Притча: Розум чи авторитет?

Притча: Розум чи авторитет?Одного разу учень сказав Учителю:

– Учитель, я придумав багато вдосконалень і поліпшень для підприємства, у якому працюю, але хазяїн не слухає мене.

– Розкажи докладніше.

І учень розповів про ситуацію, що склалася у його компанії і про ті пропозиції, які він намагався донести до свого начальника. Про те, як бос, не дослухавши його до кінця жодного разу, переривав розмову й, пославшись на термінові справи, тікав або кудись їхав. Про те, як всі доповіді й письмові пропозиції поверталися до нього з позначкою: “Нагадай наприкінці року” або “Зараз не час”.

– Усе, що ти пропонуєш, звучить розумно, – насупився Вчитель. – Виклади це на папері.

Наступного ранку учень приніс Учителю свої пропозиції, записані на двадцятьох аркушах дорогого і хорошого паперу. Учитель поставив під останнім аркушем свій підпис, і учень відніс папери хазяїнові, цього разу вже від імені Вчителя.

Увечері він прибіг радісний і сказав, що всі пропозиції прийняті із вдячністю, а також поклав перед Учителем досить велику суму грошей, сказавши, що це – подяка начальника за мудрі поради.

– Чому ти радієш? – запитав Учитель. – Йому не потрібен розум, йому потрібен авторитет. Ця компанія не гідна тебе.

Учитель віддав всі гроші учневі й порадив організувати своє підприємство.

Автор притчі: Тадао Ямагучі, книга “Путь торговли” (рос.)

 • DreammakeR

  Сподобалось!

 • olegmakarov

  Доброго дня!

  Автор притчи: Тадао Ямагучи, книга "Путь Торговли", а не "притчи ру" 😉

  А кто переводил на украинский и есть ли ещё переводы?
  С уважением,
  Олег Макаров.

 • Анонім

  2olegmakarov:
  Дякую, виправлено.

 • soft-starter

  Я якщо бі Вчитель підписав повну дурню, написану Учнем, то головний босс також зважав бі тільки на авторитет? Не думаю. З іншого боку Вчитель би дурниці не підписав….

 • olegmakarov

  soft-starter
  Была вот такая история в книге:

  * * *
  Однажды к Учителю пришёл путник из города, находившегося за сотни километров к югу страны. Когда Учитель принял его, он сказал:
  – О, Великий Учитель, я хотел бы засвидетельствовать тебе своё почтение и уважение. Твои мысли, которые мы читаем в пересказах учеников, настолько глубоки, что не каждый и не сразу постигает их сущность! Ты знаешь, в нашем городе даже есть клуб, он называется "Первый Шаг Пути". В нём собирается множество людей, причём далеко не все из нас заняты в торговле. Мы целыми вечерами спорим над одной или двумя твоими фразами. Разделяемся на группы и доказываем друг другу, что именно ты имел в виду!
  – Интересно, – сказал Учитель, – а если я сойду с ума, это что-нибудь изменит?..
  ——————-
  До нас не дошло других высказываний Учителя на эту тему, но в записях учеников встречаются прозрачные намёки на то, что Учитель весьма иронически относился

 • Олександр Осипчук

  Замислився! Дякую! Згоден! Сподобалась притча!

 • Вадим

  Я теж згоден з тим, що ця причта явно японського поодження! Там полюбляють саме подібні речі! Адже навіть колись нашумілий японський фільм "Сім самураїв" теж був відзнятий по подібним притчам. І тому нема чого дивуватися, що вони і досі популярні там.