БІЗНЕС-ОСВІТА | Онлайн-MBA 18 серпня 2015 р.

Як правильно вибрати онлайн-програму MBA?

Джерело: Освіта.UA

Десять запитань, які допоможуть вибрати програму гідну витрачених на неї ресурсів.

Як правильно вибрати онлайн-програму MBA?
Ілюстрація: Shutterstock
Не всі онлайн-програми MBA однакові. Тому, щоб вибрати програму гідну витрачених на неї ресурсів, постарайтеся поставити собі наступні 10 запитань, які пропонують декани закордонних бізнес-шкіл на підставі свого досвіду роботи в бізнес-освіті.

1. Чи має школа міжнародну акредитацію? Програма, яка не має гідної акредитації, швидше за все, виявиться тратою часу і грошей. Роботодавці не довіряють таким програмам, тому не робіть цього і ви.

Безперечними лідерами визначення світових стандартів у бізнес-освіті є три всесвітньо відомі акредитуючих структури: AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) — основна акредитуюча організація США, AMBA (Association of MBAs) — європейська акредитуюча організація, розташована у Великобританії, і EFMD (European Foundation for Management Development) — Європейський фонд розвитку менеджменту, що знаходиться в Брюсселі.

Акредитацією бізнес-шкіл в Східній Європі займається Асоціація розвитку менеджменту країн Центральної та Східної Європи CEEMAN (Central and East European Management Development Association) створена в 1993 році з метою прискорення розвитку управлінських технологій.

Якщо ваша програма або бізнес-школа, яка її надає не має акредитації цих лідируючих організацій, можливо, вона присутня в авторитетних світових чи національних рейтингах. Щоб переконатися в тому, що програма дійсно акредитована або присутня в рейтингу, відвідайте сайт відповідної акредитуючої організації.

2. Чи отримують випускники точно такий же диплом, як і слухачі кампусу? В ідеалі, диплом випускника онлайн-програми повинен не відрізнятися від диплома, який отримує випускник, що навчався безпосередньо на кампусі бізнес-школи.

3. Чи можна переводитися з онлайн-програми на кампус? Ще одним критерієм того, що бізнес-школа дуже серйозно ставиться до своєї програми, є те, що вона дозволяє своїм слухачам переводитися з онлайн на стаціонарний курс. Готовність школи на такий крок, говорить про те, що навчання на онлайн-програмі проходить за найвищими стандартами школи.

4. Які результати навчання для студентів, які закінчили програму? Школа повинна бути в змозі надати Вам статистику про те, скільки студентів завершили програму і які їхні успіхи в працевлаштуванні. Можливо вам також вдасться з'ясувати як вони просуваються по службі і чи отримують підвищення заробітної плати.

5. Які послуги надає програма? Студенти, що проходять онлайн-програму не мають переваги вчитися на кампусі пліч-о-пліч з іншими студентами, а також спілкуватися з рекрутерами. Дізнайтеся про можливості нетворкінгу і доступу до кар'єрного офісу школи.

6. Які технології викладання використовує школа? Давно минули ті часи, коли викладачі входили в студію, записували лекції і відправляли їх в Інтернет.

Якісні програми будуть пропонувати записані лекції, живі програми, де ви зможете взаємодіяти з викладачами та платформи, де ви зможете спілкуватися з такими ж як ви студентами. Ви також можете очікувати наявності інтерактивних дошок обговорення, де студенти можуть ставити питання і чекати своєчасної відповіді від викладачів.

7. Хто буде викладати на програмі? В ідеалі ви повинні побачити ті ж самі імена викладачів, що і на очній формі навчання. Якщо школа не надає кращих своїх викладачів у своїй онлайн-програмі, не довіряйте їй.

8. Скільки годин на тиждень ви повинні присвятити програмі? Більшість установ наполягають на тих же вимогах до змісту онлайн-курсів, що і при очному навчанні. Тим не менш, заняття можуть бути рознесені у часі по-різному. Дізнайтеся наскільки графік занять підходить для вашого ритму життя.

9. Які можливості нетворкінгу? На очних програмах частка освітнього досвіду, одержуваного завдяки нетворкінгу може перевищувати 50%. Інтернет трохи змінює цей порядок. Як правило, ви не побачите ваших колег обличчям до обличчя кожен день. Ось чому важливо дізнатися, які можливості ви будете мати для особистої взаємодії і командних проектів.

Вам також бажано дізнатися, як будуть сформовані команди для роботи над спільними проектами протягом всієї програми. Бажано, щоб програма мала поєднання довгострокових командних проектів і короткострокових сесій обміну досвідом.

10. Які можливості дає онлайн-MBA в плані спеціалізації? Якщо ви розглядаєте кар'єру в певній сфері, переконайтеся, що ви можете відвідувати посилені курси в цій області. Перевірте онлайн-програми на можливість відпрацювання ваших навичок за спеціалізацією.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28-29 листопада 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
29-30 листопада 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)