БІЗНЕС-ОСВІТА | E-learning 11 лютого 2016 р.

Якими є переваги цифрового навчання?

За оцінками Docebo, цього року сукупні глобальні витрати на електронне навчання повинні сягнути $51,5 млрд. (2011-го ця цифра становила $35,6 млрд.). Але чи насправді цей навчальний формат є найефективнішим?

Раян Кінг (Ryan King)
Раян Кінг
(Ryan King)
Ось думка з цього приводу Раяна Кінга (Ryan King), партнера консалтингової компанії Reinvigoration.

Попри весь початковий скептицизм, варто визнати, що цифрове навчання насправді генерує цінність як для організацій, так і для працівників. Так, серед найочевидніших переваг e-learning:

  • менші витрати на навчання великих груп;
  • потенційно більша швидкість проведення програм;
  • менше шкоди для довкілля (зменшується кількість друкованих матеріалів, непотрібно доїжджати до місця проведення курсу).

Але, крім зазначеного вище, є ще чотири категорії вигід, які спонукають організації розширювати обсяги віртуальних навчальних програм.

1. Стандартизація. Компаніям, які складаються з великої кількості структур та ведуть діяльність у різних країнах, доволі непросто стандартизувати свої навчальні програми. Натомість e-learning можна ефективно охопити весь персонал та забезпечити людям доступ до матеріалів із будь-якої точки світу й в будь-який час. А в разі запуску нового інструменту, цей метод навчання дозволяє забезпечити єдиний стандарт використання нововведення в масштабах цілої організації. Цифрові навчальні програми слід доповнювати відповідними ресурсами, які будуть доступні для їхніх учасникам після завершення курсу.

2. Комунікації та управління змінами. Курс електронного навчання може стати ефективним комунікативним інструментом, що допоможе роз’яснити персоналу зміст запланованих трансформацій.

3. Відсутність страху перед провалом. Часто доводиться чути, що при проходженні курсу електронного навчання люди менше турбуються про те, що щось можуть зробити не так, ніж якщо навчальний процес відбувається в аудиторії. Крім цього, в разі проведення традиційних курсів неабиякий стрес спричиняє чекання результатів тестів чи іспитів, яке може тривати кілька днів або тижнів. У свою чергу, ефективні електронні програми дають можливість відразу отримати зворотний зв'язок стосовно виконання завдання, що суттєво підвищує продуктивність навчання.

4. Забезпечення активної участі всіх учасників навчального процесу. Далеко не всі люди є екстравертами. У будь-якій групі завжди є певна кількість інтровертів, які під час заняття воліють триматися в тіні, даючи змогу своїм колегам-екстравертам виявляти найбільшу активність (скажімо, брати участь в обговореннях чи відповідати на запитання викладача). Подолати цю проблему допомагає добре структурована електронна програма, що передбачає певні заходи (наприклад, дискусії на форумах), участь в яких є обов’язковою для всіх учасників.

Зрозуміло, що ці чотири базові переваги реалізують тільки якщо йдеться про високоякісну цифрову програму, яка має велику кількість різнопланових елементів (відео, ігри, тести тощо) та змушує особу, що навчається, максимально мобілізувати зусилля. На жаль зустрічаються також й курси, котрі лише умовно можна віднести до категорії «e-learning», бо вони скоріше нагадують монотонну презентацію в PowerPoint.

За матеріалами "Why is e-Learning rapidly growing in popularity?", LinkedIn.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Мотивація «під ключ»: від ефективності до оплати праці в рамках обмеженого бюджету (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
7-8 грудня 2017
Київ
Оцінка персоналу від А до Я (Оксана Кондратенко)
7-8 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Видатний керівник: Лідерство. Менеджмент. Управління людьми. Мотивація. Управління ключовими фінансовими показниками (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Стратегия успеха. Как избавиться от навязанных стереотипов и найти свой путьСтратегия успеха. Как избавиться от навязанных стереотипов и найти свой путь
Бойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзникаБойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзника
Работа твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым деломРабота твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым делом
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту
Пирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системеПирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системе


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)