БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 30 листопада 2015 р.

Найкращі MBA-програми 2015-го року за версією Poets&Quants

Найкращі MBA-програми 2015-го року за версією Poets&Quants Коли Ліббі Леффлер (Libby Leffler), старший менеджер зі стратегічних партнерств Facebook, вирішила пройти курс MBA, вона, практично не коливаючись, обрала Гарвардську бізнес-школу (HBS). «Я усвідомила потребу вийти поза межі своєї ролі та зануритися в незнайоме динамічне середовище, — розповідає Леффлер. — Метод кейсів спонукає навчатися саме так: ви мусите швидко проникнути в сутність питання, синтезувати велику кількість (здебільшого неповної) інформації, а потім долучитися до продуктивної розмови з тими, хто знаходиться в аудиторії разом з вами».

Саме висока якість навчальних курсів HBS пояснює, чому 2015-го цей заклад зумів підтвердити своє лідерство в сукупному рейтингу найкращих MBA-програм світу за версією Poets&Quants (P&Q). Традиційно конкуруючи за лідерство зі Стенфордською вищою школою бізнесу (Stanford GSB), Гарвард зайняв першу позицію в п’ятий раз за шість років. А це свідчить про те, що диплом MBA, отриманий у цьому закладі, залишається найавторитетнішим у бізнес-царині. Що, зрештою, не дивно — адже HBS випереджає конкурентів і за кількістю викладачів-«суперзірок», і за різноплановістю своїх навчальних програм, і за якістю відбору студентів. Не останнє значення має солідна фінансова база Гарвардської бізнес-школи, що дозволяє їй безперервно «підживлювати» свій інтелектуальний потенціал. На рахунках дарчого фонду HBS — $3 млрд., що втричі більше, ніж у Стенфордської вищої школи бізнесу, споконвічного суперника Гарварду. (Зараз розрив між двома провідними закладами найбільший з 2010-го, коли було вперше складено перелік P&Q; головною причиною є шкода, яку зазнала репутація Стенфорду через внутрішній «сексуальний скандал», вістку про який ЗМІ рознесли по цілому світі.)

До «чудової сімки» (M7) бізнес-шкіл США, що пропонують найкращі МВА-програми, крім Гарварду та Стенфорду також увійшли:

  • Chicago Booth (Чиказький університет), 3-тя позиція;
  • Wharton (Пенсильванський університет), 4-та позиція;
  • Kellogg (Північно-Західний університет), 5-та позиція;
  • Columbia (Бізнес-школа Колумбійського університету), 6-та позиція;
  • MIT Sloan (Массачусетський технологічний інститут), 7-ма позиція.

Ще три заклади, доповнивши вищенаведений перелік, перетворили «чудову сімку» на «десятку найкращих», а саме це:

  • UC-Berkeley Haas (Каліфорнійский університет), 8-ма позиція;
  • Dartmouth Tuck, 9-та позиція;
  • Yale School of Management (Єльський університет), 10-та позиція.

Школа менеджменту Єльського університету вперше потрапила до десятки найкращих (витіснивши на 11-те місце Duke University’s Fuqua School). Цікаво, що три роки тому MBA-програма цього закладу зайняла лише 17-те місце в рейтингу P&Q.

Пальма першості у сфері MBA-програм, які пропонують заклади ділового навчання, розташовані поза межами США, дісталася INSEAD (Франція), котра витіснила на друге місце Лондонську бізнес-школу. Дві іспанські бізнес-школи, IESE та IE, посіли третю й четверту сходинку відповідно; а на п’ятому місці опинилася ще одна французька бізнес-школа — HEC Paris.

Сукупний перелік найкращих MBA-програм Poets&Quants ґрунтується на п’яти найавторитетніших рейтингах бізнес-шкіл (при цьому кожному списку присвоюється певне значення відповідно до його вагомості), якими є переліки за версіями U.S. News & World Report (35%), Forbes (25%), Bloomberg Businessweek (15%), The Financial Times (15%) та The Economist (10%).

Топ-20 найкращих MBA-програм 2015-го року за версією Poets&Quants
» Повний рейтинг найкращих MBA-програм 2015-го року за версією Poets&Quants

За матеріалами "Poets&Quants' Ranks The Top 100 MBA Programs".comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25 вересня — 10 жовтня 2020
Київ
ШКОЛА ФІНАНСОВОГО ДИРЕКТОРА. Управлінський облік. Показники ефективності. Бюджетування. Аналіз компанії. Менеджмент. Мотивація
28 вересня — 2 жовтня 2020
Київ
Інтенсив «Школа сучасного нормування»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)