БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA для CIO 20 червня 2006 р.

Наскільки важливим є ступінь MBA?

Кар'єрний шлях до крісла директора з інформаційних технологій колись починався із диплому про вищу освіту в галузі інформатики та досвіду роботи у галузі ІТ. Але сьогодні, коли технології стають найпотужнішою зброєю у боротьбі з конкурентами, необхідність вищої бізнес-освіти у цій галузі стає очевидною.

Для Lisа Johnson, керівника відділу безпеки у Nike степінь MBA став основним фактором, через який вона зайняла свою високу управлінську посаду. На останній RSA Conference 2005, що відбулась у Сан-Франциско, Johnson сказала, що вивчення мови бізнесу допомогло їй зрозуміти і навчитися спілкуватися із іншими управлінцями вищих ланок: "Коли я хочу поговорити з бізнес-командою, мені слід навчитися розмовляти їхньою мовою. Потрібно розуміти основну необхідність власного бізнесу, а вона полягає не лише у впровадженні ІТ-системи".

Директори з інформаційних технологій знаходяться на своєрідному перехресті, стверджують Marianne Broadbent та Ellen Kitzis, автори The New CIO Leader: "Перед сучасними керівниками з інформаційних технологій лежить два шляхи. Один веде до позиції лідера та керівника підприємства, а інший — до технічного управління". Kitzis наголошує на тому, що 30-40% клієнтури Gartner Executive Program — партнерської організації, яка включає 2000 директорів з інформаційних технологій — мають бізнес-освіту або пов'язані із нею більше, ніж із традиційними інформаційними технологіями.

Тенденції говорять про те, що потреби більшості керівників з інформаційних технологій виходять за чисто технологічні рамки. 18% займаються інноваційною діяльністю, 17% працюють над корпоративною стратегією, а 11% займаються фінансовою аналітикою. І хоча більшість з них все ще починає свою кар'єру саме у сфері ІТ, майже всі отримують додатковий досвід із нетехнологічних сфер (наприклад, консалтингової, адміністративної, інжинірингової чи фінансової).

Відповідно до вищезгаданих тенденцій змінюється і поведінка тих навчальних закладів, які надають освіту в галузі інформаційних технологій. Kenneth B. Dunn, декан Carnegie Mellon University's Tepper School of Business, стверджує: "Керівники передових компаній, наймаючи на роботу спеціаліста з ІТ, передусім хочуть людину, яка має ступінь МВА. Стратегія нашого навчального закладу якраз і полягає в тому, щоб надавати студентам знання про справжню силу технологій, які вони зможуть перетворити у стратегічну перевагу компанії".

Підвищення інтересу до формальної бізнес-освіти є причиною ще однієї тенденції: зменшенні кількості студентів на спеціальність з комп'ютерних технологій. У 2003-му році таке падіння кількості випускників-бакалаврів склало 3%, а у 2004-му вже 7%.

Ярослав Федорак, за матеріалами CIO Strategy Center.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
30-31 травня 2018
Київ
Управління проектами (Олег Андрієнко)
30 травня 2018
Київ
Побудова системи оплати за результатом KPI — МОТИВАЦІЯ 4.0 (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
6-7 червня 2018
Київ
Фахівець із закупівель. Ефективна закупівля від А до Я (Вікторія Березіна)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Тайные мысли успешных женщинТайные мысли успешных женщин
Личная эффективность. Harvard Business Review: 10 лучших статейЛичная эффективность. Harvard Business Review: 10 лучших статей
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Уверенность в себе. Умение контролировать свою жизньУверенность в себе. Умение контролировать свою жизнь
Война за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творитьВойна за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творить


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)