БІЗНЕС-ОСВІТА | Театральний підхід 11 липня 2013 р.

У бізнесі як на сцені

Автор: Аймі Стін (Aimee Steen)
Джерело: MBA Strategy

Що спільного може бути між бізнесом і театром? Насправді, більшість провідних бізнес-шкіл світу давно використовують уроки акторської майстерності, щоб розвивати лідерські здібності своїх студентів.

У бізнесі як на сцені
Ілюстрація: Shutterstock
У бізнесі, як і на сцені, у кожного є своя роль. Результат роботи кожного члена колективу залежить, у першу чергу, від особливостей поведінки.

Сьогодні багато бізнес-шкіл використовують ази театрального мистецтва, щоб розвивати лідерські та комунікативні здібності своїх студентів. Метою такого методу є не розвиток акторських навичок у студентів, а використання стратегій акторської майстерності в підходах до різних ситуацій у бізнесі.

Вперше подібна практика була використана на Заході. У США зараз багато бізнес-шкіл вводять факультативи з театральній майстерності. Серед них MIT Sloan School of Management та Stanford Graduate School of Business. В університетах континентальної Європи і Великобританії для цього користуються послугами спеціальних тренінгових агентств.

Як говорить Джефф Черч (Geoff Church), директор і засновник акторської трупи Dramatic Resources, немає ніяких сумнівів, що саме у Великобританії вперше використали подібну стратегію. На сході практика театрального підходу менш поширена. Dramatic Resources почала працювати з Insead в Абу-Дабі і Бангкоку, з недавнього часу співпрацює з індійським агентством з працевлаштування Adecco. Також агентство успішно співпрацює з Оксфордською школою Said, Durham University Business School у Великобританії, IMD у Швейцарії. Як показує досвід, заняття з професійними акторами дуже ефективні.

У MIT студенти роблять постановку шекспірівського «Гамлета» в рамках програми «EnActing leadership: Shakespeare and performance». Старший викладач курсу менеджменту комунікацій у МIT Крістін Келлі (Christine Kelly) зазначає, що ідентифікація з шекспірівськими героями в контексті лідерства допомагає студентам проявляти себе в стресових ситуаціях. Гра на сцені змушує людину роздумувати над тією чи іншою ситуацією.

У MIT Даена Гярделла (Daena Giardella) в рамках курсу імпровізаційного лідерства вчить своїх студентів експериментувати в різних ситуаціях. Деякі люди більш активні і комунікабельні, хтось більш тихий і замкнутий. На цьому курсі студентів вчать йти від звичної їм манери поведінки, виходити зі своєї зони комфорту.

За словами викладача курсу «Acting with power» Дебори Грюнфельд (Deborah Gruenfeld) у Stanford, у кожного з нас є приховані здібності. Акторська майстерність дає можливість розкрити їх через сценічний образ, адже частиною саморозвитку є пошук більш ефективного способу поведінки в колективі.

Ед Фрімен (Ed Freeman) викладає курс «Leadership and theatre: Ethics, innovation and creativity» у Darden School of Business університету Вірджинії. Він зазначає, що багато студентів вважають, нібито гра на сцені не є справжньою, автентичною. Але, насправді, це просто погана гра. Щоб досягти успіху, потрібно грати «з почуттями».

Багата уява може допомогти розвинути бізнес-здібності. Кожен керівник прагне до постійного зростання, але не багато хто з них дають волю своїм підлеглим, щоб ті проявили свої креативні якості.

Багато чого в акторській майстерності залежить від так званої мови тіла. Більшість акторів з упевненістю можуть сказати, що мова тіла сприяє психологічній трансформації. Основою є експерименти зі способами управління своїм тілом і вправи з вокалу. Далі ви вчитеся виражати емоції за допомогою фізичних сигналів. Іноді навіть правильний ритм дихання може допомогти налагодити комунікацію.

За словами Джеффа Черча, дуже багато чого в бізнес-середовищі залежить від зовнішніх проявів себе. Багато хто вважає, якщо людина здатна встати напроти аудиторії і вести себе переконливо, натхненно, викликаючи прихільність людей, то це справжній лідер, якщо ні — то людина не цілком компетентна.

Основна ціль акторських навичок — надати людині більше впевненості в собі, навчити бути самим собою і, при цьому, зуміти показати себе в якості лідера. Заняття з акторської майстерності навчають не надягати маски, а висловлювати свої емоції, проявляти співчутливість по відношенню до інших, бути впевненим у собі і більш відкритим.

Як говорить професор Фрімен: «Це уроки ефективного прояву себе як людини».

За матеріалами "MBA students learn that all the business world’s a stage", Financial Times.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)