕС-ОСВІТА | Працевлаштування 8 червня 2006 р.

Повернення випускників МВА на ринок праці

Кожного року видання The Wall Street Journal публікує щорічний рейтинг бізнес-шкіл, базуючись на результатах дослідження корпоративних рекрутерів. У книзі "The Wall Street Journal Guide to the Top Business Schools 2006" редактор журналу Рональд Елсоп (Ronald Alsop) здійснює глибокий аналіз результатів дослідження і пропонує свою точку зору на сучасну ситуацію навколо бізнес-шкіл.

Після спаду рівня працевлаштування випускників МВА, ринок праці нарешті почав очікуваний підйом. Компанії, які традиційно беруть на себе основну частину працевлаштування випускників МВА, тобто фінансові і консалтингові фірми, повернулися на кампуси шкіл у 2004-2005-му навчальному році. Інші організації, які не так сильно віддалилися за час спаду, також збільшили набір власників дипломів МВА. Все це призвело до того, що теперішній сезон став найбільш спекотним з моменту швидкого падіння, яке почалося в 2001-му році.

Опитування директорів бізнес-шкіл з питань працевлаштування, проведене спеціалістами МВА Career Services Council, виявило, що майже 75% із них очікують подальшого покращення ситуації на ринку. Четвертина респондентів переконана, що ситуація не зміниться. Жоден із опитаних не висловив думки, що ситуація щодо працевлаштування випускників МВА може погіршитися.

Деякі консалтингові та технологічні компанії попсували свої стосунки зі студентами МВА у 2001-2002-му роках, коли бізнес пішов на спад, а разом із тим зменшилася кількість запрошень на роботу. Ті ж, хто не став зменшувати обсяги найму випускників МВА, вважають, що зробили правильно.

Найважче доведеться тим, хто вирішив кардинально змінити сферу своєї діяльності. Однією із основних вимог до кандидатів завжди був досвід роботи у тій сфері, в якій він збирається надалі працювати. Випадки, коли компанія бере на роботу людину, яка не здатна продемонструвати функціонального досвіду, доволі рідкісні. Тому фінансовому аналітику буде складно перейти, скажімо, в галузь маркетингу. Такий варіант міг спрацювати хіба що у 90-х роках, коли за талановитих спеціалістів мало не билися.

Більшість бізнес-шкіл відрапортували, що активність рекрутерів значно виросла уже наприкінці цієї весни. Причина полягає в тому, що деякі компанії продовжують приймати випускників на роботу за принципом "моментального найму", тобто коли компанії потрібно зайняти вакансію, а не очікувати розширення своєї діяльності.

Рекрутери з Уолл-Стріт повернулися в цьому році на кампус Stern School of Business при New York University. "Головний наголос робиться на банківську справу та консалтинг", — стверджує Gary Fraser, замісник декана по роботі зі студентами. До весни пропозиції по роботі отримали 75% студентів школи, а інші не поспішали впадати в паніку.

Після кількох років заниженого рівня компенсацій студенти МВА, схоже, знову зможуть бути при грошах. За даними дослідження Wall Street Journal/Harris Interactive, приблизно половина компаній збільшила у 2005-му році стартовий рівень зарплатні. 55% рекрутерів планують встановити початкову зарплатню в діапазоні від 75 до 100 тисяч доларів. 20% пропонують випускникам МВА від 50 до 75 тисяч, а найбільш щедрі (13%) платитимуть від 100 до 125 тисяч доларів.

Рівень фінансової компенсації зростає, хоча таких величезних грошових винагород, як за часів dot-com, більше немає. Компанії хочуть переконатися, що зарплати, які вони пропонують, є конкурентноспроможними, але знаходяться в межах розумного.

За матеріалами MBA ZoNe, MBA Strategy.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Глобальный кризис. За гранью очевидногоГлобальный кризис. За гранью очевидного
Связи — не главное. На чем держится прочный бизнесСвязи — не главное. На чем держится прочный бизнес
Руководить с юмором. Динамика успехаРуководить с юмором. Динамика успеха
Мир 3.0. Глобальная интеграция без барьеровМир 3.0. Глобальная интеграция без барьеров
Совет на миллион. Измени мир и заработай состояниеСовет на миллион. Измени мир и заработай состояние

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)