ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 2.0. Бізнес-конференція на основі реальних кейсів


БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA для CIO 20 червня 2006 р.

Наскільки важливим є ступінь MBA?

Кар'єрний шлях до крісла директора з інформаційних технологій колись починався із диплому про вищу освіту в галузі інформатики та досвіду роботи у галузі ІТ. Але сьогодні, коли технології стають найпотужнішою зброєю у боротьбі з конкурентами, необхідність вищої бізнес-освіти у цій галузі стає очевидною.

Для Lisа Johnson, керівника відділу безпеки у Nike степінь MBA став основним фактором, через який вона зайняла свою високу управлінську посаду. На останній RSA Conference 2005, що відбулась у Сан-Франциско, Johnson сказала, що вивчення мови бізнесу допомогло їй зрозуміти і навчитися спілкуватися із іншими управлінцями вищих ланок: "Коли я хочу поговорити з бізнес-командою, мені слід навчитися розмовляти їхньою мовою. Потрібно розуміти основну необхідність власного бізнесу, а вона полягає не лише у впровадженні ІТ-системи".

Директори з інформаційних технологій знаходяться на своєрідному перехресті, стверджують Marianne Broadbent та Ellen Kitzis, автори The New CIO Leader: "Перед сучасними керівниками з інформаційних технологій лежить два шляхи. Один веде до позиції лідера та керівника підприємства, а інший — до технічного управління". Kitzis наголошує на тому, що 30-40% клієнтури Gartner Executive Program — партнерської організації, яка включає 2000 директорів з інформаційних технологій — мають бізнес-освіту або пов'язані із нею більше, ніж із традиційними інформаційними технологіями.

Тенденції говорять про те, що потреби більшості керівників з інформаційних технологій виходять за чисто технологічні рамки. 18% займаються інноваційною діяльністю, 17% працюють над корпоративною стратегією, а 11% займаються фінансовою аналітикою. І хоча більшість з них все ще починає свою кар'єру саме у сфері ІТ, майже всі отримують додатковий досвід із нетехнологічних сфер (наприклад, консалтингової, адміністративної, інжинірингової чи фінансової).

Відповідно до вищезгаданих тенденцій змінюється і поведінка тих навчальних закладів, які надають освіту в галузі інформаційних технологій. Kenneth B. Dunn, декан Carnegie Mellon University's Tepper School of Business, стверджує: "Керівники передових компаній, наймаючи на роботу спеціаліста з ІТ, передусім хочуть людину, яка має ступінь МВА. Стратегія нашого навчального закладу якраз і полягає в тому, щоб надавати студентам знання про справжню силу технологій, які вони зможуть перетворити у стратегічну перевагу компанії".

Підвищення інтересу до формальної бізнес-освіти є причиною ще однієї тенденції: зменшенні кількості студентів на спеціальність з комп'ютерних технологій. У 2003-му році таке падіння кількості випускників-бакалаврів склало 3%, а у 2004-му вже 7%.

Ярослав Федорак, за матеріалами CIO Strategy Center.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
12 травня 2017
Київ, Готель «Мир»
Оплата за результатом KPI — мотивація 4.0 (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
16 травня 2017
Київ, kmbs
Управління репутацією в розгалуженій бізнес-структурі: як налагодити систему зсередини? (Євген Загорулько)
18-19 травня 2017
Київ, БЦ «Кубик»
Складська логістика торгового підприємства (Віктор Барановський)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Нетворкинг для интровертовНетворкинг для интровертов
Обрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивнымОбрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивным
Миф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть всеМиф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть все
У них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не училУ них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не учил
Продуктивный ниндзя. Работай лучше, получай больше, люби свое делоПродуктивный ниндзя. Работай лучше, получай больше, люби свое дело


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)