БІЗНЕС-ОСВІТА | Відмінності шкіл 2 квітня 2015 р.

Чим відрізняється топова бізнес-школа від звичайної?

Автор: Павло Петриченко
Джерело: Освіта.UA

Що викладається на кращих програмах MBA, чого не вивчають у звичайних бізнес-школах? Які особливі знання отримують випускники топових бізнес-шкіл? Що робить їх випускників бажаними для провідних компаній світу? Вашій увазі пропонується три істотні відмінності топової програми MBA від звичайної програми з низьким рейтингом.

Чим відрізняється топова бізнес-школа від звичайної?
Ілюстрація: Shutterstock
Асиметричне відношення до випускників топових і звичайних бізнес-шкіл на Заході ще більш виражено, ніж в Україні. Наприклад, в Лос-Анджелесі рекрутери провідних компаній часто навіть не розглядають кандидатури випускників, які не мають дипломів провідних бізнес-шкіл. Кандидати, які претендують на престижні посади в бізнесі, говорять про приголомшуючу асиметрію доступу до вакансій випускників топових і нерейтингових бізнес-шкіл в США.

Насправді така асиметрія не означає, що освіта в топовій школі значно відрізняється з точки зору курсів, які входять до програми MBA, від шкіл нижчого рівня. Тим не менш, кращі бізнес-школи відрізняються від звичайних трьома істотними складовими: студентами, викладачами та роботодавцями.

Випускник шкіл Мічигану і Гарварда українець Роман Рубченко розповів Освіта.ua наступне: «Що таке MBA? Це хіба знання? Ні, це не знання! Знання можна з книг почерпнути. Ті люди, які вважають, що це економіка, бухгалтерський облік, фінанси, помиляються. MBA — це люди. Це професори і самі студенти. Хороший професор — так, він розповість про фінанси. Але я більше навчуся, ґрунтуючись на його досвіді викладання, на тому, як він розповідає різні історії, в якому контексті викладає теорію. А слухачі — це ті люди, у яких був хороший досвід, які можуть відповідно відреагувати на слова професора. Тому якщо контингент невисокого рівня, то який внесок він внесе в моє освіту?».

Цю ж думку в інтерв’ю Освіта.ua озвучив і Випускник «INSEAD» Олег Гончаренко: «Йдеться про три основні особливості. Перша — це метод навчання case-study. Тобі не розповідають теорію, а дають конкретні кейси з описом конкретних компаній та індустрій. Друга — це пул викладачів, які створюють певну атмосферу. І третя — це самі студенти, оскільки те, що розповідає професор, — це всього лише 10-15% засвоюваного матеріалу».

В обговореннях цієї теми на форумах учасники сходяться до думки, що кращі бізнес-школи трансформують людей, в той час як школи з низьким рейтингом і онлайн-програми пропонують просто серію академічних та практичних курсів.

Три відмінності топової бізнес-школи від простої:

Перше. Можливість спілкування з успішними одногрупниками і випускниками, які багато чого досягли, мають багатий практичний досвід і високий інтелект. Для реалізації цієї переваги, провідні бізнес-школи висувають високі вимоги до вступників на програми, що відсіває малодосвідчених і малоуспішних кандидатів. Крім того, самі школи, як правило, активно підтримують нетворкінг і клуби спілкування своїх випускників, що створює для учасників програм вагому перевагу.

Друге. Професорсько-викладацький склад. Якщо у звичайній школі вам запропонують вирішити кейс, написаний відомою в бізнесі або уряді людиною, то в топовій бізнес-школі цей кейс вам запропонує сам автор: відомий бізнесмен чи політик.

«Наприклад, Хілларі Клінтон могла прийти до нас в Гарвард і рік викладати. Такі люди не малюють моделі, а розповідають, як буває в житті на практиці. Ти розумієш, що ці люди такі ж, як і ми — просто ми вирішуємо замовити каву або чай, а вони вирішують, як запобігти війні. Вони так само дихають, так само їдять, так само хвилюються, так само невпевнено себе почувають. Це дуже сильно допомагає, коли ти спілкуєшся з людьми високого рівня у вузькому колі. Якщо ж говорити про хороших викладачів в цілому, то у них є якась ідея, якась концепція, яку вони прагнуть передати. Ця концепція ґрунтується на їх унікальному досвіді, аналізі та збірному підході. Завдяки своєму досвіду вони компонують унікальні програми, яких ніде в іншому місці не знайдеш», — розповідає Роман Рубченко.

Третє. Доступ до кращих компаній світу, які відправляють рекрутерів в бізнес-школи, щоб отримати в свої ряди перевірених репутацією шкіл випускників. Цей процес називається on campus recruitment і, відповідно, дає випускникові набагато більший шанс отримати роботу в бажаній індустрії, в бажаній компанії.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "SMM коктейль: як створити успішний Fb і Instagram" (Юлія Піскун). -50% для перших 4-х учасників
2 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників
3-4 червня 2017
Київ, БЦ «Кубик»
Влада. Управління. Лідерство (Олександр Сударкін, Ігор Солодов)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Пробуй — получится! Когда вы в последний раз что-то делали впервые?Пробуй — получится! Когда вы в последний раз что-то делали впервые?
Преврати себя в бренд! 50 верных способов перестать быть посредственностьюПреврати себя в бренд! 50 верных способов перестать быть посредственностью
Миллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образованияМиллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образования
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту
Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)