БІЗНЕС-ОСВІТА | Проблеми навчання 11 листопада 2015 р.

Чого не навчать у бізнес-школі

Бізнес-школи активно змагаються між собою, пропонуючи все досконаліші програми. Але «так само, як оволодіння основами фізики не може гарантувати успішне завершення стрибка на мотоциклі, знання з управління бізнесом не є запорукою виживання на ринку», — зазначає Джейсон де Мерс (Jayson DeMers), засновник та CEO SEO-фірми AudienceBloom.

Джейсон де Мерс (Jayson DeMers)
Джейсон де Мерс
(Jayson DeMers)
Ось п’ять найпоширеніших проблем, з котрими, як зазначає де Мерс, стикаються випускники більшості бізнес-шкіл.

1. Управління грошовими потоками

Кожному випускникові бізнес-школи достеменно відомо, що таке грошові потоки та як ними правильно управляти. Проте мало хто знає про тиск, який спричиняє безперервна потреба в коштах.

Якщо хочете мати достатньо грошей для того, щоб утримуватися на плаву, то ви мусите постійно продивлятися банківські звіти та приділяти найпильнішу увагу рахункам фірми. Варто пам’ятати: один неправильний крок і в навіть прибутковому бізнесі може статися збій, який запустить ланцюгову реакцію, що загрожуватиме його фінансовій системі.

2. Потреба приймати велику кількість рішень

Необхідність приймати занадто багато рішень протягом короткого періоду часу може спантеличити будь-кого. Навіть такі прості речі, як вибір краватки чи меню на обід, накладаючись на загальну кількість рішень, котрі ви прийматимете щодня, впливатимуть на вашу здатність функціонувати, не наражаючись на стрес.

Бізнес-школи навчають різних підходів, які допомагають суттєво покращити якість управлінських рішень. Проте в аудиторії неможливо навчитися вмінню тримати себе в руках у ситуації, коли доводиться робити десятки (а то й сотні) важливих виборів. Делегування, техніки релаксації та управління процесом прийняття рішень — це допоможе вам незмінно залишатися на висоті.

3. Реальна поведінка споживачів

Ми дуже любимо вдавати, що вміємо передбачати дії споживачів, а тому не шкодуємо грошей на дослідження ринку та опитування покупців. У бізнес-школі можна почерпнути багато корисних знань щодо прогнозування споживчої поведінки, скажімо, навчитися розпізнавати купівельні звички та прораховувати ймовірну реакцію клієнтів на певний рівень цін.

Втім, поведінка реальних покупців рідко коли відповідає прогнозам (або принаймні суттєво відхиляється від них). І з цим вам неминуче доведеться стикнутися. Коли ж це станеться, то слід знати, як діяти, не панікуючи та не кидаючись переглядати свою бізнес-стратегію.

4. Брак часу

Бізнес-школи навчають різних речей, котрі потрібно робити кожного дня, тижня чи місяця, наприклад, як відстежувати зміни у зовнішньому середовищі та як розробляти сценарії дій в умовах, коли зненацька гримне криза. Хоча навряд чи вас попередять про те, що на все це ніколи не вистарчатиме часу.

Підготуйтесь до того, що у вашому переліку буде більше завдань, ніж ви чи ваша команда зможете опрацювати. Отже, замість планування — хто, що й коли робитиме — краще продумайте, без виконання яких задач можна обійтися та як швидко ви можете впоратися з іншими, не жертвуючи при цьому якістю.

5. Вміння подобатися

Звісно, успішність керівника не може вимірюватися його популярністю, але все одно — не маючи певної харизми, успіху в бізнесі не досягти. Якщо хочете, щоб у вас були працівники та партнери, то мусите виявляти доброзичливість, правильно вибирати тон розмови та мати в собі щось, що дало б вам змогу заслужити повагу інших. Якщо ж ви сподіваєтесь знайти інвесторів, то вам знадобляться вміння налагоджувати контакти й впевнено обґрунтовувати свою думку, а також здатність сприймати незвичні для себе ідеї.

Бізнес-школа мало що може зробити для розвитку ваших особистісних якостей і якщо ви не вмієте подобатися іншим, вам важко буде налагоджувати зв’язки, без чого неможливо ствердитись у діловому світі. Але хорошою новиною є те, що майстерності знаходити підхід до різних людей можна при бажанні навчитися.

Коледжі та університети можуть дати вам дуже багато, але все ж таки найкращий вчитель — це досвід. Лише проходячи крізь процес заснування бізнесу та управління ним, відчуваючи все «на власній шкірі», ви зможете освоїти всі нюанси підприємництва та навчитеся долати перепони.

Невдача — це напрочуд корисний урок, звісно, якщо ви зможете впоратися з пережитим шоком. Тому не бійтесь помилок — вам так чи інакше їх не уникнути. Вивчайте все, що можна вивчити у навчальному закладі, а потім виходьте в реальний світ та починайте щось робити.

За матеріалами "5 Problems Business School Won't Prepare You For", Entrepreneur.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєтеСиндром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)